FOTO: Nedrausk, o išmokyk!

FOTO: Nedrausk, o išmokyk!

21. May 2013, 00:00

Nelipk - negalima, neliesk - negalima, neik - ten negalima! Pasak specialistų, ne visada reikia drausti vaikui - tiesiog parodykite, kaip tai padaryti tinkamai.

 

Kai tik vaikas tampa judrus ir aktyvus, stengiasi įveikti vis naujas "aukštumas"

{smallpic:1}

 

Štai Mamyčių klubo studijoje Rygoje viena mažoji mergina panoro užlipti ant komodos. Mama sudraudė, juk kaip taip galima - pirmiausia, tai ne namai, o antra - galima juk nukristi. Ir dauguma mes taip pasielgtume.

{smallpic:2}

 

Tačiau kineziterapeutė paprašė mamos nedrausti mergaitei užlipti ant komodos, o geriau stebėti - kaip jai tai pavyks.

{smallpic:3}

 

Iš pradžių mergaitė visais būdais bandė užsiropšti ant komodos, kol susigaudė, kad galima rankenėlėmis vis palipti aukščiau.

{smallpic:4}

{smallpic:5}

 

Matote, jau jau beveik pavyko.

{smallpic:6}

 

Ir štai šaunuolė - viršunė pasiekta! Kiek laimės vaikui!

{smallpic:7}

 

Hm...o nulipti kažkaip irgi reikia...

{smallpic:8}

 

Šiuo atveju į pagalbą skuba mama, kuri nori vaiką nukelti, tačiau specialistė patarė mamai pamokyti dukrytę, kaip tai padaryti. Pirmiausia reikia atsigulti ant pilvuko ir po vieną kojytę dėti ant komodos laiptelių.

{smallpic:9}

{smallpic:10}

{smallpic:11}

{smallpic:12}

 

Tai nereiškia, kad vaikas ant komodos turi lipti kaskart, kai užsimano, tačiau leisti jam įveikti pačiam tai, ką sumanė, ir po to pamokyti viską padaryti tinkamai - tai tėvelių užduotis.

 

Sėkmės!

21. May 2013, 15:56

Na šiuo konkrečiu atveju, kai nori lipti kažkur aukštai kur pavojinga, nepritarčiau tokiai kinezeterapeutės nuomonei, tikrai įdomi logika, nes yra vaikučių aktyvių, tad jei dar pamokysime kaip lipti, tai manau gausis atvirkštinis rezultatas ir dar daugiau eibių ir gumbų geriausiu atveju. O kitais atvejais, beabejo vaikui reikia paaišinti, o ne nuolat drausti. Tačiau šiuo - kategoriškai nesutinku 😀

21. May 2013, 11:58

Pritariu. Maniskiui 11 menesiu, aiskinimai ir draudimai nelabai kuo dar padeda. Mego pasisupti isikibes i orkaites dureliu rankena, neleisdavau, tai ojojoj kokios isterijos budavo. Karta nesumaciau ir nespejau prieiti, tai atsidare tos dureles, tai kaip voze aukstienlinkas su tom durelem, issigando labiau, negu susimuse. Vienos pamokos neuzteko. Ta pacia diena vakare ir vel suposi, nu galvoju gal prisimins kaip ryte buvo, bet ne, nepasimoke. Na ka, dureles netiketai vel atsidare, vel krito ir dar su rankena i kakta gavo. Gumbas iskilo. Antros pamokos uzteko matyt, nes jau savaite kaip nebesisupa.

21. May 2013, 11:02

mano labai lipa visur tai jei dar as jy pamokinsiu tai viena diena rasiu ant stogo 😃 tad aiskinam kokios pasekmes buna kai nukrenta, jau buvo sarkiai prasiskeles lupa tai dabar zin kad skauda ir maziau lipa