Eime tvarkyti žaislų!

Eime tvarkyti žaislų!

02. May 2010, 08:00

Mano dukrytė mažutė ir nesugeba padaryti netvarkos namuose. Bet tikiu, kad nespėsiu net mirktelti ir jau reikės bėgioti jai iš paskos bei rankioti išmėtytus žaisliukus.

Mama - ne tarnaitė

Labai norėčiau jau nuo mažens savo dukrytę išmokyti pačią susitvarkyti bent jau savo žaisliukus. Ne dėl to, kad man būtų sunku tai padaryti, o todėl, jog noriu, kad dukrytė vertintų savo daiktelius, o ne mėtytų kur papuola.

Graudu žiūrėti, kaip vaikai savo mamas paverčia ''tarnaitėmis''. Nors yra gana dideli ir geba patys kuo puikiausiai susitvarkyti, bet už juos tai daro mamos. Pastebėjau, kad tokie vaikai visiškai nevertina savo daiktų -arba sulaužo, arba išsvaido kur papuola.

Ar jūsų vaikučiai patys susitvarko žaisliukus?

Nuo kokio amžiaus pradėjo tai daryti?

Kaip su jais susitariate dėl tvarkos?

Galbūt ką nors už tai pažadate?

Kviečiu padiskutuoti ir išsakyti savo patirtis.

27. May 2010, 12:15

mūsų berniukas tvarkosi jau gal nuo kokių 2,5 metukų, būna, kad labai lėtai tai vyksta po viena detalę neša , bet buna pasakyta, niekur iš čia neisim kol nebus sutvarkyta, ir jau jam tik kartais reik priminti, kad kol nesusitvarkiai čia, tol naujo žaidimo nepradėsi .... draugų mergytė visiškai nieko nedaro, o tėvai skundžiasi tuom, bet manau kad tai jų kaltė yra, vaikas tikrai pats neišmoks jei jam nebus tai kartojama, netgi griežtai.

02. May 2010, 13:56

Pas mus dažniausiai būna taip - aš renku, o vaikas mėto. Kartais dedame žaislus į dėžę abu kartu, bet jam atsibosta, o tada vėl viską išverčia lauk😀

02. May 2010, 12:20

o mes turime knygute,tokia nusiurusia,seneliuke.jos vardas,ZAISLU KARAS.ji moko mus tvarkos,nes kas gali but baisiau,uz zaislu sukilima😀nors kuo labiau augame,tuo maziau bijomes to karo,teks ieskoti nauju metodu.

02. May 2010, 11:17

kai dukryte pradejo vaiksciot ir metyt kur papuola zaislus,pradejau ir as mokyma,kad reikia susitvarkyt- rinkdavome zaislus kartu,nes jei mama visa laika tik viena tvarkys,tai vaikas tik sito ir lauks. Taip pat anksti pradejau pratint,kad visokias siuksleles nestu iskart i siuksliu deze,aisku reik stebet savo atzala.... 😀

02. May 2010, 09:00

mano panelei dar ner jokio noro tvarkytis 😀