Būsite krikšto mamytė? 8 idėjos, ką padovanoti vaikeliui

Būsite krikšto mamytė? 8 idėjos, ką padovanoti vaikeliui

30. Dec 2022, 14:46 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Krikštatėviai – bene reikšmingiausi žmonės šventėje po krikštijamojo. Jiems tenka ne tik prisidėti organizuojant šventę, bet ir padovanoti prasmingą dovanėlę krikšto vaikeliui. Ši tradicija kilusi iš IV a. Krikštatėvių įteikiama dovana primena Jėzui Kristui padovanotas Trijų karalių gėrybes.

Jei Jums teko garbė tapti krikšto mamyte, toliau rasite prasmingas idėjas, ką padovanoti vaikeliui.

4 tobulos dovanos kriterijai

Yra 4 kriterijai, pagal kuriuos galima paruošti tobulą dovaną krikštavaikiui:

  • su religinė simbolika. Jūsų, kaip krikštamotės, vaidmuo - padėti vaikeliui stiprinti tikėjimą. Todėl verta įteikti dovaną su religine simbolika;
  • pravarti. Gera dovana yra tai, ką galima lengvai panaudoti;
  • ilgaamžė. Krikštatėviams privalu parinkti tokias dovanas, kuriomis jų krikšto vaikai galės džiaugtis ilgus metus. Pigios dovanos dažnai reiškia pigias medžiagas - jos ilgai neišliks;
  • personalizuota. Krikštamotės ir krikštijamojo santykiai yra itin artimi. Puikus būdas tai atspindėti dovanoje - ją personalizuoti. Galima nurodyti vaikelio vardą, krikšto datą ir įkvepiančią žinutę.

Pirmoji Biblija

Gera idėja yra įteikti dovaną, kuri sudomintų vaikelį jau dabar - pirmąją Bibliją. Vaikiškose Biblijose pilna didelių spalvotų paveikslėlių ir trumpų eilėraštukų. Toks formatas puikiai tinka kūdikiams ir mažiems vaikams. Šios knygelės išlaiko vaikų dėmesį ir nuo pat mažų dienų padeda ugdyti tikėjimą.

Sidabro gaminiai

Krikštynų proga tradiciškai dovanojamas sidabras. Tai primena seną paprotį, kai pirmą kartą susitikęs su vaiku asmuo įkišdavo jam į delną sidabrinę monetą. Klasikinės sidabro dovanos buvo stalo įrankiai, barškučiai, apyrankės. Be šių tradicinių idėjų, dabar rinkoje yra ir daug išradingesnių sidabro dirbinių, pavyzdžiui, taupyklių su išgraviruotu vaikelio vardu.

Klasikinė dovana yra sidabrinis šaukštelis. Verta prisiminti posakį „gimęs su sidabriniu šaukšteliu burnoje“. Tikima, kad vaikas, valgantis su sidabriniais įrankiais, užaugs sveikesnis. Ant šaukštelio galima išgraviruoti dedikaciją, taip suasmeninant dovaną.

Taip pat galite rinktis pasidabruotus daiktus. Jie sumažina kainą, tačiau tradicinė sidabro reikšmė išlieka.

Grandinėlė su kryželiu

Reikšminga yra auksinė ar sidabrinė grandinėle su kryželiu. Tai krikščionims yra svarbus simbolis. Kryželis primena Jėzaus Kristaus auką.

Be kryželio pakabukų, vis populiarėja ir kiti tauriųjų metalų papuošalai. Pavyzdžiui, auksiniai auskarai vaikams.

Delno ar pėdutės atspaudas

Tai yra puikus būdas užfiksuoti mažylio delniuko ar pėdos dydį krikštynų ceremonijos dieną. Įrėmintą atspaudą galima eksponuoti vaiko kambaryje ar svetainėje kaip gražų prisiminimą. Atspaudui užfiksuoti naudojamos medžiagos turėtų būti be toksinų, kad tiktų nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus vaikelis krikštijamas.

Nuotraukų albumas

Prisiminimus išsauganti dovana – nuotraukų albumas. Per šventę visi svečiai turės galimybę parašyti linkėjimą mažyliui. Vėliau albumą bus galima užpildyti krikštynų nuotraukomis.

Medelis

Graži dovana yra medelis. Įprasta mergaitei dovanoti liepą. Berniukui – ąžuolą. Medelį reikėtų pasodinti namų kieme ar kitoje šeimai svarbioje vietoje.

Personalizuoti batukai

Galima rasti odinių ar zomšinių, su kaspinais ar raišteliais kūdikių batelių. Berniukų krikštynų dovanoms galite rinktis mėlynos ir sidabrinės spalvos batukus. Jei ieškote dovanos mergaitei, rinkitės auksinį arba rožinį atspalvį. Batelius papuoškite monograma su vaiko inicialais. Tai - dovana, kurią kūdikis galės dėvėti per šventę kartu su krikšto drabužėliais.

Angeliuko formos pakabukai

Angeliuko formos pakabukai – aksesuaras su simboline reikšme. Tikima, kad angeliukai apsaugo nuo blogio. Angeliukai-pakabukai simbolizuoja gyvenimo harmoniją, gerumą, ramybę.  Angeliukas visada skleidžia jį padovanojusio artimojo meilę. Platų šių prasmingų pakabukų asortimentą rasite čia: https://auksosala.lt/lt/angeliukai.