Atostogos prie Platelių ežero. I dalis

Atostogos prie Platelių ežero. I dalis

12. Jul 2021, 07:34 picama picama

Plateliai - pats didžiausias ir gražiausias Žemaitijos nacionalinio parko ežeras. Ir vienas iš mėgstamiausių visų tipų turistų, nes aplink ežerą gausu kempingų, stovyklaviečių, sodybų, apartamentų.

Štai jo pavadinimo kilmė žemaičių kalba

Mokslininkai teigia, kad Platelių ežeras gali būti pats seniausias Baltijos regione (117- 130 tūkstančių metų). Tai devintas pagal dydį Lietuvos ežeras, kurio plotas 1205 ha. Ežere yra septynios salos, o vienoje iš jų archeologiniai tyrimai rodo netgi stovėjusi pilis ir turėjusi 300 metrų tiltą! Pilies jau nebėra, o štai to tilto ąžuoliniai pamatai vis dar matyti po vandeniu.

Štai visos salos su aprašymais ir netgi iliustracijomis

Aplink ežerą padarytas beveik 24 km asfaltuotas dviračių takelis ir yra nuomotojų, kurie gali ne tik dviratį išnuomoti, bet ir elektrinį paspirtuką arba motorolerį (iš tikrųjų jis vadinasi kitaip ir nepamena jo pavadinimo, bet labai jau panašus į motorolerį).

Ežero krantas prie Platelių miestelio ir priešingoje pusėje, Paplatelės gyvenvietėje, labai skiriasi. Prie Platelių krate žolytė, radome ir lieptelį, įbridus į vandenį iškart po truputį  einama gilyn

O štai priešingoje ežero pusėje, prie Paplatelės, krantas pilnas smėlio, jei norisi giliau, tenka tikrai toli nueiti! Turbūt tokį krantą labiau tiktų vadinti vaikų rojumi! Bent mūsiškiams tai tikrai jis patiko- eini eini, kaip seklu, taip seklu!

Čia matyti žvejai, taip toli nubridę, o vandens net iki bambos nėra.

Visuose lankytuose paplūdimiuose buvo persirengimo kabinos. Kai kurios tokios sąmoningai mielos!

Manau, dar bus ką pamatyti šiame regioniniame parke ir be šio ežero, bent planų tai net keletas.

jaldija jaldija 12. Jul 2021, 13:37

Šaunu? lauksim tęsinio ?