Ar nešate gydytojams "pakišas"?

Ar nešate gydytojams "pakišas"?

08. Jun 2010, 00:00

Nuėjus pas gydytoją, pirmiausia pamatai jo klausiamą žvilgsnį: duosi ar neduosi? Jei duosi, į tave žiūrės teigiamai, jei ne - pamatysi net neslepiamą nepasitenkinimą.

 

Kiekvienas pacientas elgiasi, kaip jam atrodo geriausia. Iš tikrųjų patys ir esame kalti dėl tokios situacijos. Jei nebūtume įpratinę daktarų imti pakišas, jie to ir nesitikėtų. Atsimenu, kad ir mano mama eidama pas daktarus kažką nešdavo. Klausdavau kodėl? O gi tiesiog iš dėkingumo arba tiesiog, kad taip daro kiti.

 

Prisipažinsiu, man irgi nėra malonu, kai nuėjus pas daktarą pamatai jo persikreipusį veidą, jei nieko neįdedi į kišenę. Pakišų neduodu, nes nenoriu kažkam kažko be reikalo duoti, o ir galimybės ne visada tą leidžia.

 

Gimdymo metu ir po jo nei akušerei, nei sesutėms nedaviau pinigų. O kam? Jos dirba darbą, kaip ir kiti. Kodėl, tarkim, vairuotojui, pardavėjai ar virėjai niekas kažko papildomai neduoda? Kam skirstyti žmones?

 

Mano nuomonė tokia, kad nereikia medikų papildomai remti pinigais. Jie už tai algą gauna. Na jei jau labai norisi, tai manau pati geriausia išeitis atnešti gydytojui saldainių ar gėlių. Ir tai tik tokiais atvejais, kai atliekama sunki procedūra, operacija.

 

O kokia jūsų nuomonė: reikia pakišų ar ne?

 

 

20. Apr 2011, 21:03

nu jo,tevelis tirkai susidomejes arbata😃

12. Jun 2010, 12:52

Atsidėkodama po vienos operacijos daviau saldainių dėžutę, kitąkart į konsultaciją dar nunešiau saldainių dėžutę. Pinigų tikrai neduodu ir nematau reikalo. Jei einu privačiai konsultacijai, tai ir taip moku, o už ką dar mokėti?

09. Jun 2010, 23:19

niekam nesu nesus, nei per gimdyma mokejus nei siaip gydytojams davus kysio ir nesiruosiu to daryt. jeigu man kas neaisku, gydytojai susirauke, mazai ka pasakoja, neteikia reikiamos informacijos ar pan. pati klausiu kad ir keleta kartu ir lendu i akis liaudiskai tariant, nes tai ju darbas ir uz ji jie gauna pinigus. nereikia nusileist ir jaustis kaltam, jeigu gydytojui nuotaika bloga ar jeigu negaves pinigelio elgiasi su tavim blogiau - reikia reikalauti to, kas tau priklauso ir nebijoti klausti, kalbeti ir pan. tegul atlieka savo darba tinkamai.

09. Jun 2010, 22:10

o as daznai duodu. man geriau kai su manim zmoniskai kalba o ne nuleide akis kazka raso ir tyli. aisq ne visiems daktarams taip ir nesu, bet savo ginekologes niekada neuzmirstu. manau cia nieko tokio jai kartais kazkaip atsidekojam.

09. Jun 2010, 20:33

aš ir prieš, bet... stengiuosi be reikalo nešvaistyti pinigu ir nedalinėti. duodu tik išskirtiniais atvejais. del pinigu reikalavimo daugiausiai teko susidurti kauno klinikose, manes per pirmąjį gimdymą net tiesiai šviesiai paprašė, labai įžuliai. man taip žema, kaip gaves pinigu gydytojas akimirksniu pasikeičia. o del viešumo, tai. aš neslepiu, kiek kuriam daviau, kas klausia, pasakau

08. Jun 2010, 23:11

geras cia gita😉

08. Jun 2010, 23:03

Nors yra tekę matyti kaip bobutė įsižeidė kad gydytojas kyšio nepaėmė, atseit arba per mažai davė arba jis nieko nemoka užtai nepaėmė 😀 Taip kad gydytojai irgi kartais nežino ką daryti - imti ar ne?

08. Jun 2010, 23:00

Neškit jūs ką norit-pinigus,saldainius,gėles-jie nuo to daugiau žinių neįgys, ir kažko neįmanomo tikrai nepadarys... Aš prieš pinigų davimą... Tik va gaila kad yra tokių gydytojų kurie tik pinigų susirinkt į darbą ateina (tikrąja to žodžio prasme), o už juos rezidentai ir kiti sąžiningi daktarai aria

08. Jun 2010, 20:01

yra ir geru daktaru, bet vienetai tokiu neimanciu

08. Jun 2010, 19:19

Tai va nunesiau siandien saldainiu, kaip sakiau, tai pasijauciau kaip durne, nes daktare pasake:- kam cia nesiai mes del to i tave nepradesim kitaip ziureti, taj stovejau ir nebezinojau ka ir besakyt fsio daugiau niekada gyvenime nieko nebenesiu....

08. Jun 2010, 19:13

na niekada dar neteko duoti ,,pakištuka,,.,bet tikrai nesu prieš,nes manau kad,jei tikrai norisi kažkaip nuoširdžiai atsidėkoti,kodėl gi ne,juk yra gydytojų kurie tikrai gerai išmano savo darbą ir nuoširdžiai mums padeda.....

08. Jun 2010, 17:07

visiskai pritariu jog neverta duot jiems pinigu, jie gauna alga kaip ir kiekvienas dirbantis zmogus. juj mums niekas siaip sau neprimoka pinigu, tai kuo jie tokie isskirtiniai? as ir po gimdymo nedaviau pinigu, tu pinigu leliukuj reikia o ne gydytojams.

08. Jun 2010, 16:13

esu susidurusi su puikiais gydytojais kurie neeme pinigu, bet va kai prasidejo saremiai siauliuose mieli gydytojai uzdave du kart pirma klausyma "KUR DIRBA VYRAS" kai pasakiau kad nedirba, issiunte pasiimti siuntima ir tada kai tures laiko apziures... kas belieka daryti?

08. Jun 2010, 16:11

niekada nedaviau ir manau kad nereikia juk mums ir niekas neduoda nors dirbam savo darba gerai

08. Jun 2010, 16:11

niekada nedaviau ir manau kad nereikia juk mums ir niekas neduoda nors dirbam savo darba gerai

08. Jun 2010, 16:07

sveiki 😀 manau,kad nereikia, bet kartais tenka ☹

08. Jun 2010, 15:52

Ne

08. Jun 2010, 15:30

taip, bet ne visiems....

08. Jun 2010, 15:17

ne

08. Jun 2010, 15:08

Žinoma, būtų idealu, kad nereiktų nešti pakyšų. Gydytojai tokie pat žmonės kaip ir kiti, jie pasirinko būtent tokią specialybę ir gauna už tai algą (dėl jos dydžio galima ginčytis, bet LT daugelio algos neatitinka nuveiktų darbų ☹ )
Iki gimdymo niekam nebuvau davus, bet prieš gimdymą rimtai susimąsčiau (ypač kai išgirdau šiurpių atsitikimų), nusprendėm, kad savo vaiko gyvybe nerizikuosim, dėl to tariausi su gydytoja iš anksto. Už tai žinoma ir atsiskaityt neoficialiai teko...
Tikrai, kalbėti, kad niekada neduosiu galima tik tada kol nėra neko rimto nutikę. Žinau begalę istorijų, kai žmonės vos ne namus pardavinėjo, kad tik artimąjam teiktų pagalbą geri specialistai - kurie be pakišų net prieit prie ligonio lovos nesiteikė. Kraupu, bet taip yra...
Žinoma, žmonės patys ir įpratino, bet tai neįvyko per 10 metų, tai visą sovietmetį tęsėsi, todėl dabar to taip paprastai neišgyvendinsim. Turėtų būti kažkokios didelės baudos, licenzijos atėmimas ir pan, už kyšių ėmimą. Tik gaila, kad specialiosios tarnybos nedrįsta lysti į šią sritį...

1 2