Ar Jūs mėgstate dirbti savo daržuose bei soduose?

Ar Jūs mėgstate dirbti savo daržuose bei soduose?

14. May 2010, 08:30

Na, ravėti tai, žinoma, padėdavau, ypač braškes, nes taip ir uogos skanesnės būdavo, bet ką nors daugiau tai ne.

 

Praeitais metais mes po truputį pradėjome planuoti su vyru ką ir kaip sodinsim prie savo namo, tačiau nežinojome, kokia žemė, taigi pasodinau viską iš eilės net nesidomėdama, ką ir kaip sodint, nors sulaukiau gerų rezultatų. Štai mano praeitų metų sodinukai.

 

Šiemet į sodininkystę žiūrėjau žymiai rimčiau. Pirmiausiai aptarėme su vyru, kad pagaliau norime pasodinti vaismedžius. Taigi, sugalvojome, kad pirksime trešnę, obelį, kriaušę ir riešutą, nes labiausiai mėgstame šiuos vaisius, o riešutą sodinsim dar ir dėl grožio (mat jų medeliai atrodo išties žavingai).

 

Prieš sodinant vaismedžius, pradėjome domėtis, kaip tai padaryti, iš pradžių, žinoma, išklausinėjau savo puikiąją močiutę, kuri yra nereali sodininkė, net bijau suklysti, kiek metų ji jau viską sodina ir kokių skanių vaisių sulaukėme iš jos pasodintos slyvos, vyšnios, obels, kriaušės ir kitų vaismedžių.

 

Paskui pasitariau su savo mama, perskaičiau keletą straipsnių internete bei knygose, o jau tada važiavome su vyru apsipirkti. Taigi, iš pradžių nuvažiavome išsirinkti komposto žemės, tada nupirkome specialių trąšų vaismedžiams, būtų reikėję pirkti dar ir molio, bet kadangi žemė prie mūsų namo yra gana derlinga, tai pardavėja patarė sunaudoti tik kompostinę žemę su trąšomis.

 

Paskui nuvažiavome į medelyną ir išsirinkome kriaušę, graikišką riešutą ir trešnę. Iš pradžių planavome pirkti daugiau, bet kartais ne viskas priklauso tik nuo mūsų norų. Taigi, prikrovėme mašiną medeliais, žemėmis, įvairiomis trąšomis, atrodė lyg būtume kokiose džiunglėse, važiavome ir svajojome kuo greičiau pasiekti tikslo.

 

Galiausiai atvažiavome namučio, užmigdėme savo angeliuką vardu Gabiją ir pradėjome sodinti vaismedžius. Iš pradžių vyras išmatavo atstumus tarp medžių, tas atstumas turėtų būti apie 5-6 m. Iškasė gilią duobę kiekvienam medeliui.

Tuos duobės turėtų būti pakankamai gilios, kad vaismedžio šaknis įeitų nekliudomos. Į duobę pripylėme komposto žemės su trąšomis, tuomet įsodinome medelį, ir išsklaidėme šaknis, kad žemė pabyrėtų tarp šaknų.

Tuomet užpylėme visą duobę, kur įsodinome medelį. Galiausiai gausiai paliejome kiekvieną medelį (apie 2-3 kibirus kiekvienam neatsižvelgiant ar saulėta, ar lyja). Ir štai viskas, mūsų vaismedžiai ir graikiškas riešutas pasodinti. Dabar belieka juos tinkamai prižiūrėti, kad sulauktume vaisių:)

 

Beje, kai pirkome medelius, pardavėja patarė kas savitę gausiai palieti vaismedžius, kad jie neišdžiūtų. Šiltu metu to turėtų užtekti.

 

Sakykite, o ar Jūs šiemet sodinote vaismedžius? Kaip tai darėte? Gal, netgi atkreipėte savo dėmesį į specialų sodininko kalendorių (kada geriausiai ir palankiausia sodinti vaismedžius)?

 

Aš turėjau žurnalą "Ji", kurios priede buvo nurodyta, jog labai gerai yra sodinti vaismedžius gegužės 10 d. Mes tai padarėme vieną dieną anksčiau, gegužės 9 d. Tikiu, jog tikrai sulauksime puikių rezultatų. Artjėnatį savaitgalį, jei leis sveikata, tuomet planuojame važiuoti visa šeima ir pratęsti sodininkystę, tik šįkart sodinsim salotas, ridikus, žirnius ir pan.

 

Beje, mano minėtame sodininko kalendoriuje yra nurodyta, kad gegužės 17 ir 18 d. yra labai tinkamos sodinti tuos augalus, kurių vertingoji dalis yra virš žemės ir po ja, kaip salotos, krapai, petražolės, kopūstai bei moliūgai, baklažanai, pupos, pupelės, paprikos, kukurūzai, braškės, žemuogės ir pan.

 

Mes planuojame visus šiuos augalus pasodinti šį sekmadienį, juk data visai arti gegužės 17 ir 18 d. Manau, kad viskas mums kuo puikiausiai pavyks. Mes su vyru jau nupirkome specialios žemės daržovėms bei vaisiams, taigi vyras sukas man lysves, tuomet užpils ant viršaus pirktos žemės ir sodinsiu viską kaip nurodyta pakeliuose.

 

Daugiausia, žinoma, prisodinsiu žirnių (nerealiai juos mėgstu) ir kukurūzus, o visą kitą pagal mūsų poreikius. Paskui žiūrėsim kaip augs:) Na, ir galiausiai, prie pat namučio bandysiu pasodinti įvairių rūšių gėles. Žinokite, jaučiuosi kaip tikra sodininkė, na gerai jau gerai, tik kaip pradedančioji sodininkė:)

 

Sakykite, o ką Jūs šiemet suplanavote sodinti? O, gal, jau pasodinote? Gal, žinote kokių paslapčių, kad greičiau ir skaniau augtų kokie kopūstai arba pupos, arba kokios gėlytės gražiausiai žydi, kur pirkot, kada ir kaip sodinot?

 

Beje, gal, yra tokių, kurie moka ir žino kaip teisingai reikia sodinti pomidorus bei agurkus? O gal, netgi ir vynuogiukus? Šiemet dar nepasiryžau, nes trūko laiko bei informacijos, bet norisi pasiruošti kitiems metams.

 

Pasidalinkite savo įspūdžiais bei mintimis, man bus be galo įdomu, juk kitais metais žadu įtraukti ir savo mylimą dukrytę:) Reikia kaupti patirtį. O labiausiai būčiau dėkinga už patarimus, kaip teisingai laikyti daržoves, kad valgytum juos visą žiemą. Lauksiu Jūsų visų idėjų bei patarimų.

Pradedančioji sodininkė Viktorija:)

24. May 2010, 19:21

Šita tema mėgstu kalbėti, nes gyvenam nuosavam name ir nuo pat mažens kapstausi po žemę 😀 Taip gyvenimas suvedė, kad mano vyras taip pat augęs kaime ir labai domisi daržu, sodu 😀 Su vyru jau keli metai turim dekoratyvinių medelių verslą, vyras tuo domisi ir augina medelius jau apie 8 m. (jis miškininkas). Gal reiks kuriai patarimų, tai mielai padėsiu 😀 Jei pati nežinosiu, tai vyras tikrai žinos 😀

14. May 2010, 23:26

Na mano sodinukai jau kovo pradžioj kai kurie buvo pasodonti, dar net per anksti, bet viskas tvarkoj, gerai sudygo, nenulūžo, o visos daržovės jau seniai pasodintos 😉 Vakar va kopūstus ėjau sodinti dar 😀 Ir gėles pasisodinau likusias, nors ant palangės dar jurginų pasodinta, nes nužydėjus tulpėms jas pakeis būtent jie 😉
JEI NEDIRBSI TAI IR REZULTATE NIEKO NETURĖSI taip sako mano močiutė ir tai tiesa. No mažens darže bei gėlyne kapstausi ir tai įaugę. Šįmet daug pasisodinom, netgi per daug 😀

14. May 2010, 22:16

Na labai smagu, kad taip nori užsiimti sodinimu. Galvojau, gal ir namukas kur netoli Jeruzalės. Bet čia į kitą pusę. Žodžiu, labai smagu. Tikrai su vaikiuku ne visada gali priderinti tą laiką 😀 Bet svarbiausia-sėkmės tau 😀

14. May 2010, 17:26

indrex aga, man ir taip atrodo, kai darai dėl savęs, tai viskas būna žymiai fainiau, net kapstymasis žemėje😀

14. May 2010, 17:08

siaip nemegstu kapstytis darze bet jauciu jei turec nuosava nama tai neislisc is gelyno😃

14. May 2010, 17:04

pamenu, mano mama tai buteliais rožes sode uždengė, o močiūtė paėmė ir nuėmė, tai sušalo mamytės rožės☹ bet vis tiek kt metais pasodino ir jau senelė nieko nebelietė, bijojo pakenkti😃

14. May 2010, 16:43

kad mes niekaip,siemet slata ziema buvo ir tai nieko nedarem,manau nereikia ipatingos prieziuros ziema medeliam,jie atsparus,o va rozem tai jau labai reikia..

14. May 2010, 16:23

tik kad įsivaizduojat, užaugint tai arbūžą užaugino, bet paragaut taip ir neteko, kažkas nuskynė😉

14. May 2010, 16:22

mes tai graikišką riešutą pasodinom, bet dar lb noriu ir lazdynų, man jie niam niam😀 šiaip tai bandysiu, gal, kokius kukurūzus sodint, o kt metais kokį arbūzą, mano mamai pavyko sode užaugint, tai ir aš bandysiu😀 beje, ačiū už patarimus kaip medelius prižiūrėt, o kada šakeles kerpamos? kaip vaismedžius žiemą prižiūrėt?

14. May 2010, 15:30

pas amne salotos,morkos,zirniai,pupos ,visos prieskonines zoleles jau sudygusios,svaonlaiskius ir valgome,siltnamio neturiu ,cia lauke viskas,siandien ir pomidorus 6 😃 ikisau jau i zeme lauke

14. May 2010, 15:28

del vaismedziu jei tik matosi,kad puola kas,ar lapeliai apeina negraziai ar gelsta is kart reikaia mesla su vandeniu sumaisyt ir pilt vis kasdien,smarve tai vaje,bet padeda

14. May 2010, 15:27

o riesuta koki sodinsit,pas mus ant rubeziaus su kaimynais graikinis ir uosviai turi,nesu megeja as ju,bet dedu i salotas,pyragus 😀

14. May 2010, 15:23

mmmmm pasaka😀 turiu lakią vaizduotę, bet kai papasakojot, tai tas vaizdas tiesiog prieš akis😉

14. May 2010, 15:15

ZIRNIUS IR AS megstu labai ir vaikai..del geliiu,tai labai puosia kiema magnolija,tai medis,krumas jur vien didziuliai ziedai...rodonendrai ir,mano jau skleidziasi,turiu baltus ir raudonus,azalijos ir nuotabus ziedai,o terasoje pas manes bus tik svyrancios rozes..

14. May 2010, 15:09

pas mane tose pirmose foto tai iš praeitų, o va paskiau, kur medeliai tai čia šiemet😀

14. May 2010, 15:01

o cia nuotarukuose jau siemet taip suauge? kogero ne..

14. May 2010, 15:01

sitie medeliai nera brangus 9,99 eur kainavo 😀 o puosia kiema tikrai,kita turim toki ir karpoma jis apvalus,is zaliu smulkiu lapeliu virsta roziniais,bet nera dar ko parodyt maziukas kamuoliukas 😀

14. May 2010, 14:55

laimonda oi, išties lb gražūs tokie medeliai, man patinka kaip auga šakeles, visad apie tokį svajojau ir savo sode, bet šią svajonę įgyvendinsiu jau kt metais😀
kaip smagu, kad Jūs galite išleisti vaikučius vienus į kiemą, maniškė tai kol kas "rankinukas" ir šiaip dar nemoka vaikščiot, tai visur aš pirmoji pagalbininkė😀

14. May 2010, 14:52

ne tikrai nereikia jokiu risimu 😃 jis pats taip svyra,na jis nuo kovo iki kol salnos buan zalias 😀

14. May 2010, 14:48

Man taip pat tokiesvyrantys patinka.tik ar tiesa čia, kad reikia kažką sunkaus galuose pririšti kad taip svirtų.Tik gaila, kad ištisus metus nežaliuoja.aš noriu žalumos per visus metus.iš aukštaūgių tai nelabai noriu, pvz. kokių pušų ar šiaip lapuočių.Pas mus stogas iš bituminių čerpių tai gali labai apsamanoti.

1 2 3