Ar galima būti saulėje su 8 mėnesių mažyle?

Ar galima būti saulėje su 8 mėnesių mažyle?

10. Jun 2010, 08:30

Klauskite dermatologo, kosmetologo, plastikos chirurgo ir kito grožio specialisto visko, kas jus domina redakcija@mamyciuklubas.lt. Ir jie pasistengs pakomentuoti.

 

Mama Viktorija:

 

Mano mažylei jau 8 mėn., sulaukėme savo pirmos vasaros. Didžiulė laimė,  bet ir baimė, kadangi žinau, kad vaikučiams kenkia tiesioginiai saulės spinduliai. Žinoma, kai ji būna vežimėlyje, tuomet visada uždengta, tačiau kai prašosi ant rankų, tuomet nerėtai veidukas gauna tiesioginius saulės spinduliukus.

 

Mes įsigijome kepurytę, kuri nemažai uždengia veiduką, tačiau norėtųsi žinoti, kokias apsaugos priemones naudoti būnant lauke, kokie drabužiai patartini (ar gali būti atviros rankos bei kojos)? Kokias priemones naudoti, jeigu mažylė nudegs saulėje?

 

Atsako Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos dermatologė Gitana Šabūnienė:

 

Iki 3 metų vaikams nerekomenduojama būti tiesioginėje saulėje. Jei tai neišvengiama, vaistinėse galima įsigyti apsauginius kremus nuo saulės spindulių, skirtus vaikams.

 

Labiausiai pavojingos valandos – nuo 11 iki 15 val. Jei anksti ryte ar vakariniu laiku vaikelis kiek nors gaus saulės, tai neturėtų pakenkti, ypač žinant, kad UVB spinduliai būtini vitamino D gamybai.

 

O Mamyčių klubas siūlo pabandyti apsauginį kremą nuo saulės, skirtą vaikams –

 

Altermed Sun Baby SPF50+, 50 ml

 

Kremas vaikams su ypač aukštu apsaugos faktoriumi nuo saulės spindulių. Dėl specialios sudėties kremas nedirgina jautrios odos. Sudėtyje yra aliejus Shea, kuris puikiai maitina ir drėkina mažylio odą.

 

{smallpic:baby}

 

Šioje priemonėje nėra parabenų, polietilenglikolio, parafino, kvapiųjų medžiagų ir kitų kenksmingų priedų.

 

Altermed Sun Baby SPF50+ galima įsigyti Camelia, Gintarinės, Norfa ir Litfarma vaistinėse.

11. Jun 2010, 09:11

Musu zandukai ir rankytes jau nebe baltutes. Nelaikau specialiai ant saules maziukes, bet ta saule neisvengiama bunant visa diena lauke.

10. Jun 2010, 21:41

mergaitės, uždaviau šį klausimą, nes dažnai pamatau mažus kūdikėlius jau įdegusia odyte, nžn ar jiems buvo naudotas apsauginis kremas ar ne, tačiau aš pvz. esu prieš😉 visaip saugau savo angeliuką, kad jos oda liktų baltut baltutėlė😀

10. Jun 2010, 21:40

laurad mano mažylė gimė rugsėjo 21d😀 o taviškis?

10. Jun 2010, 19:37

Lauke buname didziaja dali dienos. Tepames su kremuku, dedames kepure. Kai zaidziame ant zoles padarau pavesi. Siaip saulutes "gauname" nemazai, manau, kad nuo to niekur nepabegsi. Sazine uzgrauztu, jei tokiomis graziomis dienomis sedetume namie...

10. Jun 2010, 13:29

mes tai eidavom i laukiuka,pasitepdavom ir viskas 👍 tik vengdavom piko valandeliu 😉

10. Jun 2010, 13:28

sveikos 😀 kokia kaina tu kremuku? manajam 4,5 men

blogietee blogietee 10. Jun 2010, 12:28

mums ir 8 mėnesiai, ir šiomis karštomis dienomis, tai einame iš ryto, arba jau visai į vakarą laukutin, kad mažiau saulė pakenktų, su Viktorija pavaikščiojau valandžiukę ir įdegiau kaip pomidoras, o ką jau tada apie vaikučio odelę kalbėti, visa laimė, jis saulės poveikio nepajautė..

10. Jun 2010, 11:14

Mes einam vakarop į lauką,bet jei reikia kažkur dieną eiti tai veiduką patepu kremuku,jei yra saulė.Naudoju tokį pat kaip laurad.