Ar atsisakytumėte nėštumo atostogų dėl naujos motinystės pašalpų tvarkos?

Ar atsisakytumėte nėštumo atostogų dėl naujos motinystės pašalpų tvarkos?

27. Jan 2011, 12:00

 

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sukaks 1 metai – 90 procentų, iki sukaks 2 metai – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

 

Jei moterų nėštumo ir gimdymo atostogos baigiasi po birželio 30 d., jų pajamos gerokai sumažės. Vienam iš tėvų nutarus vaiką namuose prižiūrėti vienerius metus, bus mokama 100 proc. kompensuojamojo uždarbio dydžio pašalpa, jei dvejus metus – pirmaisiais vaiko auginimo metais pašalpa sudarys 70 proc. kompensuojamojo darbo užmokesčio, antraisiais – 40 proc.

 

Tačiau antraisiais metais jau būtų neribojama vaiko priežiūros atostogų išėjusių tėvų galimybė dirbti – dėl papildomų pajamų, net jei žmogus dirbs visu krūviu, pašalpa nemažėtų.

 

 

 

Jeigu motina negavo motinystės pašalpos už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, motinystės (tėvystės) pašalpa skiriama nuo vaiko gimimo dienos.

 

Anot SADM specialistų, pastarasis atvejis taikomas tik tuomet, kai moteris gavo nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą, jo pagrindu buvo išleista nėštumo ir gimdymo atostogų, tačiau neturėjo teisės gauti motinystės pašalpos (pavyzdžiui, neturėjo reikalaujamo ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo).


Plačiau apie tai - www.delfi.lt

 

Ar jūs savo noru atsisakytumėte motinystės pašalpos, nors turite teisę ją gauti, jei tai atrodytų naudingiau pagal šią naują motinystės pašalpų tvarką?

 

 


 

27. Jan 2011, 12:53

jei pajamos nevirsys 525 turit ir europos sajungos kruopas gauti, as kazkaip nesitvarkau, nei nereikiaman jos..tai ir darzeli turi konpensuoti pagal gaunamas pajamas...o vyras dirbt nesiruosia eiti...

27. Jan 2011, 12:53

Linciuke, pavardę jei davei, reikia per teismą įrodyt, kad negauni jokiu pajamų iš vaiko tėvo, tada yra šiokių tokių pliusų, u- darželį lyg mažiau mokėt ir t.t. Aš ir daviau vaikams tėvo pavardę, o mes nesusituokę.

27. Jan 2011, 12:52

bet nesamone, samoningai zmogus verciamas is pasalpu gyventi, nes taip geriau....

27. Jan 2011, 12:52

Reiks eit paklausti, nes jei gautume socialine, o darzelio ne, tai nelabai ir apsimokes darban gryzti...Kad ir kaip noretusi

27. Jan 2011, 12:52

iki 2metu mot.pasalpa moka kai nebegausi soc.pasalpa gausi uz tris jau

27. Jan 2011, 12:52

siaop jei apie tuos 97 lt tai juos du metai ir viskas...o jei ir sugyventinis nedirba tai net nezinau, turetumet ka gauti..

27. Jan 2011, 12:50

nezianu turit eiti i soc.

27. Jan 2011, 12:50

ane..gerai tada galvojau kad is pirsto traukiau, ne snet su broliene susigincijau, ji sako man niekas nieko nessake, o lyg buvau, kaip kvaila pasijutau zodziu😃 mokejo uz trecius juk buvo pirmus antrus 100 proc, o trecius ar 50proc..tikrai mokejo, juk dabar tik sutrumpino..

27. Jan 2011, 12:49

as ir vaikui tevo pavarde daviau, tai jau ir ne vienisa, kas kad nevede😃 o gal kas zinot kiek laiko socialine moka?jei tarkim sueina du metai pupai, as motinystes nebegaunu, maniskis kaip ir nediba tai tada socialine uz tris mokes ar nebe?

27. Jan 2011, 12:47

aplamai vienisa ar ne vienisa iki 7metu kol vaikui sueis dirbt nebutina vistiek busi apdrausta

27. Jan 2011, 12:45

Už trečius metus niekad ir nemokėjo.

27. Jan 2011, 12:44

taip simonak.

27. Jan 2011, 12:43

na divka, o metu laiko vaika ar paliktum daugiau apie tai kalba eina, nes dvieju metu vaikasvis jau ant puodo daro, be sasukelniu, be papkio.

27. Jan 2011, 12:42

O kas susidurete su sitokai situacija, zodziu isejau as i dekreta, tada siunte mane i ligoniu kasas, tada kai pagimdziau vel mane siunte i ligoniu kasas, ir irase kad vaiko globeja esu as iki kol vaikui sueuis 7 metai , skaitosi dirbsi ar ne soc draudima turiu.

27. Jan 2011, 12:40

O aš neišbūčiau trejus metus namuose. Man jau dabar trūksta namuose oro, sukaks dveji ir darbelin.Be to, ir pačiam vaiku naudinga ne tik su mamyte namuose sėdėti, bet ir su kitais vaikučiais, t.y., bendraamžiais, bendrauti. O dėl visokių pašalpų ateitin - kol kas galvos neskauda, kiek galėjo jau sumažino (man per metus tris kartus), kad ir kaip eskaluos palankias sąlygas, vistiek "sudirbs" būsimas mamytes, kaip sudirbo liepos mėnesį "savo pažadais" jau esamas .

27. Jan 2011, 12:38

as iskart triem metam rasiau atostogaut

27. Jan 2011, 12:36

kazin, dabar juk sutrumpinta iki dvieju metu😀 tai buciau gavusi jeigu bucia vaika ant saves rasiusi, bet tai juk gyvenu su vyru😀 bet netekejusi, tai zodziu, saku paskui tevyste reiks irodineti, apsistojau ties tuom kad vaikas teva turi😃

27. Jan 2011, 12:35

gali lygtais tik jau nemokes uz trecius metus

27. Jan 2011, 12:34

nu na...man aplamai maziuka negaleciau palikt. aisku jei butu situacija kaip tavo Milda vistiek uzauginciau, bet dziaugiuos kad gaunu ta pasalpa na ir kas kad minimuma. man siustas ima kurios spec.pasididin kad gautu daugiau paslpa

27. Jan 2011, 12:34

o tarkim jei as rasiau prasyma dviem metams, galiu dar parasyti, kad ir trecius noriu?

1 ... 5 6 7 8 9 10