6 interjero dizaino idėjos virtuvei, kai auginate mažus vaikus

6 interjero dizaino idėjos virtuvei, kai auginate mažus vaikus

31. Dec 2022, 15:15 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Virtuvė - tai namų širdis. Vieta, kurioje šeima ir draugai kasdien gamina maistą, valgo bei džiaugiasi vienas kito kompanija. Šeimai draugiškos virtuvės paslaptis - daug vietos susibūrimui, erdvi virtuvės sala su keliomis patogiomis kėdėmis pokalbiams ir daug papildomų sėdimų vietų. Toliau pateikiame 6 patarimus, kaip pasirūpinti, kad virtuvės dizainas tiktų ir mažiesiems.

Svarbiausia - saugumas

Atsiklaupkite ant kelių ir pažiūrėkite, ką mažylis mato ant virtuvės grindų ir iš šio lygio. Pašalinkite nuo grindų visus nereikalingus daiktus. Visus virtuvės prietaisus, indus, įrankius ir valymo priemones laikykite viršutinėse lentynose arba užrakintose spintelėse. Saugiai padėkite ir dažnai naudojamus puodelius. Ypač, jei tai yra stilingi gaminiai Formadore.

Virtuvės yra judrios namų patalpos. Būdami tėvai, turite prižiūrėti mažylius, kol jie tyrinėja juos supantį pasaulį. Gerai organizuota, švari ir tvarkinga virtuvės konstrukcija išplečia vaikams saugią zoną namuose. Vaikams pritaikyta zona arba atskiras virtuvės kampelis - dar vienas protingas sprendimas, kaip virtuvėje sukurti saugią ir smagią aplinką, kurioje gamindami maistą ir valydami nepaleisite iš akių mažylio.

Suapvalinti kraštai

Suapvalinti stalviršiai rekomenduojami, kai aplink yra vaikų. Daugelis prekių ženklų siūlo platų pasirinkimų asortimentą, kuris padės rasti reikiamą išvaizdą. Galima rinktis iš daugybės stilių, spalvų ir medžiagų. Užapvalinti kraštai sumažins smūgį, jei mažylis virtuvėje susitrenktų galvą.

Higieninės galimybės

Vaikai išlieja, numeta, purškia ir daužo. Ir ne visada apie tai pasako. Šeimos virtuvėje tenka daug šluostyti. Kvarcas ir korianas yra puikūs stalviršiai, nes jie beveik nesunaikinami, lengvai valomi, prižiūrimi bei yra higieniški.

Nepamirškite pasirūpinti grindimis. Jei pasirinkote netinkamas, jos gali atrodyti nykiai net po to, kai jas išvalėte. Jau nekalbant apie tai, jei vaikai nukristų. Kai kurios grindų dangos yra kietesnės už kitas. Tai sukelia daugiau žalos. Geriausia rinktis vaikams draugiškas grindų dangas. Pavyzdžiui, laminato plyteles arba kietmedžio grindis.

Sumažintas stalviršio aukštis

Dėl ūgio maži vaikai susižeidžia arba padaro netvarką virtuvėje. Jie nėra pakankamai aukšti, kad galėtų matyti ar pasiekti stalviršius ir stalus. Tai galite ištaisyti atlikdami vaikams pritaikytą virtuvės remontą ir įrengdami žemesnius stalviršius. Neprivalote to daryti visoje virtuvėje, bet turėdami vieną šiek tiek žemesnę ir lengvai pasiekiamą vietą užtikrinsite jų saugumą. Dabar jie galės pasiimti užkandį, įsipilti gėrimo ar mėgautis maistu nedarydami netvarkos. Turėdami virtuvės paviršių gerai jiems pasiekiamoje vietoje, vaikai gali saugiai ruošti maistą, nesitempdami ir nestovėdami ant kitų baldų. Dėl to jie dažniau patirtų nelaimingus atsitikimus.

Sensoriniai maišytuvai

Dėl ūgio problemų vaikams gali būti sudėtinga įjungti vandenį. Sunkiais atvejais vaikai gali net įjungti karštą vandenį ir nusideginti. Kad jų rankytės nenudegtų, geriausia įrengti sensorinius maišytuvus. Šie maišytuvai veikia su judesio jutikliu. Jie įsijungia, kai pajunta judančias rankas. Juosegalima nustatyti saugią paleidimo temperatūrą, kad vaikai netyčia nenusidegintų. Tokius maišytuvus rekomenduojama naudoti ir todėl, kad jie padeda sumažinti virtuvėje esančių mikrobų skaičių bei ligų riziką.

Patogios daiktų laikymo vietos

Neretai vaikai bando viską daryti patys. Jie nori būti tokie pat kaip mama ir tėtis. Jie nori patys pasiimti užkandžių, pilstytis gėrimus ir net ruošti maistą. Tačiau bandydami tai daryti be tinkamos prieigos, jie sukelia didelę netvarką ir daugybę galimybių nelaimingiems atsitikimams įvykti. Kurdami vaikams pritaikytą virtuvę, pasirenkite lengvai pasiekiamą daiktų saugojimo vietą. Skirkite mažiesiems pasiekiamą stalčių ar spintelę. Joje jie galėtų laikyti savo indus, puodelius (https://formadore.lt/puodeliai-ir-lekstutes) ir įrankius bei mėgstamus užkandžius. Tam puikiai tinka ir šaldytuvo stalčiai. Taip vaikai turės viską, ko jiems reikia, saugiame lygyje.