5 puikios savijautos receptai pavasarį

5 puikios savijautos receptai pavasarį

14. Apr 2021, 09:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Pavasaris – gana sudėtingas laikas, nes mūsų orgainizmui trūksta įvairių vitaminų ir mikroelementų, be to, tenka prisitaikyti prie naujo režimo. Norite jaustis kupinos jėgų?

Pasinaudokite šiais patarimais ir šiek tiek pakoreguokite savo mitybą!

Vitaminingos salotos

Papildyti vitaminų atsargas galima ne tik valgant šviežius vaisius, daržoves ir uogas (nors šis maistas iš tiesų laikomas pačiu vertingiausiu), bet ir visus metus populiarius maisto produktus: pavyzdžiui, kopūstai ir morkos idealiai tinka paprastoms ir daug vitaminų turinčioms salotoms. Su jomis gausite ir daug skaidulų, kurios padės išvalyti iš organizmo toksinus.

Naudingieji riebalai

Be jų pavasarį neapsieisite. Bene pats geriausias pasirinkimas – alyvuogių aliejus. Užpilkite juo salotos – šis aliejus pasižymi vitaminų A, D, E, K gausa. Taip pat į salotas patartina įpjaustyti avokado – jo sudėtyje esantys B grupės vitaminai, vitaminai E, F, taip pat cinkas ir selenas padeda išsaugoti sveikas kepenis, pagerinti odos ir plaukų būklę, slopina uždegiminius procesus.

Daiginti vitaminai

Kviečių daigai ir želmenys – puikus vitaminų šaltinis. Jie turi daug magnio, aminorūgščių, vitaminų C ir E, todėl labai naudingi širdžiai ir smegenims. Įmaišykite daigintų grūdinių kultūrų į salotas, jogurtą, arba valgykite atskirai kaip naudingą ir skanų užkandį.

Medus ir imbieras

 Jei vėsų pavasarį norite sustiprinti savo imunitetą, gerkite imbierų gėrimą: patarkuokite šaknies arba supjaustykite ją riekutėmis, užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite 5–10 minučių. Jeigu įdėsite medaus ir citrinos, šis aromatingas gėrimas palaikys virškinamojo trakto, širdies ir kraujagyslių, taip pat kvėpavimo sistemos veiklą.

Vitaminas C

Jo yra ne tik mūsų mėgstamuose citrusiniuose vaisiuose (greipfrutuose, citrinose, apelsinuose), bet taip pat ir ananasuose. Jeigu šiuos produktus vartosite reguliariai, išliksite puikios formos. Vitaminas C padeda stiprinti kraujagysles ir sureguliuoti kraujospūdį.