4 taupūs būdai padengti Velykų stalą

4 taupūs būdai padengti Velykų stalą

02. Apr 2020, 10:51 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Nors šiemet šv. Velykas daugelis švęsime mažomis grupelėmis, dviese ar net po vieną, šventinę nuotaiką susikurti vis tiek galime. Velykiniai pusryčiai – pagrindinis šventės akcentas, o gražiai padengtas stalas tikrai pakels ūpą. 

IKEA interjero dizaineriai dalijasi idėjomis stalo dekoravimui. Patiks tiek vaikams, tiek suaugusiems, o ir išlaidauti neprireiks. 

„Natūralios medžiagos, šiek tiek žalumos, rankų darbo dekoracijos – tai pakilią nuotaiką sukursiantys velykinio stalo atributai. Nebūtina visko pirkti naujai – prie to ką turite priderinkite vos kelis naujus atributus. O ir šiuos rinkitės tokius, kuriuos naudosite ir po švenčių. Medinės pjaustymo lentelės ant stalo puikiai atstos padėklus maistui, stikliniai maisto indeliai – serviravimo indus, o iš servetėlių išlankstyti kiškučiai patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiuosius privers nusišypsoti“, - apibendrina interjero dizainerių vadovė Eglė Čyvė.

Puošnus stalas iš to, ką turite

Interjero dizainerė teigia, kad puošniam stalui sukurti visai nebūtina pirkti naujų indų. Kaip pagrindą ji siūlo naudoti mėgstamus turimus. Jie gali skirtis ir spalvomis, ir stiliais.

„Jei norite atsinaujinti – pakaks vos kelių naujų akcentų ar lėkščių. Tai padės sutaupyti ir kartu džiaugtis naujai atrodančiu stalu. Derinant sena su nauju ar net skirtingų spalvų lėkštes – vaizdą suvienodins kelis eurus tekainuojantys, neutralių spalvų stalo kilimėliai, vienspalvė staltiesė, atsikartojančios spalvos puošyboje“, - pataria E. Čyvė. 

Interjero specialistė tikina, kad sukurti šventinę nuotaiką nieko nekainuoja – į vazą pamerkite žydinčių gėlių ar besprogstančių šakelių. Jomis padekoruokite ir susuktas servetėles ar įrankius – tai stalui suteiks ypatingo puošnumo.

„Dėžutės iš jūržolių pasitarnaus kaip velykinio stalo dekoracija. Be to, kad natūralios medžiagos suteikia jaukumo, tokios dėžutė pravers ir kiaušiniams sudėti. Pridėjus į jas šakelių ir žolių – primins lizdelius ir ypač patiks mažiesiems“, - įkvėpimu dalijasi E. Čyvė.

Padengsite per kelias minutes

Tokį stalą padengsite vos per kelias minutes. Neprireiks serviravimo lėkščių ir specialių, daug vietos užimančių indų – maistą patiekti galite ant pjaustymo lentų, įvairaus dydžio stikliniuose indeliuose. 

„Bambukiniai indelių dangteliai ne tik pasitarnaus kaip lėkštelės duonai ar padažams – natūrali medžiaga stalui suteiks jaukumo. Prie jų galima derinti ir bambukines pjaustymo lentas. Vos pavalgius, maistą tereikės uždengti ir dėti tiesiai į šaldytuvą antrajai Velykų dienai. Patiekalai ir produktai nesuges, ilgiau išlaikys skonio savybes”, - pataria E. Čyvė. 

Ji priduria, kad įsigijus stiklinių indelių vos už kelis eurus, juos po šventės bus galima naudoti maistui laikyti šaldytuve ar spintelėse, mažomis porcijomis kepti patiekalus orkaitėje, ar net šaldyti gėrybėms.

Nuotaiką pakels pačių pasigaminta dekoracija. Apriškite servetėles aplink kiaušinių indelius  taip, kad jos primintų kiškio ausis. Servetėlių spalvą derinkite prie indų, žalumos ar stalo. 

Mėgstantiems klasiką

Balta spalva – nepabostanti klasika, taip tinkanti šventiniam stalui. Pusryčiai iš baltų porcelianinių indų neabejotinai pakylės nuotaiką. Tačiau jei svarstote, kaip šiemet pagyvinti Velykų rytą, interjero dizainerė turi kelis patarimus.

„Net ir gražiausi balti indai pranyks baltos staltiesės fone. Tad norint išryškinti šventinį servizą – galima rinktis tamsesnius, vienspalvius stalo kilimėlius. Vienodos spalvos indai leidžia pažaisti ir renkantis raštuotą staltiesę. Ji stalui suteiks taip tinkančio pavasariui žaismingumo“, - sako interjero dizainerė.

Jei Velykų rytą pasitiksite su mažaisiais, nuo kurių šventinius indus reikėtų pasaugoti – verta pagalvoti apie jiems skirtus plastikinius komplektus. Galėsite būti ramūs, kad puoselėjami indai nesuduš ir vaikai nesusižeis. Na, o vaikiški, raštuoti rankšluostėliai ne tik pravers norint ilgiau išlaikyti švarų stalą, bet ir neleis mažiesiems nuobodžiauti.

Minimalizmo gerbėjams

Net jei šiemet prie šventinių pusryčių stalo sėsite tik dviese – tai jau pakankama priežastis padengti jį bent šiek tiek iškilmingiau. Apsieiti galite net be staltiesės.

„Šventinei nuotaikai sukurti, neprivaloma turėti šventinę staltiesę. Moderniame interjere puikiai tiks vos kelis eurus tekainuojantys stalo takeliai, kilimėliai ir servetėlės, suteiksiantys ne mažiau puošnumo ir jaukumo“, - pataria interjero specialistė.

Anot jos, vietoje staltiesės parinkto stalo takelio ar kilimėlių spalvą derinti galima prie namų interjero. Ją pasirinkus, reikėtų pasistengti ją atkartoti ir renkantis indus bei aksesuarus – tai sukurs itin estetišką vaizdą. Pavyzdžiui, prie stalo takelio derinti galima augalus, stiklines ar dalį lėkščių.

„Spalvų nenorintys minimalizmo mėgėjai improvizuoti gali tekstūromis. Įsigykite kelis įdomios tekstūros indus ir juos derinkite prie jau turimų, tokios pačios ar vos besiskiriančios spalvos indų.  Galutinį akcentą tokiam stalui suteiks žaluma ir žydinčios gėlės. Nepagailėkite jų ir tai neutraliame fone taps pagrindiniu šventinio stalo akcentu“, - sako E. Čyvė.