4 mamų tipai: kokia Tu?

4 mamų tipai: kokia Tu?

13. Mar 2017, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas


Kai susipažinsi su kiekvieno iš jų charakteristikomis, parašyk, kokiam tipui priklausai Tu, o kokiam priskirtum savo mamą!

Rami

Pats optimaliausias variantas – rami, vidinę pusiausvyrą turinti mama. Tai lyg visų motinų etalonas.

Ji kaip kareivis savo poste: visada viską žino apie savo mažylį ir visada šalia, kai to reikia. Aplinkiniai nesuspėja susigaudyti, apie ką kalba, o ji jau žino, kokia problema, ir skuba tai spręsti.

Svarbiausia, kad vaikas auga draugiškoje, ramioje ir palankioje atmosferoje.

Vietoje nenustygstanti, nerami

Priešingas ramiai mamai tipas – nerami, abejojanti mama. Jai visuomet atrodo, kad kažkas ne taip ir tai susiję, aišku, su vaiku – su jo sveikata. Jai atrodo, jog jam vis kažkas gresia, kad jis galbūt negaluoja (žinoma, taip atrodo tik jai). Šios abejonės kaip nuodas ėda visą šeimą.

Perdėtai susirūpinusi

Ji visą laiką kažkuo nepatenkinta. Ji nerami dėl savo ateities. Jai vaikas – kaip našta. Jei mažylis turi tokią mamą, jam nepasisekė nuo pat gimimo.

Valdinga

Savimi pasitikinti ir valdinga mama – ji turi konkrečių planų, kurie susiję su jos vaiko ateitimi, ir ji nė neketina jų atsisakyti kad ir kas nutiktų. Ji kaip krokodilas, kuris „suėda“ vaiko unikalumą. Vargu, ar vaikas galės kada nors nuoširdžiai pakalbėti su tokio tipo mama. Jis nesistengs kovoti dėl savo individualumo.

Mamyčių klubas