„Sakė, kad jis negyvens“

„Sakė, kad jis negyvens“

07. Jul 2009, 00:00

Visų istorijos daugiausia linksmos, o aš pasidalinsiu savo skausmu ir džiaugsmu, kai mums gydytoja pasakė – „Medicina bejėgė, sūnus negyvens“.

 

Antragimis gimsta per anksti

 

Antrasis mūsų sūnus gimė, kai vyresnėliui buvo tik metukai ir mėnuo. Emiliukas turėjo pasibelsti į pasaulį  sausio gale, deja, vos spėjau išeiti Nėštumo ir gimdymo atostogų, jis jau skubėjo pamatyti šį pasaulį. Gimė 31 savaitę, po cezario operacijos, svėrė 1.936 kg ir buvo 42 cm ūgio. Po gimimo įvertintas 8/10 balais, viskas kaip ir gerai. Po kelių dienų su inkubatoriumi atkeliavo pas mane, tada mokiausi su juo gyventi: kaip išmokyti  patį valgyti, zonduoti ir visa kita.

 

Bet 9 paros vakare viskas pradėjo slysti iš rankų. Vaikas, kuris buvo guvus, pradėjo vemti ir iš skausmo stenėti. Greit pasikviečiau sesutę. Ji išsinešė ir tik po kelių valandų leido pamatyti sūnelį, padavė pasirašyti dokumentus operacijai. Prasidejo nekrotinis enterokitas. Šia liga Kauno klinikose sergama dažnai, tad buvau nuraminta, kad jei reiks operuoti,  viskas laimingai pasibaigs.

 

Visą naktį jį lankiau, buvo atliekami tyrimai. 6 valandą jo būklė dar buvo stabili, o jau 11 ryte vaikas buvo
 operuojamas. Gimdžiau kitame mieste, tad artimųjų nebuvo, atėjo teta, o vėliau atskubėjo ir krikštatėviai, kad galėtume pakrikštyti.

 

Liūdnos prognozės ir malda

 

Tos pusantros valandos atrodė visa amžinybė. Po operacijos prognozės buvo tokios: pašalinta visa storoji žarna ir dalis plonosios, vaikui suformuota ilistoma (tuštinimasis maišiuke). Lietuvoje tokio atvejo nėra buvę. Žarnyno persodinimo medicinoje, deja, nėra. Buvo sunku, bet tikėjau, kad mano sūnus bus tas vienintelis išgyvenęs.

 

Mano maldos buvo išklaustytos, po 3 savaičių grįžome namo. Maitinau savo pienu, nes specialaus mišinėlio Emilis atsisakė, labai jau jis neskanus. Tačiau nuo mano pienuko per mėnesį priaugdavo tik po 100 g. Po 3 mėnesių pradėjo trūkti pienuko. „Neocate“ dėžutė kainuoja 180 lt. Mūsų liga į kompensacijas nepakliuvo, tad kol susitvarkėme dokumentus, du mėnesius pirkome iš savo pinigėlių.

 

Išmatų rinktuvų mėnesiui kompensuoja 10, išeina 1000 litų. Iš pradžių jų užteko, bet vėliau vaikas paaugo, pradėjo vartytis, dažnai rasdavome pasituštinusį lovoje. Būdavo, kad prakiūra ir mieste, o pasikeisti nėra kur, nes Mamyčių ir kūdikių kambarių mažai kur yra.

 

Emiliukas šiandien

 

Dabar Emiliukui pusantrų metukų. Jau mėnuo, kaip vaikšto, ir mėnuo, kai pagaliau neturime maišiuko. Per savo trumpą gyvenimą vaikas turėjo 3 operacijas, padaryta jungtis: plonoji žarna sujungta su tiesiaja.

 

Sūnus valgo viską, tuštinasi 10-20 kartų per dieną. Jo išmatos skystos ir rūgščios. Prognozuojama, jog jis viduriuos visą gyvenimą. Jei tuštinimasis nesumažės, reiks dar vienos operacijos.

 

Emiliukas iš išorės atrodo kaip sveikas vaikas, o juk prognozė buvo, kad jo neturėsime, tik vaiko
 kapą.

 

Džiaugiamės kiekvienu Emilio pasiekimu, kiekvienu jo žodeliu. Jam pasaulis dabar atrodo toks įdomus ir gražus. Tik, deja, rudenį negalėsime jo leisti į darželį, tad bandysime kovoti dėl slaugos išrūpinimo. Kol sūnus pats supras, kas yra tualetas, nuo kokio maisto jam padaugėja išmatų.

 

Bet svarbiausia, kad jis gyvena. Ir dabar, kai rašau šį pasakojimą, jis gražiai žaidžia su broliu.

Mama Laura

25. Aug 2009, 23:49

Meskit į mane akmenį, jei yra pasaulyje kas nors stipresnio nei mamos meilė. Lenkiu galvą...

02. Aug 2009, 11:26

Sekmes Jusu seimai Laurute,smagu matyt kaip Emiliukas auga,sveiksta😀

01. Aug 2009, 20:24

labai linkiu jum sveikatytes

26. Jul 2009, 23:20

Dideles sveikatytes tavo mazyliui ir stiprybes mamytei,tikekit stebuklais:-)

26. Jul 2009, 11:42

Visu svarbiausia kad jis tas VIENINTELIS LIETUVOJE,kad jis ISGYVENO,o visa kita praeis ir susitvarkys 😀

19. Jul 2009, 11:43

DAUG SVEIKATELES JUSU MAZUCIUI

16. Jul 2009, 18:31

Stiprybes, kantrybes mamytei ir svarbiausia kuo daugiau sveikatytes mazyliui.

16. Jul 2009, 15:43

sėkmės ir stiprybės mažyliui😀

13. Jul 2009, 18:31

paskaicius pasidare labai liudna bet tuo paciu ir dziugu, kad mazylis vis delto nepasidave ir gyvena...Linkiu jums visiems o ypac mazyliui stiprybes!

12. Jul 2009, 13:08

nuo dvynukiu mergyciu didziausi linkejimai ir daug daug bucinuku😀

09. Jul 2009, 19:18

na tikrai visai nelinksma istorija,tik idomu kame cia priezastis tokiu ligu?

09. Jul 2009, 19:10

Skaudu skaityti tokias istorijas, asaras spaudzia kai tokie maziukai jau daug gauna kanciu is gyvenimo. nezinau ar as galeciau pakelti tokius dalykus. Ir mums buvo baisu, nes dukryte gime 2,2 kg.visokie tyrimai ir t.t. jog isitikinti ar viskas issivyste ir ar viskas bus gerai. Aciu dievui viskas gerai, augam ir dziaugiames guvia, padukusia mazyle.
Sorry nukrypau biski i lankas. Stiprybes Mamai Laurai ir teveliui, jau duag ka pasiekete, o gal kas pasikeis ir viskas jo gyvenimelyje susitarkys. Laikykites!!!!!!!!Mes Jus palaikome

09. Jul 2009, 14:03

net asaryte isriedejo...laikykites ir bukit druti ...sekmes teveliams

08. Jul 2009, 18:09

ohoho kiek sunkumu patyret. mano istorija siek tiek panasi, ir as ja parasysiu. Laikykis mamyte, viskas bus gerai.

08. Jul 2009, 14:38

Sudėtinga istorija. Laikykitės. Nuo iššutimų labai gerai padeda pataisų milteliai(tokie geltoni).Jų būna pirkti vaistinėse arba galima miške prisirinkti rudeni.

08. Jul 2009, 11:16

Laura sekmes jums ir sveikatytes. Svarbu, kad viskas kas ypac blogai baigiasi labai gerai.

08. Jul 2009, 10:51

Laura,sekmes jum kantrybes,ryzto,sveikatos, o mano sunaus bendravardziui laimingos vaikystes.As pati esu socialine darbuotoja,manau neturetu buti sunku gauti globa.,nors su tokiu ar panasiu atveju ir neteko susidurti.

08. Jul 2009, 09:46

Eina sau, kokiu baisiu dalyku buna ir ka zmogui reikia iskesti. Vilties, stiprybes ir pinigeliu, nes kaip supratau, ju daug reikia.

07. Jul 2009, 23:36

Skaudu kai kencia vaikai, noretusi, kad galetum perimti ju skausma ir pats kenteti vietoj ju. Sunku kai negali padeti, nors atrodo darai viska tinkamai.Visa seima linkim Emiliukui sveikatos ir laimingos vaikystes, juk nepaisant visko salia yra mylinti mama, kuri pades iveikti visus sunkumus. Mamytei linkim stiprybes, kantrybes ir neprarast tikejimo stebuklais. Juk viena stebukla jau turi salia.

rainiukas rainiukas 07. Jul 2009, 22:17

Tikrai labai liudna istorija, gyvenime pilna netiketumu, bet norisi , kad jie butu tik teigiami. Jums linkiu daug graziu akimirku ir neprarasti dziaugsmo.