Žiemos blogas: mokyklinės kelionės :)

Žiemos blogas: mokyklinės kelionės :)

06. Dec 2017, 10:11 ODISEJAaa ODISEJAaa

(foto iš intern.)

Edukacinės programos,kurias aplankė Vismantė ir kiti jos klasės draugai. Į jas vyksta kiekvieną mėnesį(rugsėjis,spalis,lapkritis).Gaila tik,kad neturių nuotraukų...

1.VILNOS KELIAS. Plačiai Pasvalio rajone (o gal ir nemažoje Lietuvos dalyje) nuvilnijo garsas apie amatų festivalį „Vilnonės dienos“. Narteikių mokyklos- darželio „Linelis“ mokiniai ir mokytojos dalyvavo edukacinėje programoje „Vilnos kelias“, Raubonyse. Maloniai buvo sutikti programos organizatoriaus Vaidoto Gikio. Jis svetingai atvėrė ne tik buvusio vandens malūno, bet ir veikiančios vilnų karšyklos duris, kur  išsamiai supažindino su įvairiais prietaisais, paaiškino kaip kedenama, karšiama vilna, kaip pagaminami siūlai, parodė kaip nuveliami veltiniai ar šlepetės…… 

2.SAUGUMAS. „Saugokime vieni kitus“, „Būkime atsargūs“, „Segėkime atšvaitus“ ir dar daug kitų pamokymų apie saugumą vaikai išgirdo iš kelių policijos biuro Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresniosios specialistės, vyresniosios inspektorės Danguolės Urbonienės lūpų nuvykę į Panevėžio saugaus eismo klasę. Mokiniai gavo labai daug naudingos informacijos, atliko praktines užduotis.

Aplankė ir Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariato Kriminalinių tyrimų biuro Kriminalistinio aptarnavimo skyriaus kinologus . Pareigūnai papasakojo apie kinologo darbo dieną, apie dresuotų šunų darbą. Smagu buvo susipažinti su vokiečiu aviganiu Lordu, stebėti jo vykdomas komandas.

3.STIKLO KELIAS. Trapus, aštrus, slidus, duriantis, pjaunantis, blizgus , matinis, skaidrus, spalvotas…Tiek ir dar daugiau žodžių suranda galvelėse vaikai, išgirdę žodį „stiklas“. Keista mažajam pasaulio tyrinėtojui sužinoti, kad stiklo žaliava atsiranda iš …smėlio. O dar daugiau klausimų kyla pagalvojus, kaip gimsta stikliniai daiktai, suvenyrai, papuošalai. Narteikių mokyklos mokiniams daug atsakymų apie tai pateikė apsilankymas meninio stiklo studijoje „Glasremis“. Vaikai iš arti pamatė, kaip formuojami stiklo gaminiai, kokios asmeninės savybės reikalingos stiklo pūtėjams, kokie įrengimai būtini norint sukurti unikalią produkciją. Didelį įspūdį apsilankiusiems paliko ekspozicija , kurioje puikuojasi studijos produkcija: įvairių dydžių, formų dekoratyvinės stiklo formos, užsakomieji prizai bei dovanos įvairiems renginiams, stiklo skulptūros, stiklinės interjero dalys.

Štai tokios smagios ir idomios mokyklinės kelionės.:)

jaldija jaldija 06. Dec 2017, 20:22

Tikrai šaunu. Tokios pažintinės edukacinės kelionės ir įdomu ir naudinga.Ir vaikams daug įdomiau mokytis👍👍👍