Faustos pasiruošimas mokyklai

Faustos pasiruošimas mokyklai

21. Aug 2018, 12:59 Krisliukas Krisliukas

Kaip mes ruošiamės mokyklai? Turbūt viena sunkiausių temų man, kaip mamai. Nes neturiu ką parašyti šiuo klausimu. 

Kadangi Fausta yra trečias vaikas šeimoje, auga tarsi savaime ir turi du pavyzdžius - mokyklą lankančius brolius, tai dauguma klausimų yra aiškūs.

Ar mes ruošiamės mokyklai? Ir taip, ir ne. Galima sakyti, ji pasiruošusi jau nuo praeitų metų, kai į pirmą klasę pradėjo eiti Kasparas. Fausta visus metus pažindinosi, kas yra mokykla, ką joje reikia veikti, kiek laiko trunka pamokos. Žino, kad yra moksleivių atostogos, edukacinės išvykos. Ji kartu su Kasparu bandydavo skaičiuoti, stebėdavo, kaip jis daro namų darbus, ruošiasi testams, konkursams, kartais greičiau už brolį išmokdavo eilėraštukus ir daineles. Būdavo Kasparas ruošia namų darbus, o ji atsineša savo ikimokyklinuko pratybas ir liepia ją mokyti.

Aš nesu iš tų mamų, kurios žūtbūt turi išmokyti vaiką skaityti, rašyti ar skaičiuoti dar prieš jam lankant mokyklą. Viskas priklauso nuo vaiko norų. Man svarbiau, kaip vaikas morališkai pasiruošęs naujam etapui, ar yra socialus, savarankiškas, kaip priima naujoves, ar moka dirbti komandoje.

Su mokykla Fausta yra susipažinusi. Darželyje viena diena buvo skirta išvykai į mokyklą, kai vaikai susipažino su mokytoja, mokykla ir net dalyvavo pamokoje. Juolab ne kartą esame apsilankiusios mokykloje, kai reikėdavo pasiimti Kasparą, sudalyvauti renginiuose ir pan.

Paskutinėmis savaitėmis Fausta vis nesustodama kalba, kaip ji pati su žadintuvu anksti kelsis, nusipraus, apsirengs, papusryčiaus ir keliaus į mokyklą. Kaip grįžusi iškart ruoš pamokas, o tik tada bėgs žaisti. Kartais net pagalvoju, kad čia ji mane morališkai labiau ruošia būsimiems mokslo metams. :)

Džiaugiuosi, kad Fausta labai laukia mokyklos. Kol kas esu rami dėl jos. O kaip bus ateityje, laikas parodys.

20180821124612-16733.jpg

Kristina

floryte floryte 24. Aug 2018, 19:44

Kaip puiku, kad mergaitė nori į mokyklą. Maniškė(5 m) tai sako, kad nenori☹

motinysteveza motinysteveza 23. Aug 2018, 12:30

kažkaip praleidau šį jūsų blogą 😀 greičiausiai per tas atvirutes 🤣
nu bet faina, kai jau paskutinis vaikas išeina į mokyklą 😀

jaldija jaldija 21. Aug 2018, 17:45

👍🌷🌷🌷

ODISEJAaa ODISEJAaa 21. Aug 2018, 13:42

👍😀