Augustės dienoraštis: spalvoti ledinukai

Augustės dienoraštis: spalvoti ledinukai

09. Feb 2021, 22:21 floryte floryte

 Ką vaikai pirmokai veikia Dailės mokykloje?...Nors ugdymas nuotolinis, vaikai atlieka darbus savarankiškai. Turintys laiko, prisijungia su mokytoju sutartu laiku. Mums taip neišeina, tad Augustė atsiųstas užduotis atlieka savarankiškai. Štai viena iš užduočių. Kviečiame ir jus smagiai kūrybai. Čia ir patys mažiausieji kūrėjai, 3-4 metų, tikrai įstengs atlikti šį meną.

Taigi, priemonių reikės visai paprastų, kurias rasite kiekvienoje šeimoje: poros baltų piešimo lapų, guašo ar akvarelės, paprasto pieštuko, flomasterių, spalvotų pieštukų ar vašinių kreidelių, teptukų, indelio vandeniui, paletės dažams maišyti, žirklių, klijų, kempinėlės indams plauti.

Ant paletės dažams maišyti, Augustė teptuko pagalba užsidėjo pora spalvų guašo. Spalvų nemaišė. Tuomet atsikirpo ketvirtadalį kempinėlės indams plauti. Kempinėlės dalį (patį kraščiuką) pamirkė į dažus (naudojo guašą, kuris buvo gan skystokas, tad nereikėjo skiesti vandeniu) ir juo nuštampavo lapą, palikdama tuščios vietos ir kitai pasirinktai spalvai.  Taip visas tuščias lapas buvo nuštampuotas dviejų spalvų guašu.

Paėmusi kitą baltą tuščią popieriaus lapą, su stiklinės taurės pagalba apsibrėžė keletą apskritimų - būsimų ledinukų "galveles". Galima naudoti skirtingo dydžio taures ar stiklines, tad ir ledinukų "galvelių" dydis skirsis.

Apskritimus iškirpo.

Tuomet ant apskritimų ėmėsi piešti. Augustė piešė vaškinėmis kreidelėmis, nes pabandžius flomasteriais, jai pasirodė per ryšku, per didelis kontrastas su būsimu fonu - nuštampuotu lapu.

Pasitelkiant fantaziją, numarginami visi iškirpti apskritimai - būsimos ledinukų "galvelės". Tuomet patikrinama, ar nuštamuotas lapas jau nudžiuvo. Jei taip, apskritimai klijuojami ant nuštampuoto lapo. Vienus galima klijuoti šiek tiek aukščiau, kitus - žemiau.

Belieka ledinukams nupiešti kotelius.

O dabar neškite visiems ir rodykite! Tegu grožisi jūsų vaiko kūryba.

Paprastuose dalykuose slypi džiaugsmas. Pavyzdžiui, akimirkoje, kai kuri ledinuką - spalvotą ir išskirtinį :-)

Gintarep Gintarep 10. Feb 2021, 11:38

Labai dailu ❤️?

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 10. Feb 2021, 10:33

Labai gražiai! ❤

jaldija jaldija 10. Feb 2021, 09:47

Labai gražūs ir kruopštūs darbeliai ???