Augustės dienoraštis: patys svarbiausi ritualai prieš miegą

Augustės dienoraštis: patys svarbiausi ritualai prieš miegą

05. Apr 2022, 22:35 floryte floryte

   Ko gero, pats tobuliausias mudviejų su Auguste paros laikas - laikas prieš nakties miegą. Tiesą sakant, jis nuo pat mažų Augustės dienų toks tobulas ir buvo, nes nusiprausus ir šmurkštelėjus į lovą, prasideda lopšinių ir pasakų metas. Nežinau, ar dar daug mamų savo aštuonmečiams vaikams dainuoja lopšines, tačiau esu ta, kuri prieš užmiegant vaikui, vis dar dainuoja lopšines. Ir vis dar tas pačias, kurias dainuodavau Augustei nuo pat kūdikystės. Ir nevalia jų pamiršti! Nes vos tik padarau ilgesnę petrauką, Augustė kaip mat primena, kad nori lopšinių. Kad matytumėt, koks laimingas vaikas! Žinoma, ir - aš! Mano dainuojamos lopšinės, tos, tradicinės: "Svirplys", "Miki vaikuti brangus", "Aaa-aaa, aaa-aaa pupa". Gal ir keistai skamba, bet šias lopšines išmokau besimokydama dar vidurinėje mokykloje. Ir kaip kokį stebuklą saugojau savo atmintyje, tarsi žinodama, kad jas tikrai panaudosiu taip, kaip reikia. 

   Ir visai neseniai sugalvojau pasidomėti, kad gal kokių naujų lopšinių yra?...Visai smagu būtų naujų išmokti! Žinoma, kas ieško, tas randa! Atradau tokį stebuklą https://www.zvaigzdele.lt/. Išties likau apžavėta: čia ne tik lopšinių, bet ir visokio kitokio gėrio yra - pasakų, dainelių, žaidimų ir kt. Vaikui tereikėjo parodyti, kaip savo telefone susirasti šią internetinę svetainę. Mūsų mėgstamiausios lopšinės- "Ant mėnulio ragelio", "Jūros bangų lopšinė"( https://www.zvaigzdele.lt/muzika-vaikams/lopsines). Jos tiesiog tobulos! Klausau jas net pati viena sau, kai vaikas jau miega.

   Be lopšinių, Augustė labai pamėgo čia esančias pasakas. Jas klausosi prieš miegą, o kitą vakarą man atpasakoja. Matau, kaip vaikui patinka!

   O kaip gi be knygų skaitymo prieš miegą?...Tai - toks saldus, saldus malonumas. Augustei "saldu", kai skaitau aš, o man "saldu", kai skaito Augustė. Taip ir skaitom viena kitai ir mėgaujamės. Šiuo metu apsigyvenome Philip Pullman knygoje "Aš buvau žiurkė!".

   Laikas su vaiku prieš miegą - ypatingas, nes dienos rūpesčiai baigti, nebėra to dienos skubėjimo, lėkimo. Kalbamės apie praėjusios dienos akualijas, guodžiamės, žiūrime viena kitai į akis, dėkojame Dievui už praėjusią dieną, meldžiame pasauliui taikos! Kokios šiltos, brangios šios akimirkos!

Ar turite savų ritualų prieš miegą?...