Apie saugumą nuo pirmųjų mokslo metų: ypatingų vaikų knygelė

Apie saugumą nuo pirmųjų mokslo metų: ypatingų vaikų knygelė

30. Nov 2018, 00:06 kodelcia kodelcia

Kadangi namuose auga pirmokėlis, su didžiuliu susidomėjimu stebiu, ko jis mokosi, kaip sekasi. Juolab, kad vaikas vis dar linkęs dalintis savo potyriais, atradimais, džiaugsmais ir liūdesėliais.

 Mokykla bendradarbiaudama su visuomenės sveikatos biuru kartą per savaitę pradinukams veda pamokėles sveikatos, saugumo klausimais, atlieka žaismingas mankšteles. Vaikui labai  patinka šie užsiėmimai. 

Štai pastarąjį kartą grįžo su knygele ir užduotimi, kartu ją perskaityti, aptarti. Turiu pripažinti, kad knygelė puiki. Joje supažindinama su galimais pavojais, kaip tinkamai elgtis, kad išlikti sveikiems. 

Sutapimas ar ne, skyrius apie svetimkūnius ausyje mums šįkart buvo labai aktualus. Įsivaizduokite- prieš keletą savaičių ausų-nodies-gerklės specialistas iš pirmokėlio ausies ištraukė maždaug 6mm ilgio 3 mm pločio akmenuką! Didelis lyginant su vaikis ir taip siaura ausies landa. Paklausite, kaip jis ten atsidūrė? Nežinom. Vaikas, matyt, nejučia įsitrynė ir nesuprato kas įvykę. Štai kodėl beveik metus laiko "užkrisdavo" ausys, buvo pablogėjusi klausa. Gerai, kas gerai baigiasi. O vaikas įsitikino ir draugams paporino, kad svetimkūnis ausyje - nekoks malonumas.20181129235449-22504.jpg

 

Grįžtant prie knygelės, pvz. man pačiai naudjnga buvo sužinoti, jog tekant iš nosies kraujui reikia ne atlošti galvą, o ją kaip tik palinkus į priekį nuleisti (pamenu, visada visi patardavo pakelt galvą). Eh, gyveni ir mokaisi....

Supažindinama kaip egtis įgėlus, nusibrozdinus, susižeidus. 

Toks monimalistinis, bet labai naudingas ir pradinukui suprantamas leidinys apie sveikatą. 

 20181130000440-86964.jpg