Vieneri? Laikas mokytis matematikos...

Vieneri? Laikas mokytis matematikos...

15. Aug 2011, 00:00

 

 Žinoma, metų vaiko neverta mokyti sudėties ir atimties, tačiau supažindinti su matematikos pradmenimis – kiekio ir dydžio – sąvokomis, tikrai verta.

 

3 paprastos idėjos, kaip su matematika supažindinti pačius mažiausius - 1-2 metukų vaikus.

 

1. Daiktų slėpynės

 

Paprastoje vietoje – po staltiese, po stalu ar šalia sofos paslėpkite įvairių daiktų, pavyzdžiui, vieną pliušinį meškiuką ar kelias kaladėles. Paprašykite vaiko šiuos daiktus surasti, užduotį palengvindami pasufleravimais: „Pažiūrėk po staltiese“, „Pažiūrėk po sofa“. Kai vaikas suranda paslėptą daiktą ar daiktus, paprašykite jo įvardinti, ką jis rado: „Vieną kaladėlę“ ar „daug kaladėlių“.

 

2. Traukinukas

 

Pastatykite iš kaladėlių ar kitų turimų daiktų „traukinuką“. Statydami jį, atkreipkite dėmesį į kaladėlių kiekį ir dydį. Paprašykite vaiko išrinkti didžiausią kaladėlę (ir sakykite „paimk didelę kaladėlę“) – ji bus traukinio lokomotyvas (varomoji traukinio dalis), o  mažesnės kaladėlės- vagonai. Kai traukinuką pastatysite, paklauskite mažylio, kiek traukinys turi vagonų (daug), o kiek – lokomotyvų (vieną)?

 

3. Atnešk, ko prašau

 

Paprašykite vaiko iš pradžių atnešti vieną kaladėlę, o vėliau – daug kaladėlių. Kai jis tai supranta ir įvykdo, pasunkinkite užduotį, sakydami: „Atnešk daug kaladėlių ir vieną lėlę“. Mokinkite vaiką suprasti skirtumą tarp „daug“ ir „vienas“. Panašų pratimą galima žaisti išėjus pasivaikščioti su lapais, kaštonais, akmenukais.

 

Patarimai

  • Vieną žaidimą žaiskite ne ilgiau kaip 5 -7 minutes
  • Jeigu mažylis kažko nevykdo, nieko tokio, neverskite jo kartoti, o pabandykite po kelių dienų ar savaitės
  • Nepamirškite pagirti mažylio ir pasidžiaugti sėkme gerai atlikus užduotį

Kokius lavinamuosius žaidimus žaidi Tu su savo pypliuku?

 

 

rainiukas rainiukas 16. Aug 2011, 23:53

skaičiams mokytis mums labai pasitarnavo plėšomas kalendorius, tad vaikutis jau nuo pirmų mėnesių girdėjo ir matė skaičius, o sukaukęs 2m jau pats juos pasakydavo, dar mėgsta atpažinti skaičius laiptinėje, kada rašom skaičių -jis pasako pavadinimą ir kas ten gyvena, sulaukęs 3m jau bando rašyti skaičius, jis pats to prašo , jam patinka, o man belieka džiaugtis puikiais rezultatais.