Vaikų kūrybiškumui lavinti - spalvinimo rulonas

Vaikų kūrybiškumui lavinti - spalvinimo rulonas

30. Sep 2015, 07:00 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

Šįkart "Mamyčių klubo" laidoje išbandome naują Lietuvoje idėją, kaip įdomiai galime leisti laisvalaikį kartu su savo nesustabdomais mažaisiais kūrėjais.

Nepatikėsite, bet Elzė Mėja vos trejų sulaukusi gražuolė yra tikra džiazjuojanti improvizatorė. Ir džiazuoja ši mergina tiek muzikoje, tiek gyvenime.

“Nuo keturių mėnesių pradėjau ją migdyti su dainele "Twinkle Twinkle" ir būdama metų laiko, dar nemokėdama normaliai kalbėti ji jau dainuodavo "tinkle tinkle" nata į natą. Todėl metus laiko lankome džiazo mokyklėlę, kur esame pačios mažiausios. Kitiems vaikams penkeri šešeri, Elzei yra treji, ji puikiai ten jaučiasi ir neišsiskiria iš didesnių" - pasakojo Elzės Mėjos mama. 

Namuose su Elze užsiima tėtis, kuris mėgsta su ja piešti. Ar lengva tai daryti? Mama nusijuokia, jog tikrai ne.

20150929172005-76784.jpg

Turbūt galima drąsiai teigti, jog pasaulyje neužaugo nė vienas vaikas, kuris nebūtų piešęs - ar pagaliuku ant smėlio, ar akmenuku ant grindinio, ar spalvingoms priemonės ant sienų, stalo, grindų. Na, dar šiek tiek ir ant popieriaus.

“Elzė mėgsta piešti ant kojų ir net nežinau kodėl. Dar ji apipaišo žaislus", - šyptelėjo mama. 

Mūsų mažiesiems dailininkams susitalpinti nedideliame popieriaus lape yra sunki užduotis. Ir visai ne todėl, kad jis norėtų tyčia paerzinti mus tėvus. Pasak specialistų, jam dar tikrai pirmiausia sunku suvokti ribas. Pavyzdžiui, lapo. Tai pastebėję tėveliai, anksčiau naudojo tapetus, juos duodami vaikams išpiešti jų šviesiąją pusę. O dabar mažiesiems sukurtas netgi specialus spalvinimo rulonas.

“Spalvinimo rulonas yra naujovė ir, manau, yra privalomas kiekvienai mamai, kuri nori savo vaikus ugdyti kūrybiškai. Tai devynių metro ilgio pasaka, kuriai spalvas suteikia vaikas. Pavyzdžiui, tas pats herojus gali būti visoje pasakoje apsirengęs vienodos spalvos drabužiais arba priešingai - keisti. Taip pat rulone daug vietos užrašyti ir pačiai pasakai”, - informacija dalinosi “Zoombook” projekto vadovė Giedrė Mieliauskaitė. 

20150929172031-82367.jpg

“Kūrybiškas žmogus, tai tas žmogus kuris turi visakeriopą laisvę kurti nesvarbu su kuo kur ir kada. Mums dabar svarbu pamokančios istorijos, kurios ugdo, pavyzdžiui, tvarkingumą. Labai mėgstame  žiūrėti senąją lietuvių animaciją, ypač filmuką apie nešvarią mergaitę, pas kurią pabėgo net suknelės. Kartą, suknelės buvo pabėgusios ir iš Elzės...", - auklėjimo metodus atskleidė Elzės Mėjos mama. 

"Kiekvienai mamai svarbu perduoti vertybes apie aplinkosaugą, draugystę ir kitas. Devynių metrų rulone yra papasakota istorija, kaip du draugai ieško trečio draugo, taip pat piešiniais kalbama ir apie tai, kad negalima šiukšlinti. O tai svarbu kiekvienai kūrybiškai mamai auginančiai tiek berniuką, tiek mergaitę", - teigė G.Mieliauskaitė.

Elzei, kaip ir daugeliui vaikų, piešti vienai neįdomu. Net jei ir mama turi savo reikalų, mergaitė kalbina ją, prašo parodyti, ragina piešti ir mamytę. 

Net ir pačiai kūrybiškiausiai mamai neabejotinai ateina akimirka kuomet atrodo, kad jau nupiešei viską ką galėjai ir žūtbūt reikia ko nors naujo. Kažko, kuo būtų galima sudominti savo mažąjį kūrėją, o ir pačiai būtų smagiau.

"Kiekvienai mamai iškyla klausimas ką veikti, kai yra būrys vaikų. Tai vienas iš sprendimų - davei būriui vaikų spalvinimo ruloną ir paskui pamatai, kaip kiekvienas vaikais skirtingai mato pasaką. Taip tą ruloną galima akrpyti gabalais arba suskirstyti mėnesiais ir stebėti, kaip vaikas ugdo savo spalvinimo ir kūrybiškumo galimybes", - idėjomis dalinosi Giedrė. 

Tegu kūrybiškumas būna mūsų graži kasdienybė! Juk neabejotinai, tai mus paverčia dar truputį laimingesniais žmonėmis.

Spalvinimo ruloną galite rasti: 

20150925211309-90698.jpg