Vaikas nori žaisti, bet jūs jau pavargote? 7 idėjos

Vaikas nori žaisti, bet jūs jau pavargote? 7 idėjos

14. Jan 2022, 10:03 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Net energingiausia ir kantriausia mama kartais pavargsta. Ką daryti, jei vaikas nori dar žaisti, o jūs mieliau pagulėtumėte ant sofos? Štai keletas žaidimų idėjų, kurios nepareikalaus jūsų itin aktyvaus dalyvavimo.

Gydytojas-ligonis

Tiesą sakant, šis žaidimas netgi labai jums patiks ir bus naudingas. Pasisiūlykite būti pacientu (kaipgi kitaip), kuris skundžiasi keliais negalavimais, todėl turi gulėti lovoje. Tuo tarpu mažasis gydytojas pasitelkia visas gydymo priemones ir kantriai jus gydo :)

Tinginių slėpynės

Pasirodo, slėpynių galima žaisti ne tik neišeinant iš kambario, bet ir nesikeliant nuo sofos? Žaidimo esmė gana paprasta - jūs sėdite ant lovos, o mažylis slepiasi kambaryje, kol suskaičiuojate iki 10. "Einate ieškoti" neatsikeldami nuo sofos, tik garsiai komentuodami, kurioje vietoje jis gali slėptis (hmm...kur mano mažylis, po stalu nėra, po lova irgi, gal už spintos...?)

Madų šou

Namie tikrai turite krepšį ar stalčių, kur dedate jau nebenaudojamus drabužius, kurie ateityje bus išmesti ar atiduoti labdarai. Leiskite savo atžaloms pasijusti mados dizaineriais ir pasipuošti įvairiais drabužiais bei aksesuarais.

Lobių skrynia

Šiam žaidimui reikės išankstinio pasiruošimo. Paimkite vieną iš senų krepšių ar lagaminų ir paslėpkite ten įvairių įdomių dalykėlių, pvz. raktų pakabuką, spalvotų paveikslėlių, plunksną, karolius, saldainį ir kt. Tegu vaikas ieško ir ištyrinėja šią "lobių skrynią". Kartu su juo galite sukurti istoriją kiekvienam surastam daiktui. Žinoma, paslėpti daiktai turėtų būti saugūs mažyliui.

Paslaptingas siuntinys

Pasiūlykite savo vaikučiui tapti paštininku, "supakuoti" siuntinį kaip tik jis moka ir pristatyti jums kartu su kiškiu, lėlyte, meškiu ar superautomobiliu. Jūs nežinote, kas tame siuntinyje - tebūnie staigmena. Leiskite pasireikšti mažojo paštininko vaizduotei. Jis turės įdėti nemažai darbo, kol sugalvos, ką ir kaip jums "supakuoti" bei kas iš žaislų taps jo padėjėju.

Dėmesingumo žaidimas

Šis žaidimas skirtas vaikams, jau pažįstantiems raides ir skaičius. Paprašykite sename žurnale surasti kuo daugiau raidžių, pvz Č, L, Z ir suskaičiuoti, arba rasti konkretų žodį. Pradinukas tegu iškerpa keletą didesnių raidžių iš straipsnių antraščių ir sudėlioja savo žodį ant balto popieriaus lapo (gali priklijuoti). Šis žaidimas pareikalaus nemažai vaiko dėmesingumo ir kantrybės.

Grožio salonas

Kitas smagus žaidimas, nepakilus nuo sofos - grožio salonas, kuriame, žinoma, jūs esate ypatinga klientė. Pageidaujate gražios šukuosenos, manikiūro ar pedikiūro, o gal masažo. Mažieji puikiai tai sugeba :)