Ilgajam savaitgaliui įpusėjus, mes su vyru išvažiavome į kelionę po Lietuvą. Labai jau mus sudomino pavadinimas „Sūrio ir alaus kelio link“. Skaniai skamba, ar ne? Štai mums irgi panašiai pasirodė.
Iš pradžių nuvykome į Rokiškį, kur pabuvojome labai gražioje ir jaukioje bažnytėlėje, paskui praėjome pro miesto centrą ir nukeliavome į dvaro rūmus. Žinokite, net neįsivaizdavau, kad galima pamatyti tokį grožį: kai stovėjome prie dvaro rūmų, tai priešais matėsi Rokiškio centrinė aikštė ir ta graži bažnyčia, kurią aplankėme pirmiausiai.
{pic:1}
Bet, žinoma, negaliu aprašyti visko, ką tuomet jaučiau, Jums reikėtų pamatyti tą nerealų vaizdą savo akimis. Pačiame dvare yra įsikūręs muziejus, kurį irgi aplankėme ir būtent ten mums parodė trumpą filmuką apie sūrio gamybą.
{pic:2}
Taip pat pavaišino laaabai skaniu sūriu, papasakojo bei parodė įvairius medinius puodus, o galiausiai mes užsukome į vieną ekspoziciją, kur visi dalykai išdrožti vien iš medžio. Pasakiškas grožis, negalėjau patikėti, kad tokius dalykus galima padaryti savo rankomis.
Po kelionės į Rokiškį traukėme į Biržus. Ten mūsų laukė dar vienas nepakartojamas sustojimas – tai Biržų pilies muziejus, kur dalyvavome specialioje programoje „Žaldoko alus“. Prisipažinsiu, jog nesu iš tų žmonių, kurie moka dainuot arba šokt, tačiau paragavusi Žaldoko alaus ir sūrio, dainos liejosi laisvai.
{pic:3}
Iš pradžių mums pagrojo muzikantai, papasakojo, kaip gaminamas alus, o tuomet mokėmės dainuoti, šokti, buvo įvairių konkursų ir laikas lyg sustojo, buvo nepakartojamai šilta ir smagu, norėjosi pasilikti ten...nors ir amžinybę.
Štai kokią dainą išmokome:
Gėrio alutį,
Gražė dainavo,
O kas išrašė
Mana veidelius?
Apvynis laide
Plačius laiškelius,
Tė tas išraše
Mana veidelius.
Kožnai šakaitei
Auksa spurgelis,
Unt viršūnėlės
Kukuoj gegute.
Pabandykite ir Jūs padainuoti, labai linksma. Paskui nuvykome į patį ilgiausią pėsčiųjų tiltą ir kelionės pabaigoje turėjome aplankyti Karvės uolą, tačiau kelias buvo per daug apsnigtas, tad išgirdome tik gido legendą apie tą nuostabią vietelę.
{pic:4}
{smallpic:5}
Taigi, jei norite smagiai ir turiningai praleisti savo laisvalaikį, tuomet pirmyn „Sūrio ir alaus kelio link“.
vaidlina