Specialistės patarimai: KAIP išsirinkti būrelį?

Specialistės patarimai: KAIP išsirinkti būrelį?

21. Aug 2013, 12:00 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

Prieš rugsėjo 1-ąją tėvai suka galva ne tik kaip pradėti naujus mokslo metus darželyje ar mokykloje, bet ir kokias papildomas veiklas išbandyti. Būreliai, mokyklėlės ir kiti papildomi užsiėmimai tobulina vaiko papildomus įgūdžius, atpalaiduoja ir suteikia gerų emocijų. 

Kartu su socialinių mokslų daktare, Klaipėdos universiteto docente Reda Vismantiene aiškinamės, kaip išsirinkti papildomą veiklą. 

Atkreipkite dėmesį į:

  • Būrelio vadovo kvalifikacija, 
  • lankiusių tą būrelį tėvų ir vaikų atsiliepimai, 
  • būrelio veikla (galima įvertinti pastebėjus), 
  • patalpa ir būrelio aplinka, 
  • pateikiama informacija apie būrelo veiklą, jos uždavinius. 
  • Ir žinoma – kad ši veikla būtų tinkama, priimtina ir naudinga vaikui, o ne mamos ar tėčio neišsipildžiusių svajonių įgyvendinimas ar „garbės" reikalas lankyti „madingą" būrelį. 

Specialistės nuomonė apie: 

Modelių ir grožio mokyklas

Jei būrelyje dirba profesionalus pedagogas ir jei tai vaikui maloni, įdomi veikla – kodėl ne? Nauda – tai vaiko įgyjamos žinios, įgūdžiai. Kiek tai mados dalykas, kiek ilgai ši mada bus populiari – laikas parodys.

 Užsienietiškus būrelius (“Yamaha”, “Kinder Music”, “Menar”)

Mūsų vaikai nesiskiria nuo kitų vaikų, kai kalbame apie meninį, intelektinį ar kitokį lavinimą. Pasikartosiu, jei vaikus ugdo profesionalūs pedagogai, jų veikla yra aiški, turintį tikslą, kuris priimtinas ir vaikui, ir vaiko tėvams – būrelis ar keli būreliai tikrai prisidės prie vaiko augimo, tobulėjimo, savęs pažinimo.

Ekspertai

Reda Vismantienė

Socialinių mokslų daktarė, Klaipėdos universiteto docentė
Reda Vismantienė in-vecaku-skola