Šiuolaikiškas ir inovatyvus bendradarbiavimas su tėvais

Šiuolaikiškas ir inovatyvus bendradarbiavimas su tėvais

23. Apr 2015, 22:15 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Vaikų lopšelio-darželio auklėtoja, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Aida Makutėnienė dalinasi idėjomis, kaip bendravimas su tėvais gali būti šiuolaikiškesnis:

"Šiandieną ikimokyklinėse įstaigose, mes, pedagogai, bendraudami su tėvais, jau nebeapsiribojame vien skelbimų lentomis grupėje, telefono skambučiais ar elektroniniais laiškais. Dirbdama priešmokyklinio ugdymo pedagoge, patogiam bendravimui bei bendradarbiavimui su tėvais,  aktyviai naudoju neseniai pačios įkurtą grupės internetinį dienoraštį -blogą. 

Aš, kaip šiuolaikinė vaikų darželio auklėtoja, siekdama operatyvių, įdomių bei originalių komunikavimo su tėveliais formų, pasitelkiau išmaniąsias technologijas ir viską, ką vaikai veikia darželyje internetu perduodu jų tėvams. Jau kažin ar vaikų tėvelius stebina tai, kad grupėje yra telefonas, kuriuo patogu bendrauti, keistis informacija, pranešti apie skubius įvykius, parašyti „sms“  žinutes. Taip pat patogi komunikavimo forma yra  elektroniniai laiškai, kuriuose aš, kaip auklėtoja, galiu pateikti tėvams informaciją apie renginius, priminti apie artėjančius įvykius, datas, asmeniškai ir operatyviai perduoti žinutę, įkelti nuotraukas ar nuorodas. Tačiau norėdama vaikų tėvams perduoti kuo daugiau informacijos apie darželį supratau, kad iki šiol naudotų technologijų man maža. Tuomet įkūriau internetinį grupės dienoraštį, kitaip vadinamą blogą. Blogas patogus tuo, kad jame pateikta informacija yra grupuojama, kaupiama ir struktūrizuojama. Tėvai patogiu jiems metu gali prisijungti prie grupės blog‘o, peržiūrėti bet kada įkeltą informaciją, parodyti kitiems, išsisaugoti  ir atsiųsti jiems patinkančias nuotraukas ir video medžiagą. Man patogu tai, jog čia galiu lengvai įkelti nuotraukas, aprašymus, nuorodas, video vaizdus su aprašymais. Galiu patogiai, operatyviai ir įdomiai pateikti informaciją apie įvykius grupėje, darželyje ar už jo ribų. Grupės blogas yra uždaras, norint prisijungti reikia turėti slaptažodį, todėl nekyla privatumo klausimų.

20150423221618-78125.jpg

Talpinama informacija bei vaizdo medžiaga, paskatina tėvelius patiems drąsiau įsijungti į mūsų veiklas ir projektus. Blogas atlieka ir švietėjišką funkciją. Jo puslapiuose patogu pateikti įvairias naujienas bei nuorodas. Visa informacija, nepriklausomai nuo publikavimo dienos, yra lengvai pasiekiama, todėl tėvai, kurie nespėjo atsisiųsti nuotraukų gali jas lengvai rasti archyvuose. 

Siekdama sužinoti tėvų nuomonę apie įvairius komunikavimo šaltinius, pateikiau jiems internetinę apklausą. Apklausoje dalyvavo 8 tėčiai ir 15 mamų. Respondentai pasakė, jog nepaisant patogaus bendravimo ir informacijos gavimo internetiniais kanalais, net 80% apklaustųjų priimtiniausias yra bendravimas žodžiu. Jiems labai įdomu, kaip vaikai praleidžia dieną darželyje, smagu bloge matyti nuotraukas, komentarus, vaikų emocijas, tačiau tai neatstoja gyvo bendravimo su pedagogu aptariant kiekvieno vaiko individualias savybes.

20150423221440-51822.jpg

Visas aktyvias ir žingeidžias pedagoges raginu kurti inovatyvias bendradarbiavimo su tėveliais formas ir ieškoti įdomių bei šiuolaikiškų bendravimo būdų, tačiau siekti, jog gyvas bendravimas žodžiu išliktų kaip prioritetinė pedagogų ir tėvų bendradarbiavimo forma. Tik nedaugelis darželių Lietuvoje aktyviai įtraukia tėvus į savo bendruomenę. Labai svarbu tėvus supažindinti ne tik su jų vaiko konkrečiomis problemomis ir pastabomis, tačiau ir informuoti apie bendrą situaciją darželio grupėje. Svarbu įtraukti tėvus į darželio bendruomenės veiklą, kad jie kuo daugiau susipažintų su šiuolaikiniais vaikų ugdymo aspektais ir būtų ne tik nuošalūs stebėtojai, tačiau ir patys taptų dalyviais."

Kaip jūsų darželyje bendraujama su tėvais?

20150423221504-45525.jpg