Projektas „Kaip mes kuriame darželį“: Mūsų patirtis

Projektas „Kaip mes kuriame darželį“: Mūsų patirtis

09. Feb 2014, 23:26

Mes savo projektą – įkurti darželį „Super Briedis“ – jau baigiame. Norime pasidalinti savo patirtimi, taigi kaip tą darželį mes kūrėme?

Pirmiausiai gimė mintis. Yra sakančių, kad tokią mintį reikia metus ar daugiau nešiotis, galvoti apie ją, kalbėti, kurti planus. Na mes darėme trumpiau. Kilus idėjai, pasidalinome ja su draugais ir šeiminykščiais. Sutapus idėjoms, ėmėm ir pradėjom aktyviai veikti :) tai, pasirodo, irgi pasiteisina :)

Pradėjome nuo juridinio asmens kūrimo. Sunki buvo pradžia: teko apsispręsti dėl daugelio dalykų. Ir džiaugiamės, kad iš pat pradžių nutarėme eiti atviru, skaidriu teisingu keliu. Įkūrėme uždarąją akcinę bendrovę. Sutikome daug gerų, savo darbą mylinčių žmonių, kuriems dėkotume ir dėkotume. Iš tiesų, čia buvo pirmasis atradimas, kad galima pasikliauti kitais, kad galima klausti ir prašyti pagalbos. Ir kad nesi vienas.

Susidėlioję biudžetą ėmėme ieškoti patalpų. Čia šį tą darytume kitaip. Ieškodami patalpų – pasitartume su visuomenės sveikatos centro specialistais. Mus lydėjo nenusakoma sėkmė, kad radome tinkamas patalpas ir tiko absoliučiai visi rodikliai, galėjo taip ir nepasisekti.

Ėmėmės remonto ir dokumentų tvarkymo. Į remontą suinvestavome visą savo laiką. Buvo be galo sunku. Turint neribotą biudžetą, vėlgi, būtume darę gal kiek kitaip, daugiau paslaugų butume samdę. Nepaisant riboto biudžeto – rezultatas stulbinantis!!! Pavyko įgyvendinti visas mūsų idėjas. Turime nuostabiai šviesias, erdvias, praktiškas patalpas. Jos atitinka ir skandinaviško gyvenimo būdo idėją ir neapkrauna bereikalinga spalvų ir formų kakofonija.

Tuo pat metu ėmėme kurti reikalingiausius dokumentus: ugdymo programą, koncepciją, maisto tvarkymo aprašus, valymo ir kitus žurnalus. Tai labai daug laiko atimantis darbas. Ypač kai tą laiką turi dalinti į tūkstančius dalių :)

Remontui einant į pabaigą pradėjome ieškoti maisto tiekėjo, skalbyklos, žaislų, patalynės, indų, virtuvės baldų ir pan. Pradėjome kontaktuoti su įvairiom institucijom dėl leidimų. Čia ir paaiškėjo, kad galima buvo tai daryti anksčiau. Naudinga patirtis ir mums ir kitiems.

Pradėjus bendrauti su institucijomis prasidėjo ir visai kiti galvos skausmai. Dar daugiau sutarčių, dar daugiau tyrimų, dar daugiau dokumentų reikėjo sukurti bei pasirašyti. Ir visgi tai – paskutiniai žingsniai. Taigi, kad ir kokie sunkūs bebūtų jie, vistiek prisiverti eiti pirmyn. Kasdien kartoji, kad jau tuoj ateis pabaiga.

Atėjo personalo formavimo metas. Labai daug mums padėjo internetiniai darbuotojų paieškos portalai, nors jiems turime ir be galo daug pastabų... ir... Vilniaus darbo birža!!! Pasirodo, kai kurie darbuotojai gali būti subsidijuojami, pasirodo ten galima talpinti nemokamus darbo skelbimus, pasitarti su darbuotojais ir pan. Netikėtas atradimas, puikus aptarnavimas :) Auklėtojų paieškai skyrėme absoliučiai maksimaliai laiko, kiek tik buvo galima tam skirti. Tai labai labai svarbus mūsų darželio įvaizdžio ir ugdymo ir viso gyvenimo aspektas. Na, galime pasidžiaugti – mūsų auklėtojos nuostabios :) pamatę jas jau nenorėsite išeiti, o pabendravę, norėsite tiesiog sėstis šalia jų ir daryti atvirutes ar spalvinti briedžius.

Lygiagrečiai su šiuo laiktarpiu pradėjome mąstyti apie savęs pristatymą – reklamą. Gali sukurti tobulą darželį ir būti jame vienas pats sau. Tai nelabai viliojo... pasirinkome plakatų kabinimo kelią, išbandėme ir facebook reklamą bei google siūlomus įrankius. Dabar lauksime rezultato :) lauksime Jūsų :)

Taigi toks tas mūsų ilgas ir varginantis kelias į jaukaus darželio viziją. Buvo sunku. Dar dabar sunku. Bet jau matosi ramesnių laikų horizontai. Labai labai laukiame darbo pradžios, laukiame naujų nuotykių ir pažinimų.

Apsilankykite mūsų atvirų durų dienoje – vasario 15 d. Gabijos g. 42 darželyje

Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt 10. Feb 2014, 09:26

O MK labai dėkingas už tokį atvirą patirties dalinimąsi. Apie kiekvieną žingsnį skaityti buvo labai labai įdomu. Ir, manau, kam nors besiruošiančiam kurti darželį, bus ir naudinga.
Labai laukiame atidarymo!!!