Apie ką kalbėtis su būsimu pirmokėliu: 4 mokytojos patarimai

Apie ką kalbėtis su būsimu pirmokėliu: 4 mokytojos patarimai

29. Aug 2017, 08:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Pirmieji žingsniai mokykloje visada neramūs, apgaubti nežinios, paslapties. Mokykla - tai ne daželis. Naujas etapas, apie kurį būtina kalbėtis su būsimu pirmokėliu, ypač, jei jis drovus ir mažiau bendraujantis. Apie ką ir kaip su būsimu pirmokėliu kalbėtis, pataria Šiaurės licėjaus“ pradinio ugdymo mokytoja Rasa Jurgelevičienė.

Dalinkitės savo prisiminimais apie pirmas dienas mokykloje

Mokykla yra svarbi gyvenimo dalis. Vaikui, kuris pradės tik lankyti mokyklą, svarbu pabrėžti, kad jo laukia naujas ir įdomus etapas.

Labai smagu būtų, jeigu vaikui papasakotumėte savo prisiminimus apie pirmas dienas mokykloje: kaip nekantravote, kaip išdrįsote užkalbinti  pirmasis savo suolo draugą, kuris tapo vėliau geriausiu Jūsų draugu. Prisiminkite linksmus nutikimus, kurie nutiko Jums mokykloje ar Jūsų draugams.

Padėkite vaikui susikurti galimas situacijas. Taip pat svarbu pasitarti, kas būtų, kaip elgtųsi, jeigu kalbinamas draugas šaltai reaguos ir visgi nenorės draugauti. Paaiškinkite vaikui, kad mokykloje jį supantys bendraamžiai bus skirtingi. Tačiau iš daugumos klasės draugų jis tikrai suras keletą, su kuriais norės bendrauti artimiau.

Kuo panaši veikla mokykloje ir darželyje?

Pabandykite kartu su vaiku paspėlioti, kuo panaši veikla mokykloje ir darželyje ir kuo skiriasi. Atraskite veiklų, kurios galbūt jam patiktų. Būtinai padiskutuokite apie mokyklos taisykles, susitarimus. Paaiškinkite vaikui, kodėl jie yra svarbūs.   

Leiskite vaikui dalyvauti mokyklinių priemonių pirkimo procese

Kiekvienam pradinukui yra svarbios jo mokyklinės priemonės, kuriomis jis naudosis visus metus. Sudarykite ir aptarkite perkamų mokyklinių priemonių sąrašą. Galima įpareigoti vaiką peržiūrėti turėtas priemones, atrinkti tinkamas, bei papildyti esamas naujomis. Leiskite jam dalyvauti pirkimo procese. Taip ugdysite vaiko atsakomybę už savo daiktus.

Aptarkite, kokius būrelius norėtų lankyti 

Popamokinė veikla yra taip pat labai svarbi Jūsų vaikui. Aptarkite, kokius būrelius jis norėtų lankyti. O prasidėjus mokslo metams, kai jau žinomas būrelių ir pamokų laikas,  svarbu padėti vaikui sudėlioti jo dienotvarkę. Geriausia, kai vaikas mato ją kasdien prie savo rašomojo stalo.

Svarbiausia atrasti laiko jaukiems pokalbiams, gebėti pasidžiaugti kiekviena vaiko sėkme, reaguoti ir patarti susidūrus su pirmosiomis problemomis ar nesėkmėmis. 

Sėkmės!