Patarimai tėvams, nusprendusiems vaiko ausis papuošti auskariukais

12. Dec 2017, 08:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Ne vienos mergaitės svajonė - įsiverti auskariukus. Ir šiuo klausimu mamų nuomonės išsiskiria - vienos mamos yra už tai, kad visai mažiems vaikams verta praverti ausytes, kitos gi mamos linkusios palaukti, kol dukra sulauks bent paauglystės.

Na o laidos žurnalistės Eglės penkerių dukra Maja jau seniai svajoja apie auskariukus ir... štai jos svajonė pagaliau tapo realybe. Tačiau prieš atliekant auskarų vėrimo procedūrą salone, mama nutarė pirmiausia pasiklausti medikų nuomonės.

Šeimos gydytoja Indrė Būtienė sako, jog vieno tinkamiausio laiko, kada vaikams verti auskarus, nėra. Svarbu, kad vaikas būtų pakankamai didelis apsispręsti – nori tokios puošmenos ar ne. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti ir į vaiko sveikatą. 

"Tėvai žino, ar darželinio ir mokyklinio amžiaus vaikas turi kokią nors alergiją, pavyzdžiui, nikeliui ar pigiam metalui ir pan. Jei anksčiau vaikas buvo alergiškas, pvz. sagai džinsuose, tai ir auskariukams bus alergija. Esant alerginei reakcijai, auskarų verti nereikėtų, nes prasidės dermatitas, pūliavimai. Be to, vaikas turi būti sveikas. Jeigu vaikas sloguoja, organizmo imuninė sistema su tuo kovoja, taigi papildomos intervencijos, kaip dūris į ausytes, gali sukelti komplikacijas, ypač pūliavimą", - paaiškino gydytoja.

Trečia, į ką reikėtų atsižvelgti, prieš veriant vaikui auskarus – jo higiena. Jis neturėtų turėti jokių dermatitų, plaukai tur būti švarūs, be pleiskanų, tam, kad būtų išvengta bet kokios infekcijos rizikos.

20171211155034-89036.jpg

Kokybiškai auskarų vėrimo procedūrai būtina atsakingai išsirinkti kosmetologą. Na o atėjus į saloną, leiskite vaikui pačiam išsirinkti auskariukus. O jau tada - metas juos įsiverti.

Kosmetologė Vitalija sako, jog svarbiausia vaikui nemeluoti, kad visiškai neskaudės. Nors ši procedūra ir greita, tačiau šiek tiek skausminga. 

Kaip ši procedūra vyksta?

  • Vaikui patogiai įsitaisus kėdėje, pirmiausia dezinfekuojamos abi ausytės, vaikas pajus lengvą šaldantį poveikį.
  • Ant ausytės spenelių kosmetologė pažymi taškelius markeriu, kurioje vietoje auskariukai bus veriami.
  • Ir tuomet specialiu auskarų vėrimo instrumentu auskariukas "įšaunamas" į pažymėtą vietą ausytėje.

20171211155934-96364.jpg.

Įvėrus pirmąjį auskarą, Maja nusprendė, jog antrąjį įsivers kitą dieną, nes jau labai buvo daug ašaryčių :) Tačiau kitą dieną mergaitė buvo drąsesnė ir be jokių ašarų pavyko įverti antrąjį auskariuką.

Kosmetologė patarė būtinai įsigyti dezinfekcinę priemonę, kurią pavilgius į vatos diskelį, reikėtų ausytes valyti tiek iš išorės, tiek iš vidaus ryte ir vakare. Po dviejų savaičių reikėtų ištraukti auskariuką ir atidžiai jį dezinfekuoti. Po to vėl atsargiai įverti.

Visiškai pakeisti auskarus vaikui galėsite tik po 3-4 mėnesių. Pirmąsias savaites po auskarų vėrimo patariama vengti maudytis baseinuose ir kaitintis pirtyje, norint išvengti infekcijų.

floryte floryte 18. Dec 2017, 23:21

Manoji dukrytė, pamačiusi laidoje pravirkusią mergaitę, kuriai dūrė ausis, nusprendė, kad auskarų nesivers😃