Nuo 2016-ųjų privalomi skiepai į darželį!

Nuo 2016-ųjų privalomi skiepai į darželį!

17. Jun 2014, 11:00 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

Atsižvelgdama į valstybės institucijų, visuomenės organizacijų, tėvų pastabas Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. į lopšelius ir darželius būtų priimami vaikai, turintys pažymas apie atliktus skiepus nuo tymų, raudonukės ir poliomielito. Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio patvirtintame  įsakyme dėl bendrųjų sveikatos saugos reikalavimų ikimokyklinio ugdymo įstaigose daroma išimtis vaikams, nepaskiepytiems dėl kontraindikacijų vaikams.

 Pasak sveikatos apsaugos ministro V. P. Andriukaičio, nustatyti papildomi reikalavimai padės sukurti saugią aplinką vaikų ugdymo įstaigose, leis išlaikyti aukštas skiepijimo apimtis ir prisidės prie pasaulyje likviduojamų infekcijų – poliomielito, tymų ir raudonukės – išnaikinimo.

 „Ypač svarbi saugi aplinka ugdymo įstaigoje vaikams, kurie nebuvo paskiepyti dėl kontraindikacijų arba kuriems nesusiformavo specifinis imunitetas. Saugi aplinka – tai esminis dalykas  užkertant  kelią užkrečiamųjų ligų plitimui ar jų protrūkiui“, – sako V.P. Andriukaitis.

Sveikatos apsaugos ministras tikisi, kad įsakymas padės užtikrinti Lietuvoje ratifikuotos Vaiko teisių konvencijos  nuostatą  dėl vaiko teisių  naudotis tobuliausiomis sveikatos sistemos paslaugomis ir ligų gydymo bei sveikatos atstatymo priemonėmis, kad nei vienam vaikui  nebūtų atimta teisė naudotis tokiomis sveikatos apsaugos sistemos paslaugomis.

Ką manote apie šį sprendimą?

05. Jan 2016, 10:15 artas

o del ligu, ka rasai, kad senai nera protrukio baisiu ligu, nuo kuriu skiepijimasi, tai todel ju ir nera, nes skiepijimasi. Skiepai yra veiksminga priemone, jei dabar tu ligu praktiskai nera, kai pries tai simtus tuksctanciu gyvybiu kas met nusinesdavo. Ar tu taip nori dabar nebeskiepyt visu, pasiziuret kaip ismirsta puse draugu ir artimuju del ligos protrukio ir tada tik susivokti, kad gerai buvo su skiepais, kai ligu nebuvo.

05. Jan 2016, 10:11 artas

Gal artai pasiziurek ne atsitiktiniu atveju statistika is viso pasaulio zmoniu atrinktus skaicius, o bendra tendensija? http://ourworldindata.org/data/population-growth-vital-statistics/life-expectancy/ po skiepu ivedimo daugelyje pasaulio saliu akivaizdziai pakilo zmoniu gyvenimo trukme. Pries masinius skiepijimus tokie dalykai kaip "proseneliai" buvo fenomenas, o dabar visiems iprastas dalykas.

05. Apr 2015, 14:24

O čia pamastymui apie visiškai nepavojingus (?) skiepus. Oficialiai mirusiųjų nuo vakcinavimo statistika: http://www.medalerts.org/vaersdb/index.php (4 skiltyje prie punkto Died? Nurodyti Yes ir spausti mygtuką Find).

05. Apr 2015, 13:19

Be samokslo, tiesiog loginiai pamastymai:

Niekaip nesuprantu kodėl poliomielitas yra privalomas? Jo susirgimo atvejų Lietuvoje nėra jau nuo 2002 metų (o laukinės atmainos net nuo 1972 m.). O ir tarp susirgusių šia liga tik 3 proc. serga sunkia forma. Dabar gaunasi, milijardas žmonių skiepijasi, kad neapsikrėstų nuo kelių šimtų sergančiųjų kažkur Afrikoje.

Toliau raudonukė, pavojingiausia tik nėščioms mamoms, visi kiti ja perserga itin lengvai, be jokių liekamųjų reiškinių. Būsima mama juk gali pasitikrinti ar turi imunitetą šiai ligai, jei neramu. Suprantu, ne visos mamos žino, domisi - bet jos tuomet ir nekvestionuoja vakcinų būtinumo.

Ir tymai. Šia liga bent jau sergama. Taigi skiepo naudą - apsisaugoti nuo ligos (?) galima padėti ant vienos svarstyklių lėkštutės, bet kita irgi nėra tuščia:
- Reikėtų nepamiršti ir autizmo rizikos (ar J.Wakefield tyrimai melagingi, ar ne galima surizikuoti vakciną išbandanat ant savo vaikų).
- Taip pat reikėtų nepamiršti ir šalutinių vakcinos poveikių:
- smegenų dangalų uždegimas,
- kylantysis paralyžius iki kvėpavimo raumenų paralyžiaus,
- staigus kraujospūdžio kritimas ir sąmonės netekimas
- į tymus panašus sindromas ir kiti.
Taip, visie šie poveikiai gali ir nepasireikšti, bet ir šia liga pasaulyje serga tik 1 iš 350 000 (http://www.ulac.lt/lt/tymai), pasiskiepijus - jau papuoli į tą vienetą.

Skiepai gal ir veiksmingi (?) buvo prieš 100 metų, kuomet žmonės gyveno purve ir užkrato tikimybė buvo didesnė. Šiandien gi, ypač mamos su mažais vaikais, turi net perdėtą švaros jausmą. Gyvenimo sąlygos pasikeitė radikaliai, dėl ko ir užkrečiamų ligų pavojus sumažėjo ne be priežasties ir ne vien dėl vakcinacijos. Liko tik pati baimė menanti tuos laikus, kai nuo maro išmirė trečdalis europos.

Ginčytinas ir pats vakcinacijos, kaip imuniteto nuo ligos sudarymo, principas. Natūraliai virusas juk pereina visus žmogaus apsaugos barjerus (nosies gleivinę, skrandžio rūgštį, kasos šarmą..) ir tik nesuveikus šiems - patenka į kraują, skiepijant - užkratas iškart patenka į kraują ir dar ne po vieną (keliavalentės vakcinos). Tokio reiškinio gamtoje nėra - ir imuniteto atsakas yra atitinkamas - nenatūralus, tikėtina jog ir galutinis imunitetas dėl to nesusiformuoja (dėl to reikia pakartotinų/ periodiškų skiepijimų).

Reziumuojant, žmonių sąmoningumas didėja, kaip ir norinčių nesiskiepyti ir ne prievarta reikėtų keisti šios žmonių grupės (~20 proc.) nuomonę.

Anksčiau mamos kalbėdavo: - Pasiskiepijom... Nuo 2016 sąngražos dalelytę -si galima pamiršti.

Artūras J.

17. Jul 2014, 10:55

Prievartai- jus sakote valio? tvarka turi būti?

Tvarka bus tokia, kad Jūsų paskiepitų vaikų imuninė sistema, kuri natūraliai auga, jaunos vaikučio smegenėlės, kurios tik gimimo stadijoje bus užkrėstos užkratu, chemikalais, kuris trikdys, dalinai paralyžuos natural vystimasį, augimą.

Susimastykite ir supraskite, kad čia tik- VERSLAS ir LABAI dideli pinigai.

Visiems linkiu sveikatos Jums ir Jūsų vaikučiams.

Gintarep Gintarep 18. Jun 2014, 07:22

valio! turi būti tvarka!

17. Jun 2014, 16:07

Aš ir pritariu👍