Nauja kultinio rašytojo knyga kviečia nebijoti pralaimėti

Nauja kultinio rašytojo knyga kviečia nebijoti pralaimėti

03. Mar 2021, 00:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Populiariausias jaunosios kartos lietuvių vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, kurio knygos leidžiamos pakartotinai ir verčiamos į užsienio kalbas, o vaikai tiesiog eina iš proto dėl jo detektyvinės serijos „Domas ir Tomas“, skaitytojams dovanoja savo jubiliejinę – jau dvidešimtąją – knygą!

Prieš keletą metų pabandęs gyventi tik iš vaikų rašytojo darbo, T. Dirgėla tai sėkmingai daro iki šiol ir per metus parašo po 4–6 knygas jauniesiems skaitytojams. Pirmoji šių metų naujiena – „Monstras Numeris Du“ – yra trečia rašytojo paveikslėlių knyga.

Dėmesio! Vaikus persekioja monstras, vardu Numeris Du! Jis nori, kad mažieji jo bijotų ir visada būtų tik pirmi – aukščiau už kitus pakiltų sūpynėmis, nugalėtų dviračių lenktynėse, o smėlio dėžėje pastatytų ne šiaip kokią pilį, bet pačią didžiausią! Ar įmanoma šį monstrą įveikti?

Iliustracijas istorijai sukūrė Eidvilė Viktorija Buožytė, kuriai ši knyga taip pat yra 20-oji. Iliustruotoja sako, kad knygoje esantys monstrai ir veikėjai vaikai turi panašumų: „Juk kiekvienas viską įsivaizduojame savaip, todėl ir galvelėse susikurtos vaikų baimės pralaimėti knygoje turi vizualinių panašumų su jais pačiais.“ E. V. Buožytė prisimena, kad didžiausi jos vaikystėje susikurti monstrai jai trukdydavo eiti atsakinėti prieš klasę arba dainuoti scenoje.

T. Dirgėla, būdamas vaikas, galvelėje turėjo monstrą, trukdantį skaityti savo eilėraščius prieš publiką. „Bet vėliau su tuo monstru susidraugauji ir jam po truputį pasidaro nuobodu būti bičiuliu, o ne priešu. Tad susidėjęs daiktus jis iškeliauja ieškoti kitų vaikų“, – prisimena rašytojas.

Knygą išleido leidykla „Tyto alba“, o šios istorijos kūrimui T. Dirgėla gavo Lietuvos kultūros tarybos stipendiją.