Metas pajudėti: 4 idėjos, padėsiančios šeimai išlikti aktyviai namuose

Metas pajudėti: 4 idėjos, padėsiančios šeimai išlikti aktyviai namuose

13. Nov 2020, 10:11 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Šiuo laikotarpiu svarbu išlikti sveikiems, o tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius, gali tekti net atsisakyti išėjimo iš namų. Išlikti sveikiems ne visada reiškia valgyti sveikiau – tai taip pat reiškia užsiimti aktyvia veikla kasdien. Tiesa, visą dieną praleidžiant namuose tai padaryti sunkiau.

Todėl „Nestlé for Healthier Kids“ iniciatyvos kūrėjai paruošė sąrašą žaidimų, kuriuos galima žaisti kartu su šeimos nariais ir aktyviai bei linksmai praleisti laisvalaikį. 

1. „Veidrodžio šokis“

Keletas šokio judesių svetainėje visada pagyvina nuotaiką. Pagrindinis šokėjas demonstruoja šokio judesius pagal muziką, o kiti bando atkartoti kuo tiksliau. Žinoma, kuo aktyvesni judesiai, tuo labiau vaikai pavargs, tad šokiai – puikus būdas sportuoti ir gerai praleisti laiką.

2. „Atsistoti – atsisėsti“

Spėjame, kad jūsų šeima mėgsta žiūrėti televizorių, dėl to daug laiko praleidžia sėdėdama. Tai nėra gerai – turėtume atsistoti ir pajudėti bent kas 45 minutes. „Atsistoti – atsisėsti“ yra paprastas žaidimas, kuris privers šeimą pajudėti nepraleidžiant programos. Taisyklės paprastos: išsirinkite žodį, kurį išgirdę per televizorių turėsite atsistoti – laimi tas, kuris atsistoja greičiausiai!

3. „Uodega“

Šis žaidimas ypač populiarus tarp vaikų. Pritvirtinkite marškinėlius arba servetėlę kiekvienam žaidėjui prie liemens – tai bus jų uodegos. Kol visi žaidėjai bėgioja aplink, vienam teks pagauti ir surinkti visas uodegas, o paskutinis išlikęs su uodega laimi. Žinoma, greitai bėgioti bute gali būti pavojinga, tad pasirūpinkite, kad baldai netrukdytų saugioms vaikų linksmybėms.

3. „Lobių medžioklė“

„Lobių medžioklė“ yra garantuotas būdas užtikrinti, kad jūsų vaikai judės. Pateikiame tris skirtingas medžioklės versijas – kombinuokite jas, kad išlaikytumėte vaikų dėmesį.

„Ieškotojų medžioklė“ – priskirkite skirtingų spalvų lapelius kiekvienam žaidžiančiam vaikui ir paslėpkite juos įvairiose namų vietose. Pirmasis atradęs visus savo spalvos lapelius laimi.

„Taškų medžioklė“ – skirtingų spalvų lapeliai yra verti skirtingų taškų skaičiaus. Paslėpkite dalį lapelių namuose ir duokite vaikams vieną minutę jų surasti kaip įmanoma daugiau. Laimi vaikas, surinkęs daugiausia taškų.

„Popieriaus mūšis“ – kiekvienas vaikas pasirenka savo spalvą ir užklijuoja keletą tos spalvos lapelių ant sienos. Tada vaikai turi bandyti nugvelbti kaip įmanoma daugiau kito žaidėjo lapelių. Tas, kuris per duotą laiką surenka daugiausia kitų žaidėjų spalvotų lapelių, skelbiamas nugalėtoju.

4. Joga

O gal šiek tiek jogos? Joga yra puikus užsiėmimas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems: ji pagerina lankstumą, koordinaciją, suteikia daugiau jėgų ir padeda išmokti daugiau apie atsipalaidavimą bei meditaciją, o kartu ir laikas praleidžiamas linksmai.

Nenuginčijamas jogos pranašumas yra tai, kad nereikia turėti jokios įrangos – užteks kelių kilimėlių. Jei nežinote, nuo ko pradėti, internete rasite daugybę nemokamų virtualių jogos kursų – išsirinkite labiausiai patinkantį!

Nelaukite – pajudėkite!