Lietuvos moksleiviai bendrais pusryčiais paminėjo Pasaulinę košės dieną

11. Oct 2016, 13:52 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

 

Spalio 10 d rytą Lietuvoje buvo minima Pasaulinė košės diena. Jau trečius metus iš eilės organizuojamoje šventėje šiemet dalyvavo net 455 Lietuvos mokyklos, kuriose košę pusryčiams valgė daugiau nei 61 tūkst. priešmokyklinukų ir pradinių klasių mokinių. Kartu su jais pusryčiavo ir daugiau nei 4 tūkst. mokytojų. 

Pasaulinės košės dienos minėjimą 455 mokyklose visoje Lietuvoje inicijavo grūdų perdirbimo bendrovė „Malsena Plius“. Projektą palaiko – Žemės ūkio ministerija. Šią dieną moksleiviai suvalgė net 2,5 tonos košės, visi klausėsi mokytojų pamokėlių apie sveiką mitybą, pusryčių svarbą, kartu su klasės draugais atliko smagią rytinę mankštelę. 

20161011135419-44159.jpg

„Labai svarbu augantį ir nuolat besivystantį organizmą aprūpinti būtiniausiomis medžiagomis. Tam būtina reguliari mityba – trys pagrindiniai dienos valgymai bei užkandžiai prieš pietus ir prieš vakarienę. Pusryčiai ypač svarbus dienos valgymas – jei jie praleidžiami, po pietų vaikas jau jausis praradęs energiją, vaikai rizikuoja persivalgyti. Todėl būtina valgyti maistingus pusryčius, įtraukti pilnaverčius grūdinės kultūros produktus, pavyzdžiui, įvairias avižų ar grikių košes. Maistingi pusryčiai padės palaikyti pastovią energiją, todėl vaikams bus lengviau mokytis, susikaupti pamokoms”, – sako sveikatos specialistė ir organizacijos „Sveikatai palankus” įkūrėja Raminta Bogušienė.

Prie tradicija jau tapusios akcijos šiemet prisijungė dar daugiau moksleivių nei praėjusiais metais – net 61 tūkst. pradinukų ir priešmokyklinukų rytą pradėjo maistingais košės pusryčiais. 

20161011135434-54188.jpg

„Sveika ir subalansuota mityba turėtų būti kiekvieno žmogaus kasdienybė. Įpročius keisti jiems įsisenėjus labai sunku, todėl manome, kad žiniomis apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą, visų pirma, reikia šviesti pačius mažiausiuosius. Tikime, kad pirmaisiais metais įgytos žinios labai svarbios, todėl geru pavyzdžiu norime parodyti, kad košė – maistingas produktas, puikiai tinkantis pusryčiams ar dienos užkandžiui, suteikiantis energijos ir jėgų visai dienai. Juk košę pusryčiams renkasi ir sportininkai,“, – sako UAB „Malsena Plius“ generalinis direktorius Aldas Baltutis.

Daugiau informacijos – www.kosesdiena.lt.