Kodėl 4 metų vaikas skundžiasi pilvo skausmais?

Kodėl 4 metų vaikas skundžiasi pilvo skausmais?

13. Oct 2017, 08:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Mama Vilma mums rašo:

Sveiki,

Mano mergaitei 4,5 m., kas porą mėnesių skundžiasi pilvo skausmais, kartais būna, kad ir pykina. Ar gali būti, kad ji turi kirmėliukų? Ar duoti profilaktiškai vaistų nuo kirmėlių, nes turim ir šuniuką namie. Esu davusi tik vieną kartą, kai jai buvo 2,5 metukai. Naudojome "Vermox", ar jie nekenkia vaikui, nesilpnina imuniteto?

Atsako "Tarandės šeimos klinikos" šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė.

Sveiki,

Ikimokyklinukams dažniausia pilvuko skaudėjimo priežastis – viduriukų užkietėjimas, nereguliarus tuštinimasis, kurių dažniausia priežastis yra per mažas daržovių ir vaisių valgymas, skysčių vartojimas. Būtina užtikrinti reguliarų tuštinimąsi, bent 1 kartą per parą.

Ar mažylė turi “kirmėliukų”, sužinosime atlikę koprolinį tyrimą tirdami dėl helmintozės, galite drąsiai kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris tikrai padės šiuo klausimu. 

Vermox. Kiekvienas vaistas turi tam tikras indikacijas, šiuo atveju - Vermox yra skirtas helmintozei gydyti. Šis vaistas pasižymi maža rezorbcija, mažai patenka vaisto į kraujotaką, tad vartoti jį galima saugiai.

floryte floryte 15. Oct 2017, 22:35

Mano dukrytė gan ilgą laiką skundėsi pilvo skausmais. Manau, antibiotikai nuo peršalimo ligų padarė savo juodą darbą. Padarė visus tyrimus - kirminukų nerado, echoskopu nieko blogo nepamatė. Diagnozė - kietėja viduriukai ir tai sukelia spazmus. Liepė kuo mažiau valgyti tokio maisto, kas kietina viduriukus, valgyti daugiau pilno grūdo maisto, sėlenų, gerti pakankamai skysčių. Vartojom gerąsias bakterijas. Skausmai baigia išnykti.