Klausk odontologo: Ar bendrinė nejautra saugi vaikui?

Klausk odontologo: Ar bendrinė nejautra saugi vaikui?

25. Jul 2018, 07:10 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Jei turite klausimų Mamyčių klubo specialistams - šeimos gydytojai, kineziterapeutei, psichologei, akušerei ir žindymo specialistei, vaistininkei, odontologei - rašykite redakcija@mamyciuklubas.lt

Vaikui stipriai skauda dantį, ką sakyti prieš vizitą pas odontologą? 

Jei dantį jau skauda – vizitas pavėluotas. Tada vaiką reikėtų nuteikti realistiškai, jam nemeluoti. Verta pasakyti: „Suprantu, kad gali tekti šiek tiek pakentėti, bet aš būsiu kartu ir mes abu įveiksime šią kliūtį.“ Nereikėtų sakyti tokių frazių kaip „tu jau ne mažiukas, neverk“, „juk vyrai neverkia" arba „tau nieko nedarys“.

Dažnai gydytojai rekomenduoja vaikų dantis gydyti bendrinėje nejautroje? Ar toks dantukų gydymas saugus vaikams?

Sedacija (arba kitaip gydymas bendrinėje nejautroje) - tai saugi procedūra, atliekama gyd. anesteziologo-reanimatologo priežiūroje tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tai specialiais medikamentais sukelta miego būsena, kurios metu turimų monitorių dėka stebimos visos paciento gyvybinės funkcijos. Dantų gydymas vyksta sklandžiai ir operatyviai, pacientai būna nejudrūs, nesipriešina gydymui, jų seilėtekis sulėtėjęs.

Prieš sedaciją pacientą apžiūri gyd. anesteziologas, užmezga ryšį, kiek įmanoma nuramina. Aptaria su tėvais sedacijos planą ir atsako į rūpimus klausimus.

Jei pacientas motyvuotas, jam siūloma peroralinė sedacija. Pacientas pasirenka medikamento formą: tabletinę ar sirupinę. Išgėrus vaistą pacientas po 15 min atsipalaiduoja, lengvai užsnūsta. Tokios sedacijos metu išlieka kontaktas su pacientu. Pacientai paprastai tokio gydymo neatsimena, negirdi grąžto ir siurblio garsų ir pabunda jau su pagydytais dantimis ir svarbiausia be nemalonios patirties.


20180719091601-91031.jpg

Ekspertai

Giedrė Gumbelevičienė

Šv. Kristoforo odontologijos gyd. odontologė
Giedrė Gumbelevičienė in-vecaku-skola