Kalėdinių pirkinių vajui artėjant: kokios dovanos yra pačios vertingiausios

Kalėdinių pirkinių vajui artėjant: kokios dovanos yra pačios vertingiausios

26. Nov 2018, 10:26 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Ar jau turite sąrašą, ką ketinate dovanoti artimiausiems ir mylimiausiems šeimos nariams? Esate įsitikinę, kad jūsų meilės išraiška prilygsta materialios dovanos vertei? Ar kada susimąstėte, kokios akimirkos apie gražiausias metų šventes bus įsirėžusios į atmintį jūsų vaikams? Psichologas R. Saulevičius apgailestauja, kad šiais laikais ne visi žmonės teisingai supranta vertingos dovanos reikšmę. Pasak jo, šeimai už materialius daiktus kur kas svarbiau kuo daugiau laiko praleisti kartu. Minčiai pritaria ir taip gyvena žinoma blogerė Ieva Arnauskienė su šeima ir kuo daugiau laiko su šeima skatinančio advento kalendoriaus kūrėja Simona Krasauskienė. 

20181126102917-71030.jpg

Brangiausia dovana – laikas su šeima 

Artėjant gražiausioms metų šventėms prasideda adventas – laukimo metas, kai prieškalėdiniame šurmulyje reikėtų rasti ramybę, daugiau laiko praleisti kartu su šeima. Tačiau šiandien dauguma pamiršta tradicijas, nes paprasčiausiai nebeturi joms laiko. 

Pasak psichologo Roko Saulevičiaus, dėmesio stoką šeimos nariams neretai kompensuojame mums visai nereikalingais daiktais ir įvairiomis materialiomis dovanomis. Tačiau tai, deja, nesukuria tokio grįžtamojo ryšio, kokio tikimasi. „Dabar šeimos nariai tarpusavyje praleidžia daug mažiau laiko kartu nei bet kada anksčiau. Vis greitesnis gyvenimo tempas mums nepalieka laiko, kurį galime skirti buvimui su šeima. Tačiau artėjant gražiausioms metų šventėms reikėtų suprasti, kad laikas kartu – brangiausia dovana, kurią galime įteikti“, – sako „Moderniosios terapijos centro“ psichologas Rokas Saulevičius.  

Tiesa, šiuo atveju labai svarbu ne tik kiekybė, bet ir kokybė. Svarbus ne tik kuo daugiau laiko praleisti drauge su šeima. „Taip pat labai svarbu, kaip mes tą laiką leidžiame, kiek atiduodame savęs šeimai, kaip sutelkiame šeimą, kaip leidžiame kiekvienam jos nariui pasijusti reikalingam ir priimtam“, – mintimis dalijasi psichologas. Jis pabrėžia, kad kartu kokybiškai praleistas laikas padeda kurti šeimos tradicijas, stiprina tarpusavio ryšį, padeda įtvirtinti saugumo jausmą.

20181126102934-68652.jpg 

Laikas kartu kuria šeimos tradicijas

Dvi dvynių poras auginanti vaikų mados ir gyvenimo būdo blogo „Two Makes Six“ steigėja Ieva Arnauskienė prisipažįsta kurį laiką iš šalies stebėjusi liūdną tendenciją, kaip aplink esantys žmonės nuolat skuba, bėga, bijo nespėti nupirkti dovanų, tačiau pamiršta svarbiausią dalyką – šventės nėra dovanos, šventės – buvimas kartu su brangiausiais žmonėmis. 

Keturis vaikus auginantys tėvai ilgai ieškojo, kaip patiems neįsitraukti į tą karuselę ir įprasminti švenčių laukimą, sukurti savo šeimos tradicijas. Išskirtinių dovanų savo mažiesiems ieškojusi mama surado jaukią ir išskirtinę dovaną kalėdiniam laikotarpiui – I. Arnauskienė dovanoja šeimai galimybę leisti laiką kartu. Žiemos švenčių laukimas jų namuose kasmet prasideda su „Stebuklų eglute“ ir jos paruoštomis staigmenomis visai šeimai. 

„Nuo gruodžio pirmos dienos mūsų namuose prasideda įdomios užduotėlės visai šeimai, kurių jie jau dabar nekantriai laukia – atvirukų gaminimas, laiškas Kalėdų Seneliui, motyvaciniai žaidimai, pažadai ir vieno kitam padėkos, sausainių kepimas ir dekoravimas bei daugybė kitų veiklų. Už šias veiklas šeimai mudu su vyru esame dėkingi „Stebuklų eglutei“, kur viskas apgalvota ir pasirūpinta, kad šeima kuo daugiau laiko praleistu kartu, – savo advento tradicijomis dalijasi keturių vaikų mama. 

Daugiavaikė mama atvira – prieš žiemos šventes nuotaika namuose yra stebuklinga, jauki ir padeda suprasti, koks laimingas žmogus yra, kai turi galimybę būti ne vienas. Jaukūs pokalbiai susiglaudus, artumas, kai leidi sau neskubėti ir tiesiog mėgaujiesi buvimu kartu.

20181126103014-48270.jpg 

Švenčių laukimą paversti magišku laiku „Stebuklų eglutės“ autorei Simonai Krasauskienei mintis kilo prieš trejus metus. Stebuklingas eglutes savo dviem vaikams tuomet sukūrusi jauna mama sulaukė didžiulio palaikymo ir susidomėjimo socialiniuose tinkluose ne tik draugų, bet ir visiškai nepažįstamų žmonių. Dabar jos kurtų stebuklingų eglučių burtai keliauja iš vienos šeimos į kitas šeimas bei biurus. 

„Šeimoje svarbu, kad ne tik vaikams būtų gera ir jie kasdien gautų dovanų, svarbu, kad mama ir tėtis suprastų, kad jų dovanos – čia, prieš akis ir laikas kartu čia ir dabar yra brangiausias, – sako „Stebuklų eglutės“ autorė S. Krasauskienė. – Džiaugiuosi, kad vis dažniau žmonių namuose ir biurų šeimose stebuklų eglutės apsigyvena ir daro dienos stebuklus – padeda įdomiai ir linksmai būti kartu, sukurdamos gražius prisiminimus.“ 

20181126103045-46584.jpg

Žmonės kartu ne tik rašo laišką Kalėdų Seneliui, bet ir dalijasi rankų šiluma, žaidžia tarpusavio ryšius stiprinančius žaidimus, dėkoja už brangiausius metų prisiminimus, dalija pažadus, stato roges, filmuoja sau laišką ir dar daug visko. Veiklos, pavadintos „Dienos stebuklais“, vienija, skatina kalbėtis, leisti laiką kartu ir kurti šeimos tradicijas. „Man smagiausia, kad kasmet su koučingo trenere Raminta Girdvaine kuriame vis naujas veiklas ir jų grįžta šeimos, kurios „Stebuklų eglutę“ jau turėjo anksčiau. Džiaugiuosi, nes jie visi grįžta sakydami, kad tai buvo puikus laikas drauge, kurio nė nereikėjo planuoti, nes kasdien staigmena pačios laukė ne tik vaikų, bet ir tėvų,“ – sako Simona.