Kaip išsirinkti rogutes? Jų rūšys ir patarimai

Kaip išsirinkti rogutes? Jų rūšys ir patarimai

14. Jan 2014, 15:00 Goda_Mamyciuklubas.lt Goda_Mamyciuklubas.lt

Pirmas sniegas visiems vaikams asocijuojasi su sniego seniais ir rogutėmis. Juk pagaliau atėjo laikas, kai galima leistis nuo kalno su vėjeliu!

Specialistų padedami norime aptarti kokios būna rogučių rūšys ir kaip išsirinkti tinkamiausią. 

Renkantis rogutes pirmiausia siūlome atkreipti į pagrindinius dalykus:

  • Vaiko amžius - dabar yra rogutės, kurios skirtos kūdikiams nuo šešių mėnesių ir vėliau transformuojasi į paprastas. Taip pat rogutės skirtos vyresniems vaikams, įgauti didesnį greitį.
  • Svoris, kurį išlaiko rogutės - daugelis vaikiškų rogučių yra skirta net iki 100 kg, bet medinės rogės nuo tokio svorio suluš.
  • Rogučių paskirtis - leistis nuo kalno ar labiau traukiamos.
  • Rogučių kaina  - kiek galite joms skirti pinigų.
  • Vaikų skaičius - būna dvivietės rogutės arba tarpusavyje susijungiančios. Jeigu jų daugiau, vaikams anksčiau ar vėliau norėsis išbandyti ir čiuožimą kartu.

Populiariausios - kūdikiams

Nors sniegas iškrito tik dabar rogučių pirkimas nebuvo sulėtėjęs visą kalendorinę žiemą. 

"Net nesant sniegui žmonės pirko rogutes. Žinoma, pats pikas buvo prieš Kalėdas. Be to, pastebėjome tendenciją, jog žmonės dažniau perka brangesnes rogutes nei pačias pigiausias", - teigė internetinės parduotuvės prekesvaikams.lt direktorė Natalija Leščinskienė.

Populiariausi modeliai - brangesnės medinės rogutės su metaliniais atlošais ir plastikinės rogutės tinkančios kūdikiams nuo pusės metų.

20140114132955-83323.jpg

"Šios rogutės labai populiarios, taip pat turime modelių ir su lemputėmis. Žiemą mamoms vežimėliai nėra patogu, nes ratai stringa sniege, o šias rogutes jos naudoja lyg vežimėlį. Dirželiais vaikas prisegamas, įsideda šiltas miegmaišis, o pačios rogutės kaustytos specialiu metalu, todėl labai lengvai slįsta. Vėliau šios rogutės transformuojasi į paprastas, todėl ta didelė kaina negąsdina, nes rogutės naudojamos ilgą laiką", - teigė Natalija.

Kur naudosit?

Vien medinės rogutės su medinėmis važiuojamosios dalimis dabar yra retenybė ir dažniausiai tik sėdimoji dalis būna iš medžio.

20140114133601-35599.jpg 

"Reikia atkreipti dėmesį iš ko yra pagamintos detalės, kurios čiuoš per sniegą. Jeigu tai metaliniai vamzdeliai - jos tinka labiau traukti, nes lengviau slysta per sniegą ir ne taip sminga į jį. Jeigu metalinės detalės plokščios - šios rogutės geriau lėks nuo kalniuko. Taigi pagalvokite ką dažniau darysite - tempsite vaiką ar važinėsite nuo kalniuko", - pasakojo prekesvaikams.lt atstovė.

20140114133701-64310.jpg

Plastikinės rogutės labiau tinka paaugliams, kurie nori lėkti kuo greičiau nuo kalniuko ir vėliau rogutes patys lengvai užsitrauks.

Naujovių nemėgsta

Dabar gausu įvairių naujoviškų rogučių, kurios turi vairus ar vieną rankeną.

20140114134557-18856.jpg

Šių rogučių privalumas - jog net ir mažiausias vaikas jas lengvai užsineš ant peties į kalną (žinoma, jeigu į jį įkops pats), o lygsvarą lengvai išlaiko laikydamasis už rankenos.

20140114134742-52072.jpg

Rogutės su vairu jau rimtesniems važiuotojams, kuriems svarbu ne tik greitis, bet norisi ir "išimti" posūkius. 

Tokių rogučių jau keliu nepatrauksi ir jos skirtos tik nusileidimui nuo kalnų.

Taip pat radome ir "hibridą" - paspirtuką-rogutes. Žiemą su tokiu gali čiuožti snieguotu keliuku, o vasarą perdėti ratukus. Skirta vaikams nuo penkerių metų, bet nesunkesniems nei 50 kg.

20140114140136-53224.jpg

"Pašikniukai" ir pripučiami ratai

20140114135313-43359.jpg

Privalumas - pigu. Po užpakaliu pakišamas čiuožynes galima nusipirkti ir už dešimt litų. Žinoma, nusileidimas nuo kalno nebus toks minkštas ir didesnis grumstas tikrai pasijaus, bet jeigu važinėjate nedažnai - toks sprendimas priimtinas. Be to, tokios čiuožynės lengvai telpa į bet kurią mašiną ir neužima vietos sandėliuke.

20140114135612-30287.jpg

Pripučiamos čiuožynės taip pat nebrangios, bet tuo pačiu ir neilgaamžės, reikės pasirinkti švelnesnį kalniuką be grumstų. Žinoma, yra ir labai kokybiškų, bet tuomet jų kaina nesiskiria nuo plastikinių. Tokios čiuožynės skirtos didesniems vaikams, kurie jau gali lengvai suvaldyti ir neišsigąs milžiniško greičio. 

Kokias roges renkatės jūs ir kodėl?