18 idėjų, ką veikti kartu su vaikais namuose

18 idėjų, ką veikti kartu su vaikais namuose

15. Mar 2020, 15:28 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Uždarius ugdymo įstaigas, tėvams dideliu iššūkiu tampa ne tik vaikų priežiūros organizavimas, bet ir nuolatiniai jų klausimai „Ką veikti?“. Šis laikas, kai tėvams reikia pasirūpinti vaikų užimtumu, gali tapti puikia galimybe daugiau laiko praleisti kartu ir užsiimti bendra veikla. 

Bendra veikla stiprina santykius ir nuramina

„Tėvų dėmesio ir nedalomo laiko vaikams labai reikia visada, tačiau ne visiems suaugusiems savo užimtose darbotvarkėse pavyksta reguliariai rasti valandos ar kelių veiklai su vaiku. Dabar, kai vaikai neina į darželius bei mokyklas ir tėvai suka galvas, kaip juos užimti, vienas iš variantų gali būti suplanuota bendra veikla. Tai puikus metas naujam šeimos ritualui – sutarti laiką ir kiekvieną dieną užsiimti kuo nors kartu“, – sako Paramos vaikams centro psichologė, „Tėvų linijos“ vadovė Jūratė Baltuškienė. 

Kai vaikai žino, kad sutartu metu galės leisti laiką su tėvais, nebando dėmesio išsireikalauti verkimu, zyzimu ar kumščiais. „Visą parą nereikia kartu žaisti ar linksminti vaikų, tačiau, kai tėvai valandai ar kelioms atsitraukia nuo kompiuterio ar telefono ir visą dėmesį skiria tik vaikui, jis jaučiasi svarbus. Tai padeda jam suprasti, kad yra reikalingas ir mylimas. O šių dienų kontekste, kad – dar ir saugus, nes artimiausi žmonės yra šalia. Tai padeda stiprinti ryšį su vaikais ir išgyventi mažiau nerimo šiuo visiems įtemptu laikotarpiu“, – pabrėžia psichologė. 

Ką veikti kartu?

Pasak „Tėvų linijos“ vadovės, svarbu, kad bendra veikla būtų maloni tiek vaikui, tiek suaugusiajam. Ką veikti kartu vieną kartą gali sugalvoti vaikas, kitą kartą – mama ar tėtis. 

Sudarykite šeimos grojaraštį. Kartu atrinkite mėgstamiausius muzikinius kūrinius ir sudėkite į vieną grojaraštį. Vaikams bus malonu klausytis tiek su tėvais, tiek vieniems. 

Keliaukite po pasaulį. Pasirinkite šalį ir visą dieną „keliaukite“ po ją. Pvz., pasigaminkite tai šaliai būdingų patiekalų, išmokite kelis joje vartojamus žodžius, suraskite ir papasakokite vieni kitiems įdomių faktų apie tą kraštą ar net surenkite protmūšį.

Užduokite vienas kitam klausimus pasirinkta tema. Vieną kartą temą gali sugalvoti vaikas, kitą kartą – suaugęs. Kol tėvai užsiėmę, vaikas taip pat turės, ką veikti, kol parengs klausimus. 

Vardinkite daiktus, kuriuos matote namuose ar per langą. Pasirinkite raidę ir paeiliui vardinkite, kokius daiktus matote iš tos raidės. 

Dekoruokite drabužius. Karpykite juos, išpieškite ar išsiuvinėkite. 

Kurkite istoriją. Kiekvienas paeiliui sugalvodamas po sakinį, sukursite savo unikalų pasakojimą. 

Spėliokite, apie kokį daiktą galvoja kitas. Vienas sugalvoja daiktą, kurį tuo metu mato, o kitas užduodamas klausimus, bando išsiaiškinti, kas tai yra. Atsakinėti galima „Taip“ arba „Ne“. 

Pasakokite apie savo vaikystę. Vaikams labai įdomu sužinoti, ką žaisdavo jų tėvai, kaip rengdavosi, ką mėgo valgyti, kur atostogaudavo, kokius pažymius gaudavo ir pan. Vaikai mielai užduoda daug papildomų klausimų. 

Papasakokite vaikams apie jų „vaikystę“. Nesvarbu kokio amžiaus vaikai, visiems labai įdomu klausytis istorijų apie save, ypač apie tą amžių, kurio jie patys neprisimena. Pasakokite, kaip džiaugėtės jiems gimus, kaip ramindavote, kokių juokingų istorijų nutikdavo.

Kurkite kryžiažodžius. Vienas parengia kryžiažodį, kitas jį išsprendžia. Paskui atvirkščiai. Tokiu būdu vaikas gali labai praplėsti savo žinias. 

Gaminkite kartu. Pasiūlykite vaikui surasti receptą ir vėliau jį kartu išbandykite. 

Aptarkite filmus. Kartu žiūrėkite filmą ir paskui jį aptarkite. Paklauskite vaiko, kuri vieta labiausiai patiko, jeigu būtų herojaus vietoje, kaip jis pasielgtų, kodėl, jo nuomone, veikėjas priėmė tokį sprendimą ir pan. 

Sukurkite savo mankštos programą. Vieną pratimą siūlykite jūs, kitą – vaikas. Atsirinkite tuos, kuriuos visi galėsite atlikti, ir kiekvieną dieną kartu mankštinkitės. 

Pertvarkykite kambarį. Kartu aptarkite, kaip galėtumėte atnaujinti vaiko kambarį ar bendras erdves: perstumdyti baldus, pakabinti vaiko piešinių ar šeimos nuotraukų, pertvarkyti daiktus lentynose. 

Užsiimkite sodininkyste. Pasisėkite prieskoninių žolelių ar gėlių, tinkamų balkonui, auginkite svogūnų laiškus. Įvairaus amžiaus vaikams įdomu prižiūrėti augalus ir stebėti, kaip jie auga. 

Ieškokite paslėptų daiktų „Šilta–šalta“. Vienas paslepia sutartą daiktą kambaryje, o kiti turi jį surasti, vadovaudamiesi paslėpusiojo užuominomis: „šilta“ (kai yra visai arti ieškomo daikto) arba „šalta“ (kai daiktas yra gerokai toliau).

Žaiskite laivų mūšį. Senas, bet ir vaikus, ir suaugusiuosius labai įtraukiantis žaidimas. Tam užtenka languoto sąsiuvinio lapų ir pieštuko.

Pieškite mįsles. Sugalvokite objektą arba daiktą (pvz., namas). Popieriaus lape nupieškite tik mažą jo detalę (pvz., kaminą be dūmų). Vaikai spėja, kokio objekto ar daikto tai dalis. Jei atspėti nepavyksta, papildykite piešinį, dar keliomis detalėmis iki tol, kol atspės. Tada, apsikeiskite.

Kai kyla klausimų dėl vaikų auginimo: kaip skatinti, drausminti ar susikalbėti,  pasikonsultuokite su psichologais, paskambinę į „Tėvų liniją“ nemokamu numeriu 8 800 900 12. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt 

outerwearcanada outerwearcanada 15. May 2020, 17:45

Longines ure

outerwearcanada outerwearcanada 15. May 2020, 00:37

Mont Blanc Bolígrafo 159 - €106.48 : Tiendas de pluma montblanc profesional<br>, montblancpen.cn

outerwearcanada outerwearcanada 10. May 2020, 12:17

Hublot Classic Fusion 33mm

outerwearcanada outerwearcanada 05. May 2020, 23:36

Hyvät Barbour takit

outerwearcanada outerwearcanada 05. May 2020, 04:26

Os recém-chegados: Tiffany e co saída, Tiffany tomada de jóias, Tiffany e Co na venda, tiffany barato e co com 70% de desconto e frete grátis, Tiffany e Co Tomada

outerwearcanada outerwearcanada 03. May 2020, 17:48

реплика

outerwearcanada outerwearcanada 02. May 2020, 19:11

Panier : Réplique Montres Rolex, replicacartierwatch.top

outerwearcanada outerwearcanada 01. May 2020, 21:58

エルメスの腕時計

outerwearcanada outerwearcanada 30. Apr 2020, 19:17

Big Bang Rei 48 milímetros relógios Hublot - Ver Grande selecção de Hublot Big Bang Rei 48mm Relógios

outerwearcanada outerwearcanada 25. Apr 2020, 19:11

Omega Speedmaster

outerwearcanada outerwearcanada 25. Apr 2020, 12:09

hublot classic fusion 45mm

outerwearcanada outerwearcanada 22. Apr 2020, 21:19

Categorias, Breitling, Breitling B Classe