Jeigu vaikas svajoja apie šuniuką

Jeigu vaikas svajoja apie šuniuką

05. Apr 2013, 00:00


Prieš tai, kai įgyvendinsite vaikučio svajonę ir nupirksite šuniuką, mažylį reikia paruošti tokioms permainoms. Reikės pakankamai daug laiko skirti naujo draugo priežiūrai. Maitinti, vaikščioti su juo.

 

Šiandien pakalbėsime apie tai, ką reikėtų apmąstyti prieš įsigyjant šuniuką.

 

Supažindinkite vaiką su penkiomis bendromis taisyklėmis:

 

1. Neverta įsigyti šuns vien todėl, kad tavo draugas turi mielą šunelį.

 

2. Prieš nusprendžiant nusipirkti šuniuką, reikia pasikonsultuoti su šunų veisėju. Bet geriausia paprašyti draugų, kad leistų jums pasivaikščioti ir prižiūrėti jų keturkojį bent savaitę.

 

3. Atminkite, kad didelis šuo reikalauja daugiau priežiūros, tačiau su mažu šuniuku bus ne mažesnis rūpestis.

 

4. Jeigu jūs nemėgstate rūpintis savimi, abejotina, ar jums patiks rūpintis šunimi.

 

5. Sakoma: „Šuo – geriausias žmogaus draugas“, bet patikėkite, ne visi jūsų kaimynai taip galvoja.

 

Jeigu jūsų vaikas susipažino su taisyklėmis ir vis tiek nori šuniuko, o jūs nesate prieš, kad šeimoje atsirastų dar vienas narys – pradžiuginkite ir padovanokite jam šuniuką. Dauguma vaikų mėgsta rūpintis ir žaisti su keturkojais.

 

Surenkite namuose šeimos susirinkimą ir nuspręsite, kokios veislės šuniuko norite, kur jis miegos – namie ar kieme. Taip pat aptarkite šeimos narių pareigas, susijusias su šuns priežiūra.

 

Šuo – tai džiaugsmas namie, laimės ir energijos šaltinis. Keturkojis išmokins mažylį atsakomybės, meilės gyvūnams, gebėjimą rūpintis ir aukotis, kai reikia. Skirkite šuniui daug laiko, nes jo pasaulis – tai jūsų namai.

 

Jeigu auginate keturkojį, papasakokite, kaip  jūsų šeima nusprendė jį įsigyti.

 

05. Apr 2013, 12:38

O mes suni jau turejom kai gime Jonukas 😃 Vat ko ko, bet kaciu tai nemegstu. Jos man gyventi netrugdo, bet savo namuose ar kieme tai nenoriu ju. Jau man uztenka kaimynu kates ateina pakakot i mano gelynus, o ziema atsipranast po langais sode, valkatauja neaisku kur, o kates risti gi neiprasta 😃 Tversim tvora atsilus orams, bet itariu nuo kaciu tai nepades... Dar esu turejusi sinsila, bet pries pora metu numire ☹ Akvariumo ir as visai noreciau, hmmm, reiks kada pagalvoti apie jo isigijima 😀

05. Apr 2013, 09:58

Musu dukra tikriausiai viena is laiminguju 😃 Turi ir suni,ir kate ir akvariuma 😀