Ieškote kalėdinės dovanos vaikams? Pasinaudokite 4 dovanų taisykle

Ieškote kalėdinės dovanos vaikams? Pasinaudokite 4 dovanų taisykle

23. Nov 2023, 13:01 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Ar esate girdėję apie keturių kalėdinių dovanų taisyklę? Tai tam tikras dovanojimo principas, kurio tikslas – apgalvotai išrinktos ir keturias kategorijas aprėpiančios kalėdinės dovanos vaikams.

Ši taisyklė skamba labai paprastai. Svarbu, kad vaikas gautų:

 1. Dovaną, kurios labai nori;
 2. Dovaną, kurios jam reikia;
 3. Dovaną, kurią galima vilkėti ar nešioti;
 4. Dovaną, kurią galima skaityti.

Jei jūsų šeimos ir draugų kompanijoje įprasta prieš šventes paklausti, kokia dovana vaikui būtų geriausia, kviečiame pasinaudoti keturių dovanų taisykle. Ji padės sudaryti sąrašą kalėdinių dovanų, kurios ne tik pildys vaiko svajones, bet ir bus naudingos kasdieniame gyvenime.

TAI, KO VAIKAS NORI

Kalėdos – svajonių išsipildymo metas, todėl nenuostabu, kad šiuo laikotarpiu norisi vaikus palepinti ir pagal galimybes įgyvendinti net slapčiausius norus.

Šios kategorijos kalėdinių dovanų idėjų gali pasufleruoti laiškas Kalėdų seneliui. Mažesni, rašyti dar nemokantys vaikai savo norų sąrašą mielai pateikia piešinių pavidalu. Kai kurie vaikai įsigudrina pageidavimus iškirpti iš žaislų parduotuvėse dalijamų lankstinukų ar paprašo nufotografuoti patinkantį žaislą lentynoje.

Populiariausios dovanos, kurias nori gauti vaikai:

 • žaislai ir žaidimai: LEGO rinkiniai, stalo žaidimai ir dėlionės, lėlės, pliušiniai ar plastikiniai žaislai, mašinėlės;
 • elektronikos prietaisai: mobilusis telefonas, išmanusis laikrodis, personalinis ar žaidimų kompiuteris, konsolė, vaikiškos planšetės, momentiniai fotoaparatai, belaidės ausinės;
 • sporto ir laisvalaikio įranga: dviratis, riedlentė, paspirtukas, šalmas, kamuolys, futbolo vartai ar krepšinio lankas;
 • meno ir rankdarbių priemonės: dailės reikmenys, drobės tapybai pagal skaičius, deimantinės mozaikos, siuvimo, mezgimo ar siuvinėjimo reikmenys, karoliukai papuošalams gaminti;
 • muzikos instrumentai: gitara, ukulėlė, sintezatorius, mikrofonas, būgneliai;
 • įvairios pramogos: apsilankymas žaidimų ar virtualios realybės kambaryje, boulingo žaidimas, kuponas apsilankymui vandens pramogų ar batutų parke.

Nors šios kategorijos dovanos yra pačios populiariausios, vertėtų vien jomis neapsiriboti ir į dovanų sąrašą įtraukti praktiškesnių daiktų ar pramogų. Vaikų norus gana dažnai pakursto reklamos ar tai, ką turi jų draugai, todėl net ir stipriai geista dovana gali greitai pabosti ar pasirodyti ne tokia įdomi, kaip tikėtasi.

TAI, KO VAIKUI REIKIA

Susidomėjimas gautais žaislais gali greitai išblėsti, tačiau dovana, kurios vaikui tikrai reikia, suteiks naudos kiekvieną dieną ir tikėtina, kad bus vertinama ilgiau. Tai, ko labiausiai reikia vaikui, geriausiai žino tėvai, todėl jei ieškote dovanos krikšto sūnui ar dukrai, draugų vaikui ar giminaičiui, nesidrovėkite paklausti.

Šios kategorijos dovanos gali būti labai įvairios, tačiau yra universalių praktiškų dovanų. Gertuvės, užkandžių dėžutės su vaikų mėgstamais personažais, kuprinės ir laisvalaikio krepšiai, smagūs vonios ar paplūdimio rankšluosčiai, patalynės komplektas ar naktinė lemputė – pasitelkite vaizduotę ir nustebsite, kaip gali nudžiuginti net ir naudą teikiančios dovanos.

TAI, KĄ VAIKAS GALĖS VILKĖTI AR NEŠIOTI

Dar viena kalėdinių dovanų kategorija vaikams – drabužiai, avalynė ir aksesuarai. Nors drabužiai gali būti priskiriami prie praktiškų dovanų, jie taip pat gali suteikti daug džiaugsmo bet kokio amžiaus vaikui.

Pūsta tiulio suknelė ar mielas džemperis su vaiko mylimu personažu, o gal smagi pižama? Radę po Kalėdų eglute dailiai supakuotą drabužėlį, pirštines ar kepurę apsidžiaugs daugelis berniukų ir mergaičių.

TAI, KĄ VAIKAS GALĖS SKAITYTI

Jei ieškote kalėdinės dovanos, kuri būti ir smagi, ir naudinga, dovanokite knygas. Rasti knygą, kuri atitiktų amžių ir domėjimosi sritį gali būti nelengva, tačiau pasistengti tikrai verta. Knygos bus ne tik puiki laisvalaikio praleidimo priemonė, bet ir lavins vaizduotę, plės žodyną, ugdys tekstinį suvokimą, o drauge su tėvais skaitomos knygos padės puoselėti tarpusavio ryšį.

 • Enciklopedijos apie gamtą, pasaulį, technikos išradimus ar istoriją sudomins daugelį vaikų ir tiks įvairiame amžiuje.
 • Mažylius pradžiuginsite knygelėmis su liečiamais paviršiais, muzikos ar gyvūnų garsais, judriomis detalėmis ar net iškylančiais paveikslėliais.
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikai domėsis pasakomis, vyresni – smagiais detektyvais ar nuotykių knygomis.
 • Paaugliams dovanokite maginės fantastikos ar tas knygas, kuriose nagrinėjamos jų amžiaus beveik suaugusiems jaunuoliams aktualios temos.

Shutterstock nuotr.