Gidas, kaip įrengti mažą vaiko kambarį

Gidas, kaip įrengti mažą vaiko kambarį

29. Nov 2022, 09:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Mažas vaikų kambarys gali būti didelis iššūkis. Jam išspręsti reikia planavimo. Tačiau jei naudosite tinkamus sprendimus, tai toli gražu nėra neįmanoma. Surinkome pluoštą patarimų, į kuriuos galite atsižvelgti, jei susiduriate su iššūkiu dekoruoti ir įrengti vaikų kambarį, turintį ribotą kvadratinių metrų plotą.

Efektyvūs baldai

Jei erdvės problema yra didelė, būtina efektyviai įrengti baldus ir išnaudoti kiekvieną kambario erdvės gabalėlį. Tai padaryti galima naudojant daugiafunkcinius baldus, pavyzdžiui, suolą su daiktadėže. Taip pat verta apsvarstyti sulankstomus baldus arba baldus, kuriuos galima paslėpti, kad prireikus turėtumėte vertingos vietos žaidimams. Puiki idėja yra ir pufai (https://formadore.lt/pufai), kurie neužima daug vietos, bet yra itin patogūs bei minkšti.

Lova yra vienas didžiausių kambario daiktų. Populiarus sprendimas - rinktis lovą su šiek tiek didesniu aukščiu ir po ja esančia grindų erdve, skirta žaidimams ar daiktų laikymui. Alternatyva galėtų būti dviaukštė lova. Ji suteiks dvi lovas už tą patį grindų plotą. Puikiai tinka 70x160 dydžio lovos. Jos yra pakankamai erdvios, kad vaikas tilptų augdamas. 

Efektyvus baldų įrengimas taip pat susijęs su vertikaliu laikymu. Lentynos, spintelės ir kambarių pertvaros puikiai išnaudoja viršutinę erdvę būtiniausiems žaislams ar kitiems svarbiems daiktams laikyti. Taip pat galite apsvarstyti galimybę vaikų drabužius laikyti kitame kambaryje, pavyzdžiui, svetainėje arba tėvų miegamajame. Taip sutaupysite vertingos vietos vaikų kambaryje, nes nebereikės skirti erdvės spintai.

Naudokite po lova esančią erdvę

Viena iš mažiausiai išnaudojamų miegamųjų sandėliavimo vietų yra erdvė po lova. Tai - puiki vieta paslėpti daiktus ir pagerinti vaikų kambario organizavimą! Įdėkite daiktadėžių, stalčių ar krepšių, kad vaikų drabužiai, žaislai, knygos ir kiti objektai netrukdytų. Tai taip pat gali padėti atlaisvinti vietą komodoje ir spintoje vaikų kambaryje!

Patieskite spalvingą kilimėlį

Didelis kilimas - tai neabejotina mažo vaikų kambario idėja. Jis įtvirtins erdvę, suteiks minkštos tekstūros mažiems pirštukams. Jei pasirinksite raštuotą, ant jo bus galima išvalyti flomasterių žymes ir bet kokias kitas dėmes (nors saugokitės, kad po kojomis nepatektų LEGO ar lenktyninių mašinėlių). 

Kilimėliai iškart suteikia jaukumo bet kokiam kambariui, o ant grindų žaidžiančių vaikų keliams ir alkūnėms - šiek tiek amortizacijos. Be to, jie sušvelnina akustiką, todėl apačioje nesigirdi kiekvieno kamuolio smūgio.

Kokias spalvas rinktis?

Spalvos gali ir paskatinti žaisti, ir suteikti raminantį įspūdį. Leiskite vaikui išsirinkti vieną iš mėgstamiausių ir įkomponuokite ją į jo kambarį, kad jis iš tikrųjų jaustųsi kaip savo namuose. Tačiau tai nereiškia, kad visas sienas reikia nudažyti neonine oranžine, jei šiuo metu tai mėgstamiausia jo spalva. Jeigu ieškote paprastos taisyklės, kaip dekoruoti vaiko kambarį, vadovaukitės formule 60-30-10:

  • 60 % kambario ploto turėtų sudaryti pagrindinė spalva. Tai spalva, naudojama didžiausiems paviršiams, pavyzdžiui, grindims, sienoms ar baldams, padengti.

  • 30 % turėtų sudaryti papildoma spalva. Ją galite naudoti ant kilimų, užuolaidų, lovatiesių, šviestuvų ir daiktadėžių.

  • 10 % gali būti dekoratyvinė spalva. Čia galite įtraukti savo vaiko mėgstamą spalvą ir naudoti ją pagalvėlėms, paveikslams ar žaislams. Tai leidžia lengvai viską keisti, kai vaikas paauga ir užsimano į kambarį įnešti naują stilių. 

Kitas pasiūlymas - sugalvokite penkias spalvas, iš kurių vaikas galėtų rinktis. Taip jis jaustųsi įsitraukęs, o jūs sumažintumėte neskoningumo riziką.

Dėmesys žaidimams

Norėdami sukurti kambarį, kuris patiks jūsų mažyliui, sutelkite dėmesį į tai, ką jis labiausiai mėgsta daryti: žaisti! Norite į savo dizainą įtraukti linksmybių elementą? Apsvarstykite galimybę įrengti kreidinę lentą arba lengvai atnaujinamą meno galeriją, kurioje jūsų vaikas galėtų eksponuoti savo mėgstamiausius kūrinius. Puikiai tinka ir dviaukštės lovos čiuožykla ar kiti įrenginiai, skatinantys žaisti ir padedantys sudeginti visą papildomą energiją prieš miegą.