Darželis ir žindymas – įmanoma!

Darželis ir žindymas – įmanoma!

27. Sep 2021, 11:36 Gintarė Gintarė

Taip taip, darželis ir žindymas yra visiškai įmanoma.

Daug mamų nerimauja, kad vaiką prieš darželį būtinai reikia nujunkyti, bijo sukelti stresą atsisakant žindymo, bijo, kad vaikas neišbus darželyje.

Kernių vis dar žindžiau jo pirmąjį mėnesį darželyje ir labai džiaugiuosi, kad turėjome šį savo ritualą ir meilės išraiškos būdą. Kernius būdamas namie pienelio prašė gana dažnai, tad prieš leidžiant į darželį praėjau domėtis kitų mamų patirtimis ir labai apsidžiaugiau! 

Dauguma auklėtojų, kurios žinojo apie žindomą vaiką (kartais mamos slepia ir nesako), ir žindančios darželinukus mamos teigė, kad adaptacija praėjo daug lengviau, nes mažyliai grįžę namo ir prigludę prie mamos krūtinės išleisdavo visą "garą", susikaupusias emocijas ir daug lengviau priimdavo naujoves. Su Kerniumi irgi buvo panašiai, tik grįžus namo jau vesdavosi mane ant sofos ir pirmyn ;D 

Šiuo metu jau esame baigę savo pienelio kelionę ir atradę naują mylimą ritualą, bet tikrai džiaugiuosi, jog pasirinkome nenutraukti žindymo iki darželio, nes mačiau, kad mažiukui buvo daug lengviau išgyventi visas naujas emocijas ir potyrius bei visą dieną puikiai išbūti be žindymo. Manau, kad būčiau sukėlusi per daug papildomo streso viską nutraukiant prieš darželį.

Taigi, mamos, žinokite, kad bet kokiu atveju mūsų sprendimai yra geri - žindote ar ne. Nepamirškite, kad dalinuosi savo asmenine patirtimi apie konkrečią situaciją. Visos esame pačios geriausios mamos, kurias mūsų vaikai galėjo gauti. 

picama picama 28. Sep 2021, 12:01

Kaip džiugu, kad žindote! Tai ne tik emociškai sveika, bet naudinga ir imuniteto stiprinimui- dabar vaikas būna ten, kur bakterijų ir virusų ženkliai daugiau, o MP veikia kaip kokios gerosios bakterijos! Jei tik galite, maitinkite ir toliau!