Ar vaikų piešiniai turi prasmę?

Ar vaikų piešiniai turi prasmę?

12. Jul 2014, 15:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kol vaikas mažas, interpretuoti jo piešinius gana sunku, nes vaikas tik mokosi pažinti pasaulį. Tačiau vėliau vaiko piešinys gero specialisto rankose gali tapti tarsi jo dienoraščiu, atspindinčiu vaiko jausmus, nuotaikas. 

Konsultuoja  psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė

Vidinio gyvenimo atspindys

Pasak psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės, vaikų piešiniai atspindi ir jo raidą, ir emocinius išgyvenimus. Tai lyg vaiko vidinio gyvenimo atspindys.

„Dauguma vaikų mėgsta piešti tol, kol jų darbelių nepradeda vertinti suaugusieji arba primigtinai mokyti juos piešti tam tikru būdu. Tuomet vaikas piešimą ima suvokti kaip darbą, prievartą, dingsta spontaniškumas“, – aiškino specialistė. Laisvas vaiko piešinys gali turėti ir gydomąjį, koreguojamąjį poveikį.

Vertinti nereikia

Tėvai kartais mėgsta „įvertinti“ vaiko piešinius, pavyzdžiui, tamsiose spalvose įžvelgdami blogą jo nuotaiką, nerimą ir kitus neigiamus vaiko jausmus. Taip daryti netikslinga ir nereikia. „Būtų neatsakinga vertinti vaiko piešinius atsietai nuo viso jo gyvenimo konteksto. Nors ir egzistuoja tam tikri dėsningumai vertinant vaikų piešinius, bet tai atskira ir gan sudėtinga sritis. Visgi svarbiausia – individualumas ir unikalumas“ - teigė psichologė psichoterapeutė.

Ar Jūsų vaikai piešdami turi mėgstamas spalvas? O gal jos keičiasi pagal vaiko nuotaiką?

Ekspertai
13. Jul 2014, 22:54

Mano vaikinas viską piešia vienu pieštuku.. Jei paėmė mėlyną, tai viskas - ir namas ir medis ir saulė bus mėlyni, jei raudoną, tai viskas raudona.. Įdomu ką papasakotų psichologai 😀

Gintarep Gintarep 12. Jul 2014, 18:06

anksciau buvo rozine, geltona, kurios nuolat dominavo. Dabar jau ir zalios atsiranda, ir melynos...ypac idomus pasidare tam tikru atspalviu isgavimas, svarbiausia vaikui tureti balto, melyno, geltono, raudono guaso spalvu ir tada isgauna tokia, kokios jai reikia 😀