„Paauglio seksualumas“

„Paauglio seksualumas“

26. Nov 2009, 00:00

 

Naujojoje rubrikoje, kiek pastebėjau, jau yra knygelių apie vaikus, vaikų vystimąsi, jų augimą. Bet dar nė vienos neradau knygelės, skirtos būtent jiems, mūsų mažiesiems, o galbūt ir vyresniems vaikams.

 

Tad norėčiau pasiūlyti keletą tikrai šaunių knygelių. Nežinau, ar Mamyčių klube yra mamų, kurios turi vaikus paauglius, bet tai gali būti puiki dovana ir jūsų giminaičiams „paaugliukams“.

 

Tai knyga paaugliams „Paauglio seksualumas“, kurią parašė Conchita Madueno. Dauguma vaikų tiesiog bijo kalbėtis su tėvais apie paauglystę, draugystes ir pan. Tai išties gera knyga, suteikianti daugybė informacijos ne tik apie tolesnį vaiko vystimąsį, bet ir apie mitybą, šiandienines problemas, menstruacijas, ji atsako į visus paaugliams rūpimus klausimus.

 

{pic:1}

 

{pic:2}

 

Sutrumpinta ištrauka iš knygos „Paauglio seksualumas“:

 

„Nelengva būti paaugliu. Prieštaringų vidinių pojūčių verpetas, staigūs hormonų pokyčiai, kupinas gyvybės kūnas ir viso to sukeltas didžiulis nesaugumo jausmas priverčia tave – paauglį – išgyventi krizę ir savyje, ir bendraujant su pasauliu. Su jumis tėvai ir mokytojai netenka kantrybės, tad dažnai neišvengiat barnių, dėl to jums atrodo, kad niekas jūsų nesupranta. Tokia nevaldoma padėtis kankina... net labai kankina.

 

{pic:3}

 

Jums, berniukai ir mergaitės, pradedantiems šį naują savo gyvenimo etapą, Jūsų tėvams, norintiems bendrauti su jumis ir padėti šiuo sunkiu, bet ir nuostabiu laikotarpiu, jūsų mokytojams, ieškantiems rimtos ir patikimos pagalbinės literatūros, pateikiame aiškų ir atvirą vadovą. Jame nuoširdžiai ir pamokomai kalbama apie labiausiai jums rūpimus dalykus, siekiant apie paauglystę ir įvairius su ja susijusius rūpesčius papasakoti sistemingai ir kuo išsamiau, tačiau visada išlaikant pagarbą, toleranciją ir objektyvumą.

 

Ši knyga neturėtų tapti elgesio vadovu ar pakeisti tėvus, mokytojus bei specialistus, kuriems, be jokios abejonės, tenka pareiga bendrauti su jumis ir nurodyti kelią jaudinančios paauglystės kelionės metu. Šią knygą parengti padėjo psichologai ir seksologai.

 

{pic:4}

 

Knyga suskirstyta į keturias dalis: apie kūną, seksualumą, sveikatą ir meilę. Visos temos siejasi su ypatingu laikotarpiu – paauglyste. Be to, knygoje šmėkščioja intarpų – tai autentiškos kitų paauglių mintys, dažniausi klausimai ir atsakymai bei mitai, gandai ir tiesa apie tą ar kitą dalyką. Pabaigoje pateiktas žodynėlis, kuriame paaiškinami visi specialūs ir galbūt jums nesuprantami terminai.

 

Pirmiausia čia kalbama apie tai, kad reikia priimti savo kūną tokį, koks jis yra, išmokti jį mylėti ir prižiūrėti; kad dėl išvaizdos kilę klausimai neatrodytų tokie svarbūs, čia paaiškinama, jog tai, ką vadiname fiziniu patrauklumu, daugiau yra su siję su tuo metu paplitusia mada, o ne su tikrąja meile. Taip pat nepamiršti įprasti paauglystės metais kompleksai ir patariama, kaip pasinaudoti savo natūraliu grožiu, kokių priemonių imtis, kai hormonai iškrečia nemalonumų, tarkim, „papuošia“ spuogais.

 

Gal kam nors pravers ši knyga...

 

Dovilė Petrauskaitė

12. Dec 2009, 12:52

Labai gera knyga

01. Dec 2009, 22:07

Tai būtent 😀 Kai pradeda užklupti netikėtumai ir knyga reikalinga tampa 😃 😉

29. Nov 2009, 13:56

nupirkau ir aš savo dukrytei šia knygele,jai 11metų kol nebuvo prasidėjusios mėnėsinės nekabai skaitė,o dabar domisi viskuo ir skaito.Tikrai gera knyga.

rainiukas rainiukas 29. Nov 2009, 00:03

pavydziu dabartiniems paaugliams, nes jie gauna daug įvairios informacijos, apie kurią mano laikais buvo tabu kalbėti, todėl turejau iskesti daug visokių nesusipratimų, baimės, abejonių, padaryti įvairių klaidų, o kaip tuo metu būtų padėjusi knyga...

26. Nov 2009, 21:03

Tikrai gera knyga, man pačiai jinai buvo labai įdomi ir naudina 😀 Ją ir vaikinukai skaito 😉

26. Nov 2009, 17:15

pasiskaitinėjus ištraukėles, supratau, kad knygutė tikrai šauni. reikės pasižvalgyti po knygyną savo dičkei 😉

26. Nov 2009, 12:49

Tikrai reikaling knyga 😀

26. Nov 2009, 11:13

tikrai gera knyga😀

26. Nov 2009, 08:50

manau tikrai sauni knyga, paskaicius kelias istraukas, net pagalvojau kad gaila jog tuo metu kai as buvau paaugle jos nebuvo...juk tiesa, kad paauglyste tikrai sunkus metai.....o paskaityti tikrai verta😀))kai dukryte uzaugs tikiuosi knyga dar gyvuos prekyboje😀)))