Metinuko auklėjimas

14. Jun, 10:42

Mano suneliui 1.2 men. Aktyvus vaikas, visur lipa, lenda, aparaturos mygtukus jungineja, net mums ziurint televizoriu isjungia. Viska meta nuo stalo, net savo buteliuka, atsigeria ir ji nepastato ant stalo ar ant zemes, bet meta i zeme. Is pradziu graziai kalbejausi, rodziau, kaip tai reikia daryti, taciau jis nusisugdavo ir nueidavo savo keliais. Veliau pradejau griesciau, suimdavau stipriau uz rankutes ir aiskindavau jam rodydama, po to liepdavau pakartoti, bet ir tai nepadeda. Del technikos junginejimo, tai karta nesusilaukiau, pasiemiau muselems pleksnute ir stipriai sudaviau i stala, atkreipdama jo demesi, kad negalima, nu nu nu, Mariukas negeras ir mes su tetuku rodom jam nu nu nu. Kita diena jis vel lenda, daviau per pirstukus ir palikau ji verkianti. Trecia diena jis vel lenda, taciau pradejo reguoti, kai pasakydavau, kad ateina mama ir duos tau per negeras rankytes, vaikas atsitupe ir is leto nuejo. Bet kol dar pati auklejimo pradzia, kaip reiketu aukleti vaikiuka, Pasodinti ji ant kedutes kad susimastytu, ka daro dar per mazas, musti - sirdele skauda, Sakau negalima, negeras Mariukas, tik tai minutei. O jis lipa ant palanges, baisu, kad nenuksristu, nespeju jo suziureti, bet gal tai butu pamoka???? Bt kam mamai ar suneliui?

02. Aug 2010, 16:21

ačiū 😉jums to paties 😀 paskaičius ramiau pasidaro, kad ne mano vienos toks 😃 😃

01. Aug 2010, 23:39

Na cia ziuriu visi tokie mazi padauzos 😀 mano ir eina kur negalima, purto galvyte, tipo nenene, ir vistiek skina medelio lapus 😀 pasiema koki didesni zaisla ir per stiklini stala bum bum, nezinau kiek atlaikys jis .. i razetes vis bando ka ikist, kompas ir labai rupi, nusipirkom nauja, 2 savaites atlaike, priejo, kaip kale is tokio obuolio, enter knopke ir isleke, jau galvojau mus abu is namu vyras isvarys 😃 lipa ir visur,uzlipa ant kedes ir pasilenkes stovi ant galvos, infarkta galima gaut pamacius ... skaiciau kad nuo 2 metuku tik suvokia vaikas siek tiek ka galima ko nelabai 😀 KANTRYBES mamytes 😀

01. Aug 2010, 23:15

Taip, nesidomėjimas keltų kitokius rūpesčius ir nerimą. Bet kartais tas neregavimas į prašymus taip veda iš kantrybės, o juk ir nori pasakyti kas blogai, o kas gerai, kas galima, o ko ne 😀, bet viskas daug sudėtingiau nei atrodė iki vaikelio. Viskas tik po mažą žingsnelį į priekį 😀

01. Aug 2010, 22:39

loretux, taip, isaukleti vaika yra labai didelis darbas 😀 pazvelkim i tai is kitos puses...jei vaikas nieko neimtu, niekur nelystu,nesukiotu, nebarskintu ar tai butu normalu? Vaikas auga,pleciasi jo akiratis ir normalu, kad jis viskuom domisi, viska nori paliesti. O mes turim jam padeti su pasauliu susipazinti saugiai, padeti jam atskirti kas yra blogai, o kas gerai. Bent jau as taip isivaizduoju vaiko auklejima.

31. Jul 2010, 22:15

Aš jau galvojau mažai tokių kaip mano sūnus, pasirodo oi kiek daug 😃 Jau užkėlėm į viršų daug dalykų, kurių krapštyti, tampyti negalima, bet visko nesukelsi... JIs randa kuo netinkamu užsiimti vistiek, jo žaislai net nedomina. Tampo užuolaidas, kala su kitais daiktas į spintas, lenda sukioti prie dujinės, iš paskutiniųjų siekia kompo ir barškina per jį ir t.t. Kompas nors ir nešiojamas, bet jo ant spintos neužkelsi. Pakėlėm aukščiau muzikinį centrą, bet jis ant pirštų galų pasistiebęs nors ir vienu pirštu siekia ir sukioja... Ir subari, ir per pirštus užmeti, bet tik nusisuki ir vėl... Į akis žiūri, šypsosi ir savo daro. Negali būti vaikui viskas leidžiama, yra daiktų kurie vaikui turi būti draudžiami, bet kaip tai padaryti? Aš irgi skaičiau kad vaikai to NEgalima net negirdi. Bandau aiškint kitaip, plačiai, bet tas neveikia... Išauklėti vaiką yra didelis darbas, ir jau kartais nebežinau ko griebtis

28. Jul 2010, 15:55

nezinau, bet mano mazius noriai klausosi ir paskui kopijuoja. buvo parupe telefono pakrovejai, bet paaiskinom, kad telefonai turi valgyti, jiems reikia, o ne Martynui zaisti. db zino, kai paimam, jis sako "amam" ir rodo, kur deti. ziurejo per langa, o salia buvo atidaras, vyras sako, cia negalima, nes gali iskristi ir uzsigauti, tai db, kaskart atejes i ta vieta aiskina, kad gali buti "bum, ai ai" ir nelenda

28. Jul 2010, 15:48

o as turiu kaip tik pradeti jam aiskint kaip kas,kodel nedaryti to ar ano,ir kartais supranta,bet turiu labai graziai jam paaiskint.o i griezta tona nei mano,nei vyro reakcijos nera

28. Jul 2010, 15:34

jei manes visai pradeda neklausyti, grieztesniu tonu pasakau, bet ne rekdama. aisku, jis supyksta, verkia, bet greitai praeina. mano isvis, viska nori pats daryti, kas galima ir, kas ne

28. Jul 2010, 15:32

tas tai taip,as suprantu,kad paskiau buna kaip zaidimas,todel niekad nezaisdavau su juo taip. o takart padariau taip,kad suprastu,kad mama gali ir patrakt 😃 ne nu jei rimtai,tai leidau jam suprast,kad cia nejuokas,bet..
gal nebent vaikas jaucia mama,gal jaucia,kad as ta darydama pati jauciuos labiau nubausta,nei ji baudziu,nznau..

28. Jul 2010, 15:28

mano buna, kad gauna per pirstukus ir juokiasi, sako "dar dar" 😀 ir ka daryti. jam tampa toks mano elgesys zaidimu. arba kandziotis pradeda, sakau tau ikasiu ir zinosi, o jis duoda ir rankute ir sako "kandi kandi"

28. Jul 2010, 15:28

jei stipriau buciautempus,jau ausi nuplesus buciau (blush)

28. Jul 2010, 15:26

smarkiai,Zivile,patikek smarkiai.. ☹ paciai ziauriai negera del to buvo,nes niekad neskriaudziu jo.bet jau buvo labai isiutines,nes erzino tokiais dalykais,kuriais juokait negalima.

28. Jul 2010, 14:52

cia,kaip ir visur,turbut daug kas ir nuo vaikiuko priklauso..
adateles Martynukui,matyt,uztenka taip pasakyt ir jis zinodamas,kas bus nurimsta.
o mano nelabai praeitu tokie ispejimai.. as karta bandziau pamegint toki buda,kai jis 10 kart is eiles kiso pirstus i razete... tik ne per nagiukus,o pasakiau jei nesiliaus,patempsiu uz auies,aisku reakcijos nulis.. keleta kartu patraukdavau,bet vis tiek grizdavo,nuima apsauga ir toliau.. ir niekuo nesudominsi smalsuolio,jam tik ten rupi,na ir neislaikius taip nemenkai patempiau uz ausies.. 😥 jis pradejo labai verkt,klykt..20 sekundziu-o tada-juokas ir pratesimas.. ispejau,kad vel ausi tempsiu,o jis atsisuko ir paemes rankyte tempia man savo ausi..
isvada pagalo mane tokia: kartais vaikiskas smalsumas,noras kazka padaryti yra stipresnis,uz baime siu atveju,kad skaudes ausi.. o [atempiau,kad tikrai skaudejo ☹ ir kazkada vel cia buvau "pagazdinus" su ausim,bet jis ramiausiai sau priejo ir duoda man ta ausi,kad tempciau 😃

28. Jul 2010, 14:31

siaip, kaip keiksmazodzio "negalima" ir nekartoju. jei kazka daro, geriau sakau, kad bus skaudu pirstukams, kad reikes vaistuku( o juos gerai zino), todel pats sako, kad "ne".o jei labai naguciai jam niezti, leidziu paliesti, tada sakau "paliesk, ir zinosi, kas bus", zinoma, ne visur tai galima naudoti.

28. Jul 2010, 12:25

Nežinau, bet man tai nepadeda....

28. Jul 2010, 11:45

jis gali nesuprasti, kodel negalima, bet pakartojus keleta kartu, jam uzsifiksuos, kad taip daryti negalima.

27. Jul 2010, 23:02

Na, ar metų vaikas supras, kad paaiškinsi kas nutiks ,kai į elektros lizdą kiš pirščiukus, nemanau.

27. Jul 2010, 14:32

as atleidziu, bet, kas negalima, tai neleidziu. mano sunelis yra judrus, jo visur pilna, bet tikras taisykles turi zinoti ir moketi, kas ta bus toliau, jei viska leisiu ir nieko nesakysiu. tokiu pavyzdziu zinau ir ne viena, db tos mamos nesusikalba su vaikais

27. Jul 2010, 14:16

MQNO SUNUTIS IRGI LABAI PADYKES..VISUR LENDA, LIPA, DABAR JAU ISMOKO ANT LOVOS UZLIPT IR NULIPT...KARIASI ANT PALANGESS..OI..SPEK GAUDYT,,,JIS SUPRANTA KAI SAKAU NEGALIMA,BET TYCIA TAIP DARO..ZIURI MEILIOM AKELEM IR DARO SAVOOO..ATLEIDZIU UZ VISAS SKADAS:
))))))))))

27. Jul 2010, 13:52

kuomet mano vaikas pradejo dometis aplinka, mes pradejome jam aiskinti, rodyti. jis norejo ir nori liesti tai, kas negalima, bet jam yra pasakoma, kodel negalima, todel pykcio nera. jei nori, paliesti, turi paprasyti ir kartu paziurime, palieciam. jis zino, ka reiskia zodis "negalima", todel geliu nekapsto, tik pauosto, paglosto lapus. zino, kad tiek namuose, tiek sveciuose reikia graziai elgtis ir imti bet ko negalima. aisku, buna isteriju, bet todel, kad ne visos uzgaidos yra pildomos. man atrodo, kad vaikai gerai supranta, ko is ju nori tevai ir juos supranta, bet ivyksta nesusikalbejimas, o tada prasideda pykciai. vaikai tokie yra, kad stebi tevu reakcijas i ju daromus veiksmus, o tada jau "veikia". kiek imanoma, stengiuosi, kuo salciau reaguoti i vaiko isterijas, buna, kad rekia ir ziuri i akis, ka sakysiu ar darysiu. buna, kad krenta parduotuveje, bet tada ramiai einu i prieki, nesvarbu, ka sako kiti, bet vaikas pamato, kad manes nera salia, pakyla ir atbega jau be oziu

27. Jul 2010, 13:04

Na, mano panelei 1 metukai ir mėnuo, nežinau ar ji jau supranta ar ne. Bet kai ką tikrai žino. Bet kažkodėl neklauso. Lipa ant lovos, šokinėja, nuplėšo tapetus, žemes iš vazonėlių kapsto, lenda ten kur negalima. Viską bandau, aiškinti,kad negalima, nu, nu, bet ji tada zirsti pradeda, rėkauti, mane barti. Nežinau,kaip tai suprasti?ar ji visada pasieks tai ko nori? Juk vaiko nemuši, kelis kartus per pirščiukus uždaviau, kad daugiau taip nedarytų, bet paskui visą dieną širdį skaudėjo, kad vaiką skriaudžiu. Gal tikrai dar per maža suprasti????

22. Jul 2010, 23:10

na,gal ir mes po truputi atprasim einant didin.....

21. Jul 2010, 09:25

dana, manau jog retas vaikas sio periodo neturi 😃 maniske taip pat isigudrino vis pliaukstelti man per veida 😀 pastebejau, kad ji tuo metu stebi mano rekcija, todel stengiuosi elgtis ramiai,pasakau kad mamytei skauda, nusuku demesi, paklausiu ko nors..nemanau kad ji supranta ka daro, kad butent musa mane. Po truputi baigiam si iproti isgyvendinti😀

20. Jul 2010, 23:14

mano vaikas znaibydavosi bet as jam atsakydavau tuo paciu, jis zinoma verkti pradedavo bet as sakydavau jam kad man irgi skauda kai tu znaibai mane ir nuo to laiko nesiznaibo

16. Jul 2010, 23:22

sveikos sako kad iki 3metu vaika kaip issiauklesi taip ir turesi...... mamo sunus yra 11men.zino zodi negalima ne bet tik tam kartui.megsta mustis kelti ranka ir dausti..net neiisivaizduoju kaip ji reikia atpratint nuo musimuisi.gal ir jusu vaikas taip daro ?

16. Jun 2010, 14:04

Aciu uz atsakymus.

15. Jun 2010, 22:55

Mariukomamyte>
negaliu nei aš nei Jūs spręsti apie vaiko auklėjimo problemas ir kur jos padarytos vien iš to ką žinome. Aš žinau tik tiek ką Jūs pasakėt, o Jūs žinot tik tiek , ką matot ir ką pasakoja. Ar toje šeimoje yra dar vaikučių? Kokie mamytės ir tėvelio santykiai? Ar vaikui skiriama pakankamai dėmesio? Ar visi šeimos nariai vienodai bendrauja su vaiku? Ar vaikas neskriaudžiamas? Kaip mama kaip tėtis bendrauja su vaiku? Kokios šeimoje tiesyklės ar visi jų laikosi?
Aš jei gerai supratau, tai Jūs bijot, kad Jūsų vaikas nebūtų toks kaip Jūsų pažįstamos šeimos. Bet tai nereiškia kad auklėjimo stilius turi būti priešingas, galbūt ta šeima daro kažkokias klaideles auklėdami vaikuti.O galbūt visai jo neauklėja. Nes auklėti be fizinių bausmių, dar nereiškia pro pirštus į viską žiūrėti ir viską leisti.

Pagarbiai

Psichologė Vika

15. Jun 2010, 22:26

as auginu 1.1 metu sunu. jis irgi visur lenda, viska nori pasiekti, tai mes kartu ta daikta apciupinejam, apziurim, juk jam idomu. jei kazko neduodu tai isterika iskarto. tada as ji kazko kitu sudominu. juk toks dar amzius, kad jie nesupra galima ar negalima, jie nori ir viskas. cia reikia tiktai kantrybes, kantrybes, kantrybes

15. Jun 2010, 22:04

Bet jeigus vaikas, negera daro ir neklauso, kas jam sakoma, negalima i tai neatsizvelgti, nes, kaip sakoma veliau ir ant galvos gali uzlipti. Pazystu seima, kuri augina berniuka, nuo mazumes vaikas yra super aktyvus, visur lenda, tai gele nuo palanges numeta, apversdavo savo pietu lekstute, sujaugdavo paklota lova, spaudinedavo namu telefono mygtukus, kol galiausiai ji numete ir suduzo ir t.t kai taip nutigdavo mama su juo graziai kalbedavosi aiskindavao, kaip jis negerai elgiasi, Dabar mamos isvis neklauso, jai ji jam ka aiskina jis pastovi isklauso, buna, kad i kampa pastato, bet ir vel viskas is naujo. Namus aukstyn kojom vercia, buvo pas mus atvyke i svecius per gimtadieni tai ant torto padare su masinele rali. Kaip toki vaika aukleti, Kur padaryta klaida? Juk sakoma lenk medi kol jaunas, ar kazkas panasiai. Bijau, kad su mano vaiko elgiasiu tas pats nenutiktu, Jau dabar jis daro, tai kas zino, kad jam neleidziama.

14. Jun 2010, 23:56

laba diena

tikrai negaleciau geriau atsakyt nei atsake redvelvet. 1.2 men dar pats gyvenimo pazinimas. taip vaikai linke tam tikru laiko tarpu metyti daigtus. ne siaip sau. jie paima daikta i rankyte ir letai ji paleidzia, daznai dar pries paleisdami uzsimerkia, nes zino kad bus bumbt. jam idomu kaip krenta daiktas, koks garsas iseina, po to mama paduoda ta daikta vel. ir jis bvel krenta. kiekvienas daiktas krenta skirtingai ir skirtingas "bumt" buna. labai idomu. o technika!!!! tai ten daug lempuciu, mygtuku, jungikliu... kieta salta minksta... viskas taip idomu. pirmiausiai per burna, veliau per maziukus pirstukus pazistame pasauli...Drausti ar ne, Jusu reikalas. Gal kantriai parodyt, leist pamaigyt ir paciupinet,paragaut o po to pasakyt matei koks distancinis, su juo negalima zaist. cia tecio reikalai. Gal turit neveikianti distancini ar zaislini telefona. daug zaisliniu atitikmenu sukurta: magnetafonai, radijos , telefonai, racijos ir t.t
Apsikaustykit kantrybe ir nukelkit nuo palanges kad ir 100 kartu. amzinai taip netruks, nereikes jo saugot nuo palanges 10 metu. greitai laikas bega 😀
Kitas dalykas kuris man uzkliuvo, mariuko rankutes geros, ir pirsciukai geri ir mariukas geras, mariukas tik elgiasi netinkamai. Elgesi galima keisti, o mariuko ar rankyciu nepakeisi. mariukas isdykauja, rankytes neklauso, bet mariukas geras ir mariuka mama myli.
Jei tik kantybes yra siulyciau vengti fiziniu bausmiu, be to kaip supratau pati verkiancia sirdimi ji baudziat. Viska darote teisingai, mokyti suspesit. O galbut leiskit mokytis paciam? jei tiems pirsciukams viskas knieti supazindinkite su moliu, zvyru, plastelinu, zirniais, grikiais ir ivairiu formu makaronais, tiuliu ir oda...

Pagarbiai

Psichologe Vika

1 2