Lietuva geriau , ar visgi užsienis?

07. Dec, 10:16 Lukunia9 Lukunia9

Sveiki.Ar daug kas gyvenat užsieni ir kodel? Lietuva blogiau ar ir ten ne rožėm klota?  Ar visgi užsieni daugiau galimybiu i ateiti šviesia? Man idomi jusu nuomone.jus už gyvenima Lietuvoje ar užsieni?

Lukunia9 Lukunia9 07. Dec 2013, 20:21 Deivukė

😃 tai man ir nk.tik vyrui 😃 ir anastaziologe buvo lb pikta kj punigu negavo 😀 o pries tai jau taip graziai kalbejo.nu as zodziu buvau soke, ka reiskia visgi pinigai..

07. Dec 2013, 20:17 Zylutee

Man konkreciai ir tiesiai sviesiai niekas nepasake, kad galeciau atsidekoti, arba as nesuprantu ju pasakymu 😃

07. Dec 2013, 19:48 Lukunia9

Aš Vilkaviškio ligoninėj.

Lukunia9 Lukunia9 07. Dec 2013, 19:30 Zylutee

Kai israse tikrino

Lukunia9 Lukunia9 07. Dec 2013, 19:04

Vilniaus gimdymo namai.o tu?

07. Dec 2013, 18:54 Lukunia9

Aš po cp gulėjau savaitę, pas mus visas tiek laiko. Kasdien po kelis kartus ateidavo budinti gyd., o akušerės dar dažniau. Tiesa, kur tu gimdei?

Lukunia9 Lukunia9 07. Dec 2013, 18:52 mellisa

Tj taip. O as po cp gulejau 3 dienas 4 diena israse ir tik tada uzejo.o seip nieks neuzeidinejo i palata.gerai kad vyras buvp salia.

07. Dec 2013, 15:49 Lukunia9

Kai man darė planinį cp, tai buvau "tartis", bet sakė, kad jos (dvi medikės) neima pinigų, dovanų ar dar kažką, nebent po visko norėsiu atsidėkoti, tai galiu nupirkti ar gėlių, ar vaišių, bet aš nupirkau saldainių dėžę vadovaujančiai gyd. cp ir dar pridėjau 200 lt., tai jau geri metai laiko praėję, buvau pas ją konsultacijoj, tai sakė, kad mane konsultuos už dyką (lankiausi privačiai), tą patį daro ir kita gyd., jai irgi daviau 200 lt., bet dabar konsultuoja savo klinikoj nemokamai 😀Akušerėm iš vis nieko nedaviau, o buvau apšokinėta kiauras paras 😀
Aš manau, kad tau cp nepriklausė, tik apdūrino ir ištraukė pinigus už cp, kuris nepriklauso.

07. Dec 2013, 15:43 Zylutee

Žiūrint kokią sumą ar "reikia", ar "nori" mokėti, kartais į tą ligonių kasą gali labai apsišauti su noru sumokėti, tiesiog bus "graži" suma, nebent principas jau kitaip neleidžia. Apsilankymas pas ginekologą su ultragarsu ir kėde kainuoja apie 80 lt., tai įsivaizduoju kiek kainuoja gimdymas, sumos apvalios, jei nori per ligonių kasą mokėtis ir tartis su tam tikru mediku, tada "į kišenę" tikrai pigiau.
Taip, dūrina, bet čia sumoki 1000 lt., kai cp tau nepriklauso. O savo noru į ligonių kasą cp kažin ar daro, kad ir kiek moki, net nežinau.

Lukunia9 Lukunia9 07. Dec 2013, 15:41 mellisa

Nu vat butent kad durina.vyras lb jaudinosi kj man dare cp.soko busenoj buvo nes kj bandziau pati kartu dalyvavo lb bijodamas 😃 tj vat ir apdurino 😃

Lukunia9 Lukunia9 07. Dec 2013, 15:38

Na su akusere tj taremes lad priimtu gimdyma.bet padare cp
Tj as ir nzn isvis uz ka beveik 1000 lt buvo isleista.man bloga buvo as negalvojau apie tj net.o vat vyras durnelis premijos pridejo prie atlyginimo 😃

07. Dec 2013, 15:37

Šiaip Kauno klinikose tiesiai šviesiai vienai mamai kartu gulinčiai pasakė, kad nori cp - 1000 lt. ir viskas 😀 Kitoms sumos būna mažesnės, kai jau nepakelia gimdymo skausmų ir daktarai pasiūlo cp, sakė mokėjo 500 lt. viena. Bet va už ką akušeriam pinigai tada mokami, tai dievaži nesuvokiu 😃 Suprantu natūraliais takais gimdymas, tai gal, bet kitu atveju tiesiog dūrina pasimetusius tėvelius.

07. Dec 2013, 15:11

Dar negirdejau, kad uz priklausanti cp reiketu moketi, man dare, nes reikejo, niekam nieko nedavem, nors paskui buvo pas mane i palata atejes ir anestiozologas ir ta kuri siuvo, bet neturejau sveikatos galvoti apie pinigu davima kazkam, vyras irgi niekam nieko nedave 😀

07. Dec 2013, 14:58 Lukunia9

Tai tau cp nepriklausė, jei mokėjot tokius pinigus? Aš nieko už planinį cp nemokėjau, tik atsidėkojau gyd. po visko, bet ir tai nedaug, jos mane žiūri lygiai taip pat ar einu privačiai konsultacijai, ar valstybės apmokamai. O už ką akušerei pinigai, jei cp? Mes tik davėm akušerėm saldainių dėžę ir šampano butelį, jog leido vyrui nakvot 2 naktis pas mane (gulėjau viena dvivietėj).

Lukunia9 Lukunia9 07. Dec 2013, 14:44

Ir seip ne tik apie tj. Visur kur nenueini kreivai ziuri arba tiesiog duoda suprast kad reikia pinigu 😃 ir as skaitau kad cia zmones kalti
Kiso kiso isvien tuos lt, db net tiesiai jau daktarai reikalauja papildomai pinigu..

Lukunia9 Lukunia9 07. Dec 2013, 14:41 mellisa

Aš tarkim ir pries tuos kysius.zmones tikrai ipratino visur , vos kas iskart duot lt. Tarkim kj gimdziau teko daryti cezari.nors nesitariau tj po to atejo akusere i palata ir pasake vyrui eit atsiskaityt su gydyt. Nues vyras tieseo i ikis paklause kiek? Nu tj kaip vertini tipo zmonos gyvybe ir pan. Tj dave berots 700 lt po to akuserej 150lt ir ten saldainiai btendziai ir t.t.

07. Dec 2013, 14:23

pas mus kysiai nepriimtyni 😃 po gimdymo vyras saldumynu didziuli maisa davinejo ir tai neeme,tai gimdykloje palikom

07. Dec 2013, 13:44

Pas mus nemažai kas nemokama, nors kuo toliau, tuo labiau vos tik žengi į polikliniką ir jau moki. Aišku, neskaitau to, kad žmonės įpratino duot kyšius ir po to "reikalauja" iš visų.

07. Dec 2013, 13:36

medicina mokama.kas kart einant i poliklinika moku mazdaug 30euru,gaunu sask faktura,pristatu draudimui ir dalis pinigu gryzta i mano saskaita,tyrimai visi mokami.gimdymas-150euru moki iskarto ir po keliu men gauni apie 500euru saskaita

07. Dec 2013, 13:34

na taip ir pas mus pragyvenimas brangus.mes pvz mokam kas menesi uz dujas ir elektra(vandens pasildymas ir kambariu sildymas dujomis) po 116euru plius 50euru uz vandeni.kiekviena menesi moki ta pati,bet kai metu gale ateina saskaita uz metus laiko likuti tai nezynai zmogau kur detis (jai moki 116euru tai ka isnaudoji virs),mes karta per metus uz ta likuti gauname apie 1000euru saskaita plius uz siuksles i trimestra moki po 100euru.o jai dar dirbantis draudimui moki (kandangi turim savo versla tai vyras kas 3men moka po 600euru draudimui).tai va,pragyvenimas tai tikrai brangus

07. Dec 2013, 13:21

Pas mus nedirbanti mama gauna iki 36 sav. 260 lt., labai ribotas laikotarpis kada gali kreiptis. Iš darbovietės pas mus nieko negauni.
Vienu žodžiu, jei tik įmanoma, tai aš už užsienį 😀 Patys ten būtume seniausia išvarę, bet negalim.

07. Dec 2013, 13:11

jai nedirbi tai gauni tik pries gimdyma o po gimdymo tik vaikucio kas menesiniai pinigeliai.o jai dirbantis tai gauni pries gimdyma,po gimdymo,greiciausiai dar is darbovietes ir vaiko kasmenesiniai pinigai

07. Dec 2013, 13:09

dirbantis ar ne bet pries gimstant pirmajam vaikuciui gauni 1500euru.(su lyg kiekvienu vaikuciu suma mazeja),dabar su sekanciu vaiku gavau 1200euru, dar sekantis 900euru...
jai dirbantis po gimdymo 2500euru gauni,sekanciam mazeja o kiek nezynau nes nedirbu..

07. Dec 2013, 12:25 Ingaa

Tikrai ne, tarkim mano sesuo gauna, nors jų mėnesinės pajamos yra geroookai didesnė nei mūsų 😃 Esmė tame, kad jos vyras dirba užsieny, o čia registruotas darbo biržoje, lietuviai netingi pasiieškoti kas kur, todėl ir neretai moka kam visai nereikėtų net. Bet iš dalies kam neišpešti, jei galima išpešti, kad ir kelis lt., visi taip daro, kas gali, kiti milijonais ir vieša paslaptis 😃 Pas mus kai gimsta vaikas gauni 1430 lt. vaiko gimimo išmoką, neskaitant to, kad tėtis gauna 1 mėn. tėvystės apmokamų atostogų 😀 Aišku, mama, jei "užsidirbusi", gauna motinystės išmokas pagal pasirinkimą - arba 1 m. 100%, arba 1 m. 70%, antrus metus - 40% ir čia ne atlyginimo, o paskutinių metinių pajamų, bet išdirbusi turi būti 2 m. Jei turėjai nedarbingumo, tai tiek ir tegausi, kaip buvo man.

Lukunia9 Lukunia9 07. Dec 2013, 11:28

Nu nieko sau.. visai nepalyginamos sumos 😃

07. Dec 2013, 11:09

o matai,as galvojau kiekvienam vaikuciui tie 97 litukai,o pasyrodo kad ne.pas mus kai vaikutis gimsta gauna kazkur apie 75eurus per men.ta suma nezymiai auga (per 3metus paaugo tik iki 85euru).jai turi 2 vaikiukus tai tada uz abu per menesi gauni 250euru ir velgi suma auga.jai trys vaikiukai tai apie 400-450 euru... iki vaikui sueina 18metu

07. Dec 2013, 11:09

o matai,as galvojau kiekvienam vaikuciui tie 97 litukai,o pasyrodo kad ne.pas mus kai vaikutis gimsta gauna kazkur apie 75eurus per men.ta suma nezymiai auga (per 3metus paaugo tik iki 85euru).jai turi 2 vaikiukus tai tada uz abu per menesi gauni 250euru ir velgi suma auga.jai trys vaikiukai tai apie 400-450 euru... iki vaikui sueina 18metu

07. Dec 2013, 11:01

Sveikos 😀 Faktas, kad pragyvenimas lengvesnis užsieny, tačiau ir ten jei nori nieko neveikti, tai būsi niekam nereikalingas. Nėra gyvenimo rožėmis kloto (tik serialuose 😃)
Mes gyvenam Lietuvoje, nors rudenį vyras jau planavo vykti į užsienį dėl sumažinto atlyginimo, tačiau visa tai nusikėlė dėl mano nėštumo. Aišku, maistui, drabužiams iš labdarynų pakanka ir čia pragyventi, pramogoms ar naujiems firminiams drabužiams susitaupom 😀 Dėl medicinos tai esu patenkinta Lietuvos medicina, jei ne jie, tai nebūčiau galėjus turėti savo vaikučių 😀
Kitas dalykas ar ir žmogaus poreikiai. Jei turi savo daržą, netingi auginti, tai žymiai pigiau galima pragyventi (jei mėgsti daržoves ir vaisius 😀) Yra šeimų, kurios pergyvena kaip pragyventi, tačiau šeimas maitina picukėm, vaikai juk nieko daugiau nevalgo 😃
Inga, aš jokių vaiko pinigų negaunu, mes per turtingi jas gauti pasirodo, nes šeimos nariui jei tenka per mėn. daugiau nei 525 lt., tai viskas, jokių 97 lt. negausi 😃

07. Dec 2013, 10:44

vyras juokais sako kad net labiau apsymoka nedirbti 😃 viena seima cia gyveno bute su tryjais vaikais,vienintelis vyras buvo dirbantis.na pamaste pamaste ir nusprende baigti darba.ir ka gyvena sau dveju aukstu name,susiremontavo graziai.tereikia mastyti 😀

07. Dec 2013, 10:40

na bet cia vaiko ismokos didesnes.cia vaikui mokami pinigai iki kol sueina 18metu ir ta suma nuo gimimo vis auga ir auga.o lietuvoj ka,97litus gausi iki vaikui metukai sueis ar keli metukai ir viskas.cia jai seimoje niekas nedirba tai valstybe apmoka tau buta,komunalinius,medicina,skiria maista ir visko ko reikia vaikiukui ar buityje (skalbikliai prausikliai,pampersai,misinukai...),duoda apie 700 euru pragyvenimui ir dar plius uz kiekviena vaika po 200euru.tai kaip manot kur geriau?

1 2 3 4