Kalbos raida

03. Mar, 05:06

mano mergyte yra jau 1.8menesiu bet dar nieko nesnekam tik mamam ir panasius garsus.Oskaitom daug kniguciu ir parodo ka paprasau bet tarti net nemegina. kas patartu kaip prakalbinti vaikeli?:)

mergele35 mergele35 22. Jun 2011, 17:50

sveikos mano mazajai metai ir 8 men o ji beveik nekalba tik ciauskai savo nesuprantama kalba☹

14. Apr 2011, 18:06

o man atrodo, kad nesvarbu, vaikas auga namuose, ar darzelyje laika leidzia, turi broliu ar ne, nes mano yra vienas vaikas, bet jis kalba. turbut daugiau itakos turi tai, kiek daug su vaiku bendrauji, kaip jis vystosi, juk kiekviena skirtingas, negali visi vienu metu pradeti sneketi. mano mazius girdi tik suaugusiu kalba, ja puikia kartoja, net pagaunam, kad klausosi apie mes snekame. o su vaikais jis kalba vaiku kalba, zinoma, jei mazesnis pauksciu kalba ciulba, tai mano ir nebemoka teisingai kalbeti, tuoj megdzioja.

14. Apr 2011, 15:48

Musu dukrytei 2m. tai irgi ne ka geriau kalbam kaip jus cia pasakojat. Bet pastoviai yra klausinejama kas cia ? Kartais buna tokia diena kad pasakom labai aiskiai zodeliu, o buna dienu kad tik savo kalba burbuliuojam. manyciau, kad turi itkos vaiko kalbejimui tai, ar vaikas eina i darzeli, o gal net seimoje yra vyresniu seseru ar broliu. Ir vaikas tikrai kalbes daugiau nei vienas aukdamas ir budamas tik tarp suaugusiuju 😉Bet nenuleiskim ranku ir kalbekim, aiskinkim, zaiskim. Ir laikui begant galesim su vaiku kartu svajoti ir daug mielu dalyku isgirsti is mazyciu lupyciu 😉

12. Apr 2011, 10:14

mano ir metu ir 9 men.kalba ir beveik nieko,bet puikiai viska supranta,moka parodyt ko pats nori😀as ne trupucio nepergyvenu,ateis laikas ir kalbes😀

12. Apr 2011, 10:09

mamos,nenorekit,kad metu laiko vaikas kalbetu.jeigu pasako mama,tete ir labai gerai.musiske taip pat 1,9m,o daug ka kalba pauksciu kalba.svarbu,kad vaikas supranta,protauja su laiku ateis ir kalba.

12. Apr 2011, 08:20

kaciukai. kjadangi jums kiek suprantu buvo lūpytės nesuaugimas, tai patarčiau kreiptis į logopedą, kad bent jums parodytų kokius pratimėlius galima atlikinėt kad patreniruot kalbos padargus. Kaip ir dauguma mamyčių sakė kalbant su vaiku mažybines formas galima naudoti, tik nenaudokite vaiko kalbos tokių kaip niam , au miau ir panašiai. Kalbėkite normalia savo kalba vaikas tikrai puikiai supranta. Ir dar kai sakotear prašote ką nors atlikti pasistenkite su vaiku palaikyti akių kontaktą. Netrukus pastebėsite kad vaikas įdėmiai stebi jus, lyg skaitytu iš lūpų😀

12. Apr 2011, 07:59

sveikutes,mums irgi metukai ir menuo,sakom tik mama,mamam,au,stengiuosi aiskiai sakyt zodzius,kaip cia mamos ir rase,dabar po truputi atsiranda kiti garsai,ka,ba,ta,manau,kad ateis laikas ir prades kalbet.o suprantam viska,padaro ir atnesa ko paprasai.tik tetis labai laukia kada gi tete pasakys,o tai vis mama ir mama😀

11. Apr 2011, 21:47

Sveikos mamytes. mano suneliui 1 metukai ir savaite, taciau nieko neparodo kai klausiu, nieko neatnesa. siaip kazka ciauska, dazniausiai tete, mamam, ate. kartais parodo ate, ploja katutes. ar reiketu sunerimti, nes sunku tokio amziaus tikriausiai jau turetu suprasti atnesk ar pats ko nori paprasyti.

04. Mar 2011, 10:07

mes esam 2,5 metuku ir pilnai kalbam. dar neturejo 2 metuku, jau kalbejo pavieniais, aiskiais zodziais, mes niekada nesakem atia atia ar niam niam, visada buvo ir yra gerti, valgyti, ir jis kuo puikiausiai isisavino. kai pradejo klausti cia kas? pilnai atsakydavau ir, jei zinau, kad jis zino tik manes klausia, tada as pakartoju, o kas cia yra? ir pasako. o dabar jo megstamiausias uzsiemimas yra klabeti, galeti tarsketi ir nenutilti, kiekviena judesi igarsina, ka kalbame pakartoja. o del mazybiniu zodziu formu, tai namie nemokeme, bet darzelyje juos tik mazybiniais moko, pareina ir sako: noriu paglostyti mamytei galvele, arba skauda naguti, gersiu arbatele, valgysiu kosyte

03. Mar 2011, 23:00

maniske ''kas cia?'' pradejo sakyti nuo 11men., bet neaiskiai, poto aiskiau, dbr mums 1m.10men.kalbam gan nemazai, sakiniais dar nesakom, bet kalbam daug.Man gydytoja rekomendavo, kad kai vaikutis klausia kas cia, atsakyti ir apibudinti daigta su kuo daugiau budvardziu, taip ir darom.

03. Mar 2011, 23:00

manoji ir viska rodo ir megdzioja, net keista kai tokia maza, o supranta ko prasau😃

03. Mar 2011, 20:29

niu mes savo kalba murmam visokius skemenis bet nesisteng sakytidaugiau. Gal kas esat susidure su vaikais kuriem yra zuikio lupyte. nes mum daktarai sak ka mum bus sunkiau kalbet bet noreciau suzinot kaip kitiem tokiem vaikams sekas tart zodelius. gal zino kokiu patarimu

03. Mar 2011, 20:23

mano mazoji metuku sako tete-tete,mamam-mama,amamam-valgyt,vauvau-suo😃 ate-ate 😀 ir savo kalba daug skiemenu,as ir sakau mazybinius zodelius nes kitaip neiseina 😃

03. Mar 2011, 20:14

mes ir naudojam ir miau, bet vistiek kate sako😀 siaip mums 1,3 jau sako tete, mama, kate, ne, da, kas cia, baba ir dar neaiskiu daug😃

03. Mar 2011, 20:04

mes naudojam ir mazybinius 😀

03. Mar 2011, 19:24

Gerdai teisingai sako.viska ka darai turi ivardinti,mazybiniu zodziu nenaudojant...tarkim ne katyte, o kate 😀

03. Mar 2011, 19:10

kaciuk,jei vystetes nromaliai,tai titkrai turetu sakyti zodelius.Na keli mano patarimai: turi istisai ivardinti,ka darote,ka matote...kai nori sulaukti atsakymo,tai turi laukti,kad savo kalba pabandytu atkartoti,tada tu pakartoji taisyklingai,vaikas bandys savo "taisyklinga" varianta pasakyti 😃 kuo daugiau kartosite zodi,tuo ji greiciau isimins ir nepamirs 😀 tiesa venkit igarsinimu kaip amam,tepu tepu,auau...juos galima sakyti,bet po to,kai pasakote kas taip daro...tarkim einam valgyti amamam....o siaip del sventos ramybes as pasikonsultuociau su pediatru,gal nusius kur nors,kur nuramins jus,akd viskas ok,ar pades prakalbinti mazaja busima kalbininke 😉

03. Mar 2011, 17:41

siaip as del savo ramumo,nes turim bedeliu prasiau pas logopeda,aciu dievui mes pagal savo amziu elgiames kaip priklauso 😀 metu laiko vaikas turi sakyti 1zodi bent 😀 o su kiekvienu men po viena dasideda 😀 jusu amziaus vaiaks turetu amziausiai 8zodelius pasakyti 😀

03. Mar 2011, 17:06

mano mergyte yra jau 1.8menesiu bet dar nieko nesnekam tik mamam ir panasius garsus.Oskaitom daug kniguciu ir parodo ka paprasau bet tarti net nemegina. kas patartu kaip prakalbinti vaikeli?😀

1 2