Kaip sutramdyti hiperaktyvų vaiką?

16. Nov, 01:02

sveikos mamytes turiu sunu kuris yra labai hiperaktyvus pries pusmeti jis man buvo geras ramus vaikas .nu o dabar nezinau kaip man su juo kalbet kaip man rei su juo elgtis nenusedi net masinoje .net miegot negali nueit ramei.ka man daryt .

17. Feb 2012, 20:14

apie barbes, man iš principo nepatinka, tai mergaičių žalojimas, kad jos visos būtų skeletai. tai savo mergaitei tokių lėlių nepirksiu ir manau tokių žaidimų nežais, mums geriau mašinos 😃
yra visokių žaidimų,
man labiau tinka lavinantys žaidimai 😉
http://www.valdopatarimai.lt/zaidimas-atminties-lavinimas/
http://pradinukai.lt/testai-lietuviu/

17. Feb 2012, 19:51

zaneta mano vaikas išmokintas elgtis prie kompiuterio. per savaite gauna 2 val. ir viskas. ir jam tai nėra kažkas blogai kad nesėdi prie kompo ir be to yra daug veiklos 😃
puslapiukus pasiaktysiu panagrinėsiu, parašysiu 😉

17. Feb 2012, 19:50

viniuke26 jei tiek laiko išsėdi nėra ji hiperaktyvi. tiesiog judrus vaikas, su kuriuo reikia užsiimti ir tinkamai nukreipti jos energija.
jei blogas kvapas tai greičiausiai gali būti refliuksas. klauskite savo gydytojo, ji patars kaip keisti maitinima ką galima duoti ko negalima. sėkmės

06. Dec 2011, 14:15

Sveikos mamytes, turiu klausimuka 😀 kiek leidziate ir ar leidziate savo vaikuciams zaisti prie kompiuterio ir kaip renkate zaidimus? kiek paziurejau tie zaidimukai kiti baisoki ir pan. tai nutariau pati sukurti puslapiuka http://www.barbe.lt/ ar galit paziuret ir parasyti atsiliepimu. Taip pat dar sukuriau http://www.zaidziu.lt/

28. Oct 2011, 18:23

ir ji lb hiperaktyvi,nieko neklauso sako kad demesio truksta jai,bet ji is mano kambario ne per zingsni neiseina,tik nuperku nauja daikta tai gal 15min ramu paskiau numeta net neisivaizduoju kuo ja sudomint,jai susidomejimas trunka 15min

28. Oct 2011, 18:17

sveikos mamos ka darot su vaikuciu dantukais,matot mano mazajai nuo antibijotiku sugede beveik visi tai uzvakar padarem operacija isrove 13 dantuku,viskas jai gerai tik is burnos toks ziaurus kvapas,gal turit kas patarimu,nes db valyt kokia savaite dantuku negalim

07. Oct 2010, 16:40

Roga, aciu tau uz protingas mintis!!!
Cyple2, ka reiskia nera blogiau uz hiperaktyvu vaika? Nusispjauk daugybe kartu, apibelsk visus stalus ir kiemo medzius!!!
Siaip, dabar tiesiog madinga sakyti, kad mano vaikas hiperaktyvus. Kazkada taip buvo su migrena 😃 O jei koks daktarelis is akies nustato, kad vaikas hiperaktyvus ir israso RELANIUM, tai siulau toki sundaktari i teisma ir kuo greiciau!
O visoms mamoms, auginancioms judrius ar hiperaktyvius vaikus - linkiu dideliausios sekmes, kantrybes ir meiles savo stebukleliams!!!

24. Sep 2010, 17:03

Sveikos,
nepykit įkišiu savo nosį. auginu 11metų hiperaktyvų vaiką. ne tokį kur dabar bet kosk gydytojas prilipina hiper. tai yra sutrikimas, smegenyse yra pakitimai (darant tomograma parodo). ir iš hiperaktyvumo neišaugoma ne batai, kad išaugtų, o tik išmoksta gyventi su savimi. tik apie 35 proc. vaikų kaip saukote išaauga. hiperaktyvuma nustato gydytojų konsiuliumas, ne vienas gydytojas. nuo sunkumo skiriamas gydymas. šeimos terapija yra butina. nuo sunkuma priklauso ir vaiko gydymas - ar užtenka grieštaus grafiko, užimtumo, darbo su psichologe ir psichiatru, sunkesniais atvejais gydoma vaistais, kurie lietuvoje nekompensuojami. raminamieji hiperaktyviems vaikams yra nerekomenduojama duoti, nes juos dar labiau užveda. įsivaizduokite jei slopintų kūna, bet juk smegenų nenuslopinsi, jie nesuprasdami bando įveikti ri dar labiau judės, kris. yra net daromas ekspermentas dienos metu maža kiekį duodama raminamųjų ir žiūrima, kaip reaguos, reakcija gali būti sunki. jokiu budu neduoti ant nakties, nes nakties metu vaikas nepailsėsi. dažnai hiperatyvus vaikai sunkiai miega, mažai valgo, neretai būna ir kalba sutrikusi, nes su šiuo sutrikimu eina kartu ir dar papildomų sutrikimų ir ligų.

apie amžių, hiperaktyvumas nustatomas 6 metų.

iki 3 metų vaikams yra judėjimo amžius, jie juda daugiau, nes nori pažinti pasaulį, todėl, kartais atrodo, kad nenusėdi vietoje.
teisingai sakote reikia daug daug užsiimti ir nukreipti jų judėjima tinkam linkme, jei griauna tai kartu tvarkyti ir jokiu budu neiti pačiai ir netvarkyti.
labai gerai viena pasakėte, kad kepėte, verdate, tai jiems patinka.
labiausiai vargina, kai nežinai ką daryti. pats svarbiausias dalykas yra gienos rėžimas, viska daryti laiku, galima net lentele padaryti mažiukams su paveikslėliais, ką kada darysite. pvz.: ryte kelėtės tada ir tada; einate praustis; valytis dantukus; valgyti;eisite į lauka-darželį; pareinate namo; persirengiate; prausėtės; sėdate su visa šeima pavalgyti, miegoti irgi galite pasidaryti rituala, nusiprausėte, persirengėte, jus skaitote pasaka, ar darote vaikui masaža (vaikus ramina mamos prisilietimai prie vaiko)

buvo įmesti kaip patiems tėvams stebėti vaika ar nėra hiperaktyvumo, tada jau kreiptis pagalbos jei reikia.

tikiuosi nesupyksite.ačiū.

12. Apr 2010, 10:11

nera blogiau uz hiperaktyvu vaika kas augina toki tikrai mane supras.

22. Nov 2009, 20:13

taip komisija praeini ir tau nustato komisija , psichologai ir t t . Tada paraso kad tavo vaikas nesveikas ir tau uz darzely maziau moketi . Nes hiperaktyvumas tai jau nukrypimas nuo normu

22. Nov 2009, 17:00

ta prasme uz darzeli reiktu moket daugiau jei toks irasas butu?

22. Nov 2009, 16:23

mano vaikam nustatyta bet as pazymu netvarkiau nes ir uz darzely eina mokestis kaip ir su logopedo pazyma mokestis tik uz ugdyma po 1 lt .taciau ateiti einant i mokykla iskils problemu tad mano gydytoja patare netvarkyti .

22. Nov 2009, 15:48

taigi nors jis nustatomas tik velesniam amziuj,gydytojai pagal pozymius jau gali nuspeti koks vaikas bus ateityje,nes turi praktikos.bet vieniem praeina,kitiem ne.mum visi pozymiai buvo ir net raidos centre psichologe neturejo ka patart kaip elgtis su juo,buvo nustebus kad tokiam amziuj taip opiai pasireiskia viskas,taciau ligtai tvarkos tos bedos ir jau lengviau 😀 😀 😀

22. Nov 2009, 15:23

Hiperaktyvių vaikų problemos ir jų įveikimo būdai įvairiame amžiuje

1. Kūdikiai (0 – 1 metų amžiaus)
Mamos šiame amžiuje susiduria su įvairiais sunkumais. Kūdikis gali būti sutrikęs, per daug gyvas. Kartais tokie kūdikiai nemėgsta, kai juos liečia, apkabina ar priglaudžia. Jiems gali užeiti nepaguodžiamo verksmo epizodai (“veriantis klyksmas”).
Dažnai tokie kūdikiai elgiasi taip, lyg būtų pastoviai alkani: greitai, dideliais gurkšniais ryja pieną, tuo pačiu prarydami daug oro. Dėl to dažni pilvuko skausmai, vidurių užkietėjimai. Kadangi šie kūdikiai irzlūs, neramūs, įsitempę, dažniau nemiegantys nei miegantys, savaime suprantama, jų mamos tampa neramiomis, susirūpinusiomis, pervargusiomis.
Patarimai ir pasiūlymai tokių kūdikų mamoms:
• kai vaikas be saiko verkia, įvyniokite jį šiltai į antklodę, vaikas pasijus saugesnis, tai padės jį nuraminti. Nesikamuokite, kad vaiką “lepinate”;
• maitinkite lėtai, dažnai darant pertraukas, tačiau tai neturėtų tęstis ilgiau nei 30 minučių;
• pirmuosius 3 gyvenimo mėnesius apribokite kūdikio kontaktus su nepažįstamais žmonėmis, kad kūdikis nebūtų per daug stimuliuojamas. Tuo pačiu sumažinsite infekcijos pavojų;
• būkite kantrios su per daug aktyviu kūdikiu,pvz., pasikeitus nusistovėjusiai maitinimo praktikai ar maisto tirštumui, kūdikis gali atsisakyti maisto. Atitraukiant vaiko dėmesį pasipriešinimo metu galima panaudoti barškučius, judančius žaislus;
• Jūsų vaiko irzlumo ar miego problemų sušvelninimui gydytojas gali laikinai išrašyti raminančių vaistų;
• planuokite sau laisvą laiką, kad apsaugotumėte save nuo depresijos ar nuo to, kad nenutartumėte atstumti savo “sunkaus” vaiko. Jei įmanoma, darykite tai kasdien;
• susiraskite rūpestingą ateinančią auklę ar dalinkitės vaiko priežiūros laiką su kita mama, kuriai taip pat reikalingas atokvėpis.

Pradedantys vaikščioti kūdikiai ir ikimokykliniai vaikai
• Pagrindinis reikalavimas tėvams, auklėjant šio amžiaus vaikus, yra “šaltakraujiškumo, ramumo” išlaikymas. Tai yra metai, kada vaikas privalo išmokti tvarkyti savo poreikius ir derintis prie visuomenės reikalavimų. Daugelis vaikų visiškai gerai prisitaiko prie taisyklių ir apribojimų, su kuriais susiduria šiame amžiuje, tačiau hiperaktyvūs vaikai gali sutikti šiuos naujus pasikeitimus nesuvaldomu priešiškumu, užsispyrimu ir agresija. Gali kilti pykčio, susierzinimo priepuoliai, vaikai gali elgtis impulsyviai, nepaklusniai, kovoti.

Patarimai ir pasiūlymai 1 – 2 metų amžiuje
• jei turite hiperaktyvų pradedantį vaikščioti kūdikį, pagrindinė taisyklė, kad apsaugotumėte savo vaiką - niekada neatsisukite į jį nugara;
• nedėkite viliojančių ar “uždraustų” daiktų ant šaldytuvo ar spintelių, nuimkite ir užrakinkite vaistus, valymo skysčius, stiklinius indus ir aštrius instrumentus. Uždenkite visas elektros rozetes;
• jei per daug aktyvus elgesys išlieka ilgesnį laiką, patalpinkite vaiką į žaidimų aukštelę ar “saugų” kambarį;
• dažnai hiperaktyvūs vaikai turi neįprastų valgymo įpročių. Stenkitės pasirūpinti subalansuota mityba, nes sutrikęs maisto asortimentas gali sukelti mažakraujystę su geležies trūkumu. Galite duoti lengvų užkandžių tarp maitinimų, valgant pateikite nedidelį maisto kiekį, nereikalaukite, kad vaikas būtinai suvalgytų.
• per daug įsiaudrinusius hiperaktyvius vaikus galima laikinai suvaldyti, tvirtai apglėbiant, ir palaikyti, kol nurimsta.
Patarimai ir pasiūlymai 3 – 6 metų amžiuje
• būkite pakankamai pasiruošę tvarkytis su įvairiausiomis blogo elgesio formomis. Svarbu išmokti įveikti netinkamą ar piktą elgesį įvairiose situacijose:valgant;važiuojant viešu transportu;vaikų darželyje;parduotuvėje;lankantis pas gydytoją;bažnyčioje ir t.t. Įsikišti reikėtų fiziškai sulaikant: tik tvirtas valdymas gali padėti vaikui atgauti savikontrolę,
• perspėjimas apie būsimus įvykius šiems vaikams nepalengvina padėties. Jie turi ypatingai aktyvią vaizduotę ir, jei duodama laiko galvoti apie naujus išgyvenimus, gali išsivystyti nepagrįstos baimės ir rūpesčiai;
• bardami negrasinkite ir neapkalbėkite blogai besielgiančio hiperaktyvaus vaiko, tai pakenks vaiko savęs suvokimui, vertinimui. Tokie vaikai labai jautrūs, bet kokios rūšies kritika bus žalinga;
• netaikykite fizinių bausmių bei fizinio aktyvumo ribojimo kaip bausmės;
• nesitikėkite, kad vaikas atkreips dėmesį į kelis momentus ar atsimins daugiau kaip vieną paliepimą tuo pačiu metu;
• jei kokioje nors situacijoje vaikas tampa visiškai nekontroliuojamas, mėginkite taikyti izoliavimą, patalpinant vaiką mažame kambaryje ar atskiroje patalpos dalyje. Paprastai vaikas ramesnis ir lengviau valdomas mažoje erdvėje, kur nėra žmonių;
• įtikinėjimas, diskusija su šiais vaikais dažnai gali sukelti tik beprasmius ginčus. Diskusija pageidautina, kai vaikas vartoja vaistus;
• jei vaikas įgriso savo plepumu, galima pasiūlyti jam malonius užsiėmimus:
- pasiklausyti įrašų;
- pačiam įrašyti savo dainavimą ar pasakojimą;
- pažaisti įvairius žaidimus ar atlikti paprastus namų ruošos darbus;
• ignoruokite pykčio, įniršio priepuolius. Geriausia tuo metu išeiti Nepabloginkite situacijos įtikinėdami, bardami ar kritikuodami. Jei pykčio priepuolius lydi galvos daužymas, nupirkite apsauginį galvos apdangalą, kad vaikas nesusižeistų;
• svarbu suprasti ir pripažinti, kad Jūs turite prieštaringus jausmus savo vaikui: kartais jaučiate pyktį, kitu metu - meilę ir prisirišimą;
• atminkite, kad tokie vaikai reikalauja didelio tvirtumo, pastovumo, apribojimo, švelnumo iš abiejų tėvų.

22. Nov 2009, 14:44

ir mamytes kas turit rimtu itarimu,kreipkites kvalifikuotos pagalbos,manau,o ne nuomoniu klausykit 😉

22. Nov 2009, 14:38

Kokį vaiką laikome hiperaktyviu?

Vaikas neįstengia susikaupti, negali pabaigti nė vieno pradėto darbelio, nuolat juda, kruta, nereaguoja į aplinkinių įspėjimus, yra labai triukšmingas, nenustygsta vietoje, išsiblaškęs, pameta savo daiktus. Dažnai nejaučia pavojaus: nebijo aukščio, neapsidairęs bėga per gatvę. Vaikas gali būti tikras šnekutis, bet klausyti ramiai, ką sako kiti, nemoka, neišklausę klausimo, skuba atsakyti. Vaikui sunku nusėdėti vietoje, jis griebia įvairius daiktus, atidarinėja stalčius, laipioja ant kėdžių. Dažnai būna dirglus, greit supyksta.
Pradėjus lankyti mokyklą, vaikas nepajėgia laikytis nustatytos tvarkos, kontroliuoti savo elgesio. Per pamokas susikaupia tik tada, kai veikla labai įdomi.

Hiperaktyvumo požymiai ryškiausiai pasireiškia apie 7-12 metus. 25-50 proc. vaikų išauga šį sunkumą lytinio brendimo metu.

22. Nov 2009, 14:35

Ar judrus vaikas tas pats, kas hiperaktyvus?NE.
Pagrindiniai hiperaktyvumo požymiai yra du:
1.Per didelis aktyvumas (judrumas).
2.Sutrikęs dėmesys.
Abu šie požymiai yra būtini, nustatant diagnozę ir turi pasireikšti daugiau nei vienos rūšies situacijose, pvz., namuose, mokykloje, poliklinikoje.
Hiperaktyvumas nustatomas tada, kai judrumas, sugebėjimas išlaikyti dėmesį neatitinka vaiko amžiaus.

Ar kūdikiai būna hiperaktyvūs?

Kūdikio temperamentas lemia jo aktyvumo lygį. Tai įgimta. Aktyvaus temperamento vaikas gali nebūti hiperaktyvus. Tačiau, jeigu šalia padidėjusio aktyvumo yra miego, maitinimo sunkumų, būtinai kreipkitės psichologinės pagalbos.
Per kūdikio miegą, maitinimą gali pasireikšti kūdikio- motinos santykių problemos. Sprendžiant šias problemas reikalinga
kvalifikuota pagalba, pvz., labai gali padėti motinos- kūdikio 15-20 min. bendravimo (žaidimo, valgymo) filmavimas ir kruopšti vaizdo medžiagos analizė kartu su mama, taip pat pokalbiai su mama.

21. Nov 2009, 14:31

stai mamytes siandien leidau savo brigadai pyraga patiems kepti na truputy pridege , bet as ranku net nekisau tai va guliu , kava geriu , pyraga valgau . net indus vaikai suplove . Ir pastebejau kad jiems kai duodi darbu jie darosi geresni ir atsakingesni . Nebijokite mamos savo vaikams duoti darbu nes jie tikrai jauciasi gerai ir gal nepavyks is pirmo karto taciau kita syki viskas bus gerai

21. Nov 2009, 13:04

labukas.as cia naujoke,bet labai noriu draugauti.mano berniukas jau didukas,jam 6metukai.labai aktyvus,plepus,smalsus.siuo metu,as sergu,patikekit,tikrai nelengva,mat mano nenuorama pastoviai reikalauja demesio.tad tenka sugalvoti uzduoteliu,kad tureciau nors minute ramybes.

20. Nov 2009, 11:39

va va-pritariu ausrelytei! dazniausiai,mamos,bijodamos,kad vaikas priters,ne taip padarys ir t.t. neduoda vaikui daryt visokiu darbu darbeliu,ka pati mama daro(aisku nekalbu apie adatos davima ar degtuku degima) O vaikams,kaip tik norisi viska daryt ta pati.Mano mergyte ramus vaikas,bet irgi nori dalyvaut visame kame,ka as darau.Ir leidziu.Jai vos trys metukai,o jau zino,kad darant tesla reikia kiausiniu,grietines,miltu... 😃 Viska pati paima ir deda i dubeni 😃 Ir koks idomus procesas-maisyti ta tesla 😃

19. Nov 2009, 11:01

aciu mamytem uz patarimus.pabandysiu ir as su muzika ji uzvaldyt nupirksiu ausinuka.gal pades.

18. Nov 2009, 11:48

dekui mamytes 😉 😀 😀

18. Nov 2009, 11:17

mano maze irgi per daug judri,tikiuos,kad isaugs 😀

18. Nov 2009, 11:16

Oi prisiskaiciau cia jusu mano tikrai hiperaktyvus ir tramdyti as ju netramdau o uzimu darbais , nes sutramdyti neymanoma jie is principo pridarys nesamoniu , o as su jais darau viska nuo tvarkymosi iki kitu reikalu , negaliu ant ju pykti nes pati esu nuo mazens hiperaktyvi tik tais laikais nieks apie tai nekalbejo buvau problematiskas vaikas o dabar turiu du tokius kaip as tad man lengviau nes galiu numatyti ka jie sugalvojo . Dabar susitaikiau su tuo ir nematau problemos tik bandau vis tartis , kalbeti kazkuo uzimti , mes kartu darom valgyti , skutam bulves , maisom tesla , plaunam indus , plaunam grindis siurbem jiems tikrai patinka tad , netramdykit o duokite darbo , musu vaikuciai patys sauniausi .

18. Nov 2009, 09:55

su gimtadieniu😉

18. Nov 2009, 07:51

julytegeramamyte su pirmuoju gimtadieniu 🌷🌷🌷 😀

17. Nov 2009, 23:43

tai gydytoja ir neurologe skiriasi.mano gydytoja sake hyperaktyvus,o tai nesamone,neurologe pasake kad tiesiog labai aktyvus. o mes neeisim ryt,ruosim baliu,nes mum ryt jau metukai 😀)) bet eis marius kol as gaminsiu viska,tai galit su juo eit pavaiksciot 😃

17. Nov 2009, 23:14

o tai kaip jai tavo gera gydytoja nustate 6men vaika hiper aktyvu jai pati rasai kad nustatoma nuo 4metu? beto julyte as ryt eisiu i kiema 😃

17. Nov 2009, 23:10

nu tai cia visos ir sako,kad ne hiperaktyvus o judrus 😉

17. Nov 2009, 23:03

hiper aktivumas ira labai sunki liga.o vaikutis ira judrus kai jie mokosi aisku ne visi.bet mamytes atskirkit hiper aktivuma nuo aktivumo

1 2