Viskas, ką norėjote žinoti apie nevaisingumą: I dalis

Viskas, ką norėjote žinoti apie nevaisingumą: I dalis

08. Dec 2009, 00:00

 

Štai ir atėjo metas, kai Baltijos Amerikos klinikos gydytojas akušeris – ginekologas Rimantas Gricius pasiruošęs atsakyti į Jūsų anksčiau pateiktus klausimus apie nevaisingumą. Šiandien – šios temos įžanga ir pirmoji atsakymų dalis.

 

Mūsų nedidelėje senstančioje ir vis mažiau atsinaujinančioje populiacijoje nevaisingumas yra tikrai didelė ir rimta problema.

 

Pasak Baltijos Amerikos klinikos gydytojo akušerio Rimanto Griciaus, apie 15 – 20 procentų vaisingo amžiaus porų turi vaisingumo sutrikimų.

 

Grubiai skaičiuojant, apie trečdalį nevaisingumo priežasčių sudaro moterų nevaisingumas, panašiai vyrų, o likusiame trečdalyje vaisingumo problemų turi abu partneriai. Dažnai poros labai vėlai kreipiasi dėl šios problemos“, – pastebėjo gydytojas.

 

Vyrai dažnai gėdijasi atlikti spermos tyrimą, bendros praktikos ginekologai ragina neskubėti ir kantriai laukti, jei nemato akivaizdžiu nevaisingumo priežasčių, karjeros siekiančios moterys vis vėlesniam amžiui atideda nėštumą.

 

Reikėtų visiems žinoti, kad jeigu sveika pora per metus laiko nevengdama nėštumo ir turėdama reguliarius lytinius santykius nesusilaukia palikuonio – turėtų kuo skubiau kreiptis į specializuotą nevaisingumo gydymo centrą.

 

Jei yra nors kokių rizikos faktorių nevaisingumui, pavyzdžiui, buvusios operacijos mažajame dubenyje, sirgote lytiškai plintančiomis infekcijomis, labai ilgas ir nereguliarus mėnesinių ciklas, Jums daugiau kaip 35 metai, ankstesnėse santuokose niekaip negalėjote susilaukti vaikų – reikėtų į vaisingumo specialistus kreiptis nedelsiant.

 

Šiais laikais, kaip tikino R.Gricius, Lietuvoje jau yra visos galimybės padėti nevaisingoms šeimoms nuo paprasčiausių iki pačių sudėtingiausių: “Belskite ir bus atidaryta!“

 

Mamos klausimas:

 

Man buvo nustatyta, kad vienas kiaušintakis nepraeinantis, tačiau po gimdos nuotraukos iškart ir pastojau, nors jau buvo numatyta gydymas hormonais. Dabar planuojame antrą vaikelį nuo rugpjūčio, bet kol kas jokių rezultatų. Mažąją dar vis maitinu pati. Ar galėjo gimdymo metu tas kiaušintakis kažkaip „prasivalyti“?

 

Kai tyrėmės, nustatė, kad turiu problems pastoti, o vyras visiškai sveikas. Kai kreipėmės į ginekologę, pasiūlė mums folio rūgštį gerti, tačiau jau esame išsigandę, kad vėl mažojo stebuklo nereikėtų 3 metus laukti. Ką patartumėte mums – ar kreiptis vėl į vaisingumo specialistus, ar dar palaukti?

 

Gydytojo atsakymas:

 

Viskas priklauso nuo Jūsų individualios situacijos. Neaišku, kiek laiko Jūs maitinate. Jeigu Jūs tikrai planuojate vėl pastoti, pirmiausia siūlyčiau užbaigti maitinimą krūtimi, nes pati laktacija šiek tiek trukdo ovuliacijai. Ir siūlyčiau vis tik kreiptis į vaisingumo specialistus, nes pastoti, turint vieną kiaušintakį, šansas šiek tiek mažesnis.

 

Be to, neaišku koks Jūsų amžius ir kai kurie kiti dalykai. Jeigu maitinimo nutraukti nesiruošiate, tai pastojimo gali tekti palaukti ilgiau. Pilnesnei informacijai reikėtų kreiptis į kurį nors specializuotą nevaisingumo gydymo centrą.

 

 P.S. Laukite tolimesnių atsakymų į pateiktus klausimus apie nevaisingumą.

13. Nov 2012, 15:44

labos merginos turim problema mes su vyru jau nepastojiu 2metus gal ir daugiau neskaiciavau, ir niekaip negaliu pastoti ka daryti ir kojos keliam ir kasantra diena mylimes ir niekaip ka daryt lauksiu patarimu... ☹

08. Dec 2009, 14:04

tikrai žiauri statistika net nesinori skaityti

08. Dec 2009, 11:30

Statistika tai išties baisi... Deimante - aš taip pat labai bijau....kad galiu būti nevaisinga..."pfu,pfu,pfu" Bet kiek skaičius, girdėjus tai tos šeimynos kurios nepasidavė, tikėjo ir laukė, pavyko susilaukti mažyliu!! 😀 Taip kad, tikėkite ir laukite 😀

08. Dec 2009, 10:02

jo statitika baisi

08. Dec 2009, 09:12

ziauri statistika...... kai turi, nesusimastai... o va kiek poru vargsta.........☹

08. Dec 2009, 01:38

Gerai, kad yra tokia publikacija, nes tikiu, kad tikrai yra mamų, kurioms pravers info. Štai kaip būna gyvenime, vieniems dievulis nesuteikia galimybės džiaugtis tėvyste arba labai daug pastangų ir nerimo reikia, kad jo sulaukti. O kitos gimdo - palieka, arba net negimdo. . .