Visa tiesa apie probiotikus

Visa tiesa apie probiotikus

10. May 2010, 00:00

 

Probiotikai – „gerosios“ bakterijos, tokios kaip Bifidus, kurios gali padėti laimėti mūšį, vykstantį jūsų kūdikio pilvelyje.

 

Probiotikai yra tapę plačiai naudojamu terminu. Bet kas gi jie, tie probiotikai? Ką jie reiškia mamai ir jos kūdikiui? Galbūt nustebsite, bet natūralių probiotikų yra mamos piene. Ir gamta taip surėdė ne šiaip sau. Probiotikai padeda formuotis ir stiprėti jūsų kūdikio imuninei sistemai.

 

Įsileiskime „gerąsias“bakterijas

 

Nors ir jų nematome, bakterijų yra visur. Vienos jų gali sukelti ligas ir alergijas, kitos – veikti mūsų sveikatą teigiamai. Probiotikai patenka į pastarąją kategoriją.

 

Svarbu žinoti, kad yra įvairių rūšių probiotikų. Tik kai kurių, tarp jų ir Bifidus, nauda žmogaus organizmui yra įrodyta.

 

Kaip teigia straipsnis žurnale „Journal of Clinical Gastroenterology“, mokslininkai dar nėra galutinai išsiaiškinę visų būdų, kaip probiotikai veikia mūsų organizmus, tačiau tikrai aišku, kad kai kurie probiotikai turi didelę reikšmę imuniteto vystymuisi.

 

Tyrimai rodo, kad vos gimus kūdikiui, jo imuninė sistema nėra visiškai išsivysčiusi. Tuo pat metu jis  susiduria su įvairiausiomis bakterijomis keliaudamas gimdos kanalais, per mamos pieną, odą ir kitaip kontaktuodamas su supančia aplinka. Kai „gerųjų“ bakterijų daugiau negu  blogųjų“, imuninė sistema yra stimuliuojama.

 

Kartais kūdikiai tiesiog neturi pakankamai gerųjų bakterijų. Straipsnis žurnale „Journal of Nutrition“ pateikia įrodymus, kad dažniausiai taip nutinka kūdikiams, gimusiems po Cezario pjūvio. Jiems imuninė sistema pradeda formuoti vėliau nei gimusiems natūraliu būdu. Štai tuomet probiotikai tokie kaip Bifidus kūdikiams, gimusiems po Cezario pjūvio, gali labai padėti.

 

Mamos pienas – geriausias maistas kūdikiui

 

Mamos piene yra ne tik visų kūdikio vystymuisi ir augimui reikalingų maistinių medžiagų, bet ir probiotikų, tokių kaip Bifidus. Šie vyresniems vaikams gali padėti palaikyti pusiausvyrą tarp „gerųjų „ ir „blogųjų“ bakterijų pilvelyje, taip susistiprindami jų imunitetą.

 

Norėdami sužinoti daugiau apie Bifidus, pasikalbėkite su šeimos arba vaikų gydytoju.

 

Informaciją parengė

{smallpic:nestle}


08. Jan 2011, 16:24

SUPER 😃

07. Jan 2011, 16:35

nu liuksiskas komiksas😃

10. May 2010, 21:44

Mancius irgi geria NAN misiniuka ir su viduriais jokiu problemu daro kas antra diena ar net kas diena

10. May 2010, 16:42

Tai kaip suprantu ne visiems vaikučiams šios gerosios bakterijos daro gero... 😀 Įdomus straipsnelis, ačiū 😀

10. May 2010, 13:09

o mano dukrytei buvo labai uzkieteja viduriai kai buvom kokio menesiuko, tai teko kelis kartus net klyzmute daryti...ir matyt nuo to susigadino zarnyno mikroflora.. ☹ po to pradejome tustintis tik kas ketvirta para, ir labai negrazios ismatos, zalios...tai gydytoja patare geruju bakteriju suduoti mazgei...Tai taip ir padarem, pagerem jas 7 dienas..Ir db mazge tustinasi bent jau kas antra diena visada, o ir ismatos, grazios 😀 sviesios 😀 taip kad manau mums jos padejo. O db vartojam misinuka Nestle firmos Nan Active ir viskas labai ciki 😀

10. May 2010, 12:49

tiek man tiek dukrytei nuo tu bifidus bakteriju kieteja viduriai.tai stengiames isvis ju nenaudot.