VIDEO: Visa tiesa apie vitaminus - gydytojos patarimai

24. Dec 2018, 07:30 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Vaikų negalavimai prasideda tada, kai šiems pradeda trūkti tam tikrų vitaminųPasak šeimos gydytojos Reginos Balčiūnienės, tuomet sulėtėja vaiko svorio augimas, jis tampa irzus, dirglus, sutrinka miegas, vaikas praranda apetitą, pradeda ilgiau sirgti arba daug ilgiau sveiksta.

Kol vaikai maži, mama Akvilė sako duodavusi tik vitaminą D. Kai dukrelei Godai suėjo ketveri - vitaminų gėrimas tapo atrakcija.

20181222201725-46777.jpg

"Vaikai yra labai aktyvūs, judrūs, jų energetinis balansas labai didelis. Jie greit išnaudoja visas vitaminų atsargas organizme, todėl turime suprasti, kad vitaminus į vaiko organizmą turime įvesti nuolatos", - pasakojo gydytoja.

Geriausia vitaminus organizmas pasisavina su maistu. 

20181222201742-97010.jpg

Papildomų vitaminų rekomenduojama duoti lapkričio – kovo mėnesiais, kuomet vaiko organizme - mažiausias jų kiekis, kai neturime tiek daug šviežių vaisių ir daržovių.

Daug sportuojantys vaikai, lankantys kolektyvus, kur tikimybė dažniau sirgti, turi gauti papildomai vitaminų, antra vaikų grupė – lėtinėmis ligomis sergantys vaikai, kurie negali pasisavinti vitaminų iš gaunamų maisto produktų.

Vitaminai yra pagrindinis medžiagų šaltinis, kuris sudaro palankias salygas vaikui augti sveikam ir normaliai vystytis.

20181222202455-92391.jpg

Kaip teigė šeimos gydytoja, vitaminų yra apie 13 rūšių ir jie visi reikalingi vaiko organizme: "Jeigu kažkurio yra per daug, jis gali sumažinti kito vitamino kiekį organizme ir iššaukti kažkurios sistemos susirgimą. Pramonėje gaminami vitaminai yra orientuoti į tam tikras organizmo sistemas, vieni stiprina imuninę sistemą, kiti - nervų sistemą, treti gerina apetitą. Todėl visų iš eilės vitaminų duoti vaikui nereikėtų, reikėtų pasitarti, kurią grandį organizme reikėtų pastiprinti".

Kadangi tiek Goda, tiek jos broliukas Kajus auga sveiki, mamai svarbiausia, kad vitaminai stiprintų imunitetą.

20181222203314-71794.jpg

Rinkdamasi vitaminus vaikams mama Akvilė tikina kreipianti dėmesį į tai, kad šiuose būtų kuo daugiau natūralių produktų, jie būtų be dažiklių ir konservantų.

Ikimokyklinio amžiaus vaikams, pasak gydytojos, dažniausiai trūksta vitamino D, C, B12, B6, tačiau ligos metu jų duoti vaikui nereikia: "Jeigu vaikas sukarščiavo, yra ūmi liga, vartojame vaistus nuo temperatūros, antibiotikus, o kartu su vitaminais vaistai gali pažeisti tiek kepenis, tiek inkstus ar kraujodaros sistemas" 

Tad ne tik atidžiai rinkimės, ką duodame savo vaikams, bet ir atsakingai vartokime.