Ergoterapeutė Viktorija Tarasenko šiandien mus pamokins, kaip paprastai namuose susikurti žaidimų smulkiajai motorikai lavinti. Šį sykį gaminsime naminį plastiliną.
Naminiam plastilinui reikės:
2 stiklinių miltų;
2 stiklinių vandens;
1 puodelio smulkios druskos;
2 š. citrinos rūgšties;
aliejaus.
Ciberžolė plastilinui suteiks sodriai geltonos spalvos, tačiau nebūtinai su ja galima dažyti. Galima su maistiniais dažais, galima naudoti maltą kavą, burokėlį, morkų sultis ir kt, atsižvelgiant į tai, kokios spalvos plastilino norite.
Kiek laiko trunka plastilino gamyba?
Kaip mus patikino ergoterapeutė, tikrai neilgai, tad kantrybės užteks - viską sudedate, gerai išmaišote ir šiek tiek masę pakaitinate puode. Greitai sukantis, plastilinas gali būti pagamintas ir per 10-15 minučių.
Kaitinant reikia nuolat maišyti, kol tai daryti bus vis sunkiau ir sunkiau - ir galiausiai naminis plastilinas atkibs nuo puodo kraštų.
Laikymo trukmė
Laikant plastiliną šaldytuve, jį galėsite naudoti iki mėnesio.
Ergoterapeutės teigimu, minkyti naminį plastiliną rekomenduojama vaikučiams nuo maždaug 9 mėnesių. Žinoma, stebint, kad dirbtų pirštukai, o ne burnytė.
Nauda
Minkant plastiliną dirba smulkieji raumenukai - pirštukai, riešas. Vaikams iki 2 metų plastilino minkymas aktyvina kalbos funkciją, o vyresniems vaikams padeda ugdyti ir užtvirtini rašymo įgudžius. Tyrimai rodo, jog tiems vaikams, kurių geriau išlavinta smulkioji motorika, geriau sekasi skaitymas, rašymas, geresnė dėmesio koncentracija.
Na o dabar pasigaminsime buteliuką BARŠKUTĮ, kuris taip pat padės lavinti smulkiąją motoriką
Barškučiui reikės:
plastikinio buteliuko;
įvairių kruopų;
dvipusės lipnios juostos;
smulkių karoliukų ar blizgučių.
Buteliuką galima dekoruoti pagal kiekvieno vaiko fantaziją kokiomis tik norite priemonėmis įvairiais būdais.
Kruopų turėkite skirtingų dydžių ir jokiu būdu nedėkite saujomis ar šaukštais. Tam, kad vystytųsi smulkioji motorika, svarbu jas į buteliuką mesti po vieną. Šaukšteliu galima suberti tik manų kruopas.
Naudokite skirtingas kruopas, nes skirtingos tekstūros duoda skirtingus sensorinius pojūčius, tokiu būdu laviname daugumą pojūčių - lytėjimą, regą, klausą, uoslę. Lavinant smulkiąją motoriką siekiame ugdyti vaiko savarankiškumą, priprasti prie kasdienės veiklos atlikimo.
Turint mažą vaiką namuose, nereikia siekti idealios tvarkos, tą laikotarpį pašvęskite vaiko ugdymui, o susitvarkysite vėliau.
Laidą remia: